baneris leidinys

pralaida skaisgiriai
Skaistgiriškio Igno Šnipo didžiausias galvos skausmas – bebaigianti sugriūti melioracijos griovio pralaida, tai yra trumpiausias kelias į jo dirbamus laukus. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Į redakciją ir savivaldybės administracijos vadovus kreipęsis Skaistgirių kaimo (Sintautų sen.) gyventojas Ignas Šnipas prašė pagalbos rasti sprendimą dėl griūvančios melioracijos griovio pralaidos, mat per paties įrengtą pravažiavimą negalės patekti į savo dirbamus laukus. Antradienį pas ūkininką apsilankę savivaldybės administracijos vadovai, Sintautų seniūnas bei melioratoriai ir bandė ieškoti išeities.

Jau daug metų ūkininkaujantis skaistgiriškis I. Šnipas rodo greta sodybos esantį melioracijos griovį bei paties prieš bene trisdešimtmetį per jį įrengtą pralaidą. Vyriškis sako, kad tai vienintelė artimiausia vieta, per kurią jis gali patekti į savo laukus.
„Kur man dingti? Jei ne šiuo tilteliu, tai turiu su technika į laukus važiuoti kelis kilometrus aplinkui. Tai ir savo vienintelį keliuką į sodybą išsivažinėsiu. Prieš 30 metų kokį galėjau, tokį tą tiltą ir pasistačiau. Tuomet viršininkas Tumas ir sako man, tu medžių prileisk į tą melioracijos griovį ir pasidarysi tiltą. Bet aš pirkau betonines renes, tik jų diametras per mažas“, – bėdojosi ūkininkas.

I. Šnipas pripažino, kad galbūt dėl mažo pralaidos vamzdžio melioracijos griovys dažnai patvinsta, cementiniai pralaidos sutvirtinimai per tiek metų baigia įgriūti.

„Traktorių ir kombaino ratai platūs, tai vos telpa pravažiuoti tuo tilteliu. Jau kartą priekaba su grūdais apvirto. Jau pavasarį, po žiemos į laukus tikrai neišvažiuosiu per griūvančią šitą pralaidą, jau ir tos renės baigia suirti“, – už galvos griebiasi ūkininkas pridurdamas, kad neseniai melioratoriai valė griovį, tai jis paprašė ir šie ant pralaidos bent šiek tiek žemių užpylė.

I. Šnipas pasakojo, kad pernai rudenį už maždaug poros kilometrų nuo jo sodybos melioratoriai įrengė naują pralaidą per melioracijos griovį.

„Per tą tiltą skaistgiriniai tik alaus pirkti į Veršius važiuoja. Ten ties ta Kaunyne niekas nevažiuoja, – neslėpė apmaudo I. Šnipas. – O Veršių krašto ūkininkai į savo laukus važiuoja dar per kitą tiltą.“

Vyras tikino, kad pats iš savo lėšų įsirengti naują pralaidą neturi galimybės, jo tvirtinimu, kaimynui tokio „tilto įrengimas atsiėjo apie 30 tūkst. eurų“.

Skaistgiriškis pasakojo, kad dėl pralaidos pakeitimo yra kreipęsis į melioratorius, neseniai ir į rajono merą, visi, vyriškio tvirtinimu, žadėjo, kad problemą padės išspręsti.

Antradienį, lankydamiesi Sintautų seniūnijoje, pas I. Šnipą užsuko rajono meras Raimondas Januševičius, administracijos vadovas Vytautas Ižganaitis, Sintautų seniūnas Kęstutis Birbilas bei Žemės ūkio ir kaimo reikalų skyriaus specialistai Rimantas Vaičiūnas ir Vytautas Unguvaitis. Išklausė ūkininko bėdų dėl pralaidos bei priėjo prie abipusio susitarimo.

Kaip vėliau situaciją komentavo R. Vaičiūnas, dar pernai, kai minėtą pralaidą keitė į naują, jie I. Šnipui siūlė, kad senąją, kuri yra didesnio diametro, galėtų perleisti ūkininkui, ją įdėtų bei užpiltų gruntu, ir jam tai būtų kainavę vos kelis šimtus eurų.

„Tačiau jis nesutiko, sako, įrenkit man naują pralaidą. Šiuo metu paties ūkininko įrengta pralaida melioracijos griovyje per aukštai, neišvalius griovio grunto, todėl griovys ir tvinsta, – aiškino R. Vaičiūnas. – Mes vykdom melioracijos projektą ir naujas pralaidas įrengiam vietoj esančių senų, mes jų savavališkai panaikinti negalim, nors galbūt ūkininkui atrodo, kad ji ten nereikalinga.“

R. Vaičiūnas taip pat akcentavo, kad pralaida per melioracijos griovį, nors ir prieš daugelį metų, ūkininko savavališkai įrengta, jos nėra nei melioratorių, nei savivaldybės balanse. Tad ir tvarkyti iš melioracijos lėšų negalima.

„Sutarėm, kad mes surasim tinkamo diametro pralaidos vamzdžius. Seniūnija pasirūpins gruntu, tačiau susirasti techniką, kas atkas pralaidą, turės jau pats ūkininkas. Turėti gerą pralaidą suinteresuotas turėtų būti ir pats ūkininkas ir kiek nors pats investuoti. Lyg ir susikalbėjom. Be abejo, turės ir leidimą statyti valstybei priklausančiame melioracijos griovyje pralaidą taip pat suderinti“, – sakė R. Vaičiūnas.

Jau po susitikimo su ūkininku I. Šnipu administracijos direktorius V. Ižganaitis patikslino, kad antradienio susitikimo metu buvo priimtas sprendimas.

„Tas klausimas abipusiu sutarimu bus išspręstas. Melioratoriai įsipareigojo duoti ir atvežti pralaidai įrengti žiedus, seniūnija smėlio, žvyro, o savininkas kreipsis į įmonę, kuri vykdo tokius darbus, turi ekskavatorių, kad esamą pralaidą išardytų ir įdėtų naują. Už darbus jis pats turėtų susimokėti. Vakar sukirsta rankom draugiškai buvo, o kaip bus, pamatysim“, – sakė V. Ižganaitis.

Pasiteiravus I. Šnipo, ar pagaliau pralaidos problema išspręsta, šis didelio džiaugsmo nerodė.

„Nežinau, ar čia išsprendė, mane puola, kad pats pasidaryčiau pralaidą. Tai kad aš vos paeinu... Žada žvyro, smėlio atvežti. Senas renes duoti. Aš ir sakau, senos ir dabar, jau 30 metų sudėtos. Tai dėkim naujas, nes praeis kiek metų, jei sudės senas, vėl reiks keisti. Reiks man už senosios pralaidos atkasimą mokėti, sakau jiems, kad mano pensija nedidelė. Meras sako, kviečių pardavei. Tai kad tie kviečiai nebrangūs, du šimtus duoda. Nežinau, ką darysiu,  – entuziazmu netryško skaistgiriškis. – Tik prezidentas Nausėda sakė, kad reikia daug Lietuvoj tiltų padaryti. Tai gal ir man padarys?..“

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos