baneris leidinys

atliekos el
Devintus metus projektą „Atsakingas skaitytojas“ vykdanti Elektronikos platintojų asociacija (EPA) skelbia, kad ir šiųmečio projekto lyderė yra Šakių viešoji biblioteka, surinkusi daugiausiai elektronikos atliekų.

Šiemet projekte papildomas dėmesys buvo skiriamas smulkiosios elektronikos ir baterijų atliekoms. Pabrėžiama, kad šios mažiausiai matomos atliekos kelia ypač daug aplinkosaugos ir tvarumo iššūkių.

Projekte „Atsakingas skaitytojas“ dalyvaujančios šalies bibliotekos kviečia skaitytojus ir vietos bendruomenes atnešti elektronikos ir baterijų atliekas bei registruotis stambiosios elektronikos atliekų išvežimui iš namų. Šios iniciatyvos rezultatai skaičiuojami du kartus per metus bei vertinami prizais, pagrindiniai iš jų – 500 eurų vertės skaitytojų mėgstamiausių knygų krepšeliai.

Nuo 2022 m. kiekvieno konkurso etapo pabaigoje daugiausia visų rūšių elektronikos atliekų surinkusi biblioteka ir bendruomenė apdovanojama susitikimu su žinomu Lietuvos kūrėju. Šiemet, akcentuojant aktualiją, už didžiausią surinktų smulkiosios elektronikos ir baterijų atliekų kiekį biblioteka gauna dar vieną prizą – kavos aparatą.

„Tie, kas domisi mūsų konkurso eiga, atkreipia dėmesį, kad keletą metų iš eilės laimėtojai lieka vis tie patys. Ir šiemet lyderyste bei prizais dalijasi jau pagarsėjusi Šakių rajono savivaldybės viešoji biblioteka (I konkurso etape surinko 13585 kg elektronikos atliekų) ir Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viešvilės filialas (surinko 3948 kg)“, – skelbiama pranešime spaudai.

„Šiemet didžiausi nuopelnai tektų vienai iš mūsų darbuotojų, kuri, kviesdama rinkti elektronikos atliekas, padirbėjo savo krašte – Sudarge. Mums pavyko įtikinti kolegę, kad nederėtų nuleisti rankų, kad žmonės tikrai turi ką išmesti. Rezultatas pranoko lūkesčius. Kita vertus, Šakių rajonas jau gerokai apvalytas, tad vargu ar kitame projekto etape įstengtume tiek daug elektronikos atliekų surinkti“, – pasakoja Šakių bibliotekoje projektą kuruojanti Genė Dičpinigaitienė. Bibliotekininkės teigimu, šiemet Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos koleges ypač motyvavo anksčiau pelnyti prizai – skaitytojams skirti susitikimai su žinomais šalies kūrėjais. Į aktyviausiai elektronikos atliekas renkančią biblioteką Šakiuose atvyko aktoriai ir rašytojai Juozas Gaižauskas, Nijolė Narmontaitė, o dabar bus laukiama Kakės Makės istorijų kūrėjos Linos Žutautės. Keletą metų iš eilės džiaugiamasi ir lentynas papildančiomis skaitytojų pamėgtomis knygomis.

Kaip žinia, elektronikos atliekų surinkimo tinklas pasiekia atokiausius šalies kampelius, atliekos surenkamos ir iš vienkiemių. Kartu su stambiagabaritės elektronikos atliekomis gyventojai EPA komandai gali atiduoti ir smulkiosios elektronikos, baterijų ir dujošvyčių lempučių atliekas.

Elektronikos atliekų išvežimo iš namų paslauga veikia ištisus metus (+370 695 55111), galima registruotis www.epa.lt svetainėje.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos