baneris leidinys

carlGintarė MARTINAITIENĖ

Liepos 8 dieną Šakių rajone lankėsi VšĮ „Solidarity“ generalinis direktorius Gerhardas J. Karlas (Gerhard J. Carl) ir jį lydinti lietuvių delegacija. Vokietis aplankė dvi rajono šeimas, kurioms paskutiniojo vizito metu balandžio pabaigoje suteikė 55 tūkst. litų paramą.

Nuotr. R. Mikalavičiūtė su savo vaikais jau trys savaitės gyvena G. J. Karlo nupirktame name ir sako besijaučianti lyg danguje.

Praeitis pasitraukė

Pirmiausiai rajono garbės pilietis G. J. Karlas aplankė Rasą Mikalavičiūtę, kuri viena augina keturis mažamečius vaikus. Šios moters gyvenimo istorija ir sąlygos paskutiniojo vizito metu itin sujaudino visus delegacijos narius. Namas Smilgių kaime, Griškabūdžio seniūnijoje, kuriame anksčiau gyveno moteris su savo vaikais, nelabai ir galėjo būti namu vadinamas: sienos perpučiamos vėjo, langai kiauri, lubos, kad neįlūžtų, paremtos rąstukais, o žiemą, nors ir šildant, būdavo vos penki laipsniai šilumos. Tačiau tai praeitis, kuri, padedant G. J. Karlui, iš Rasos ir jos vaikų gyvenimo pasitraukė. Balandį rajone viešėjęs vokietis moteriai nupirko gyvenamąjį namą Veršių kaime, kuriame Rasa gyvena jau trys savaitės. Ji sako, dar negali patikėti įvykusiu stebuklu ir jaučiasi lyg devintame danguje. Nors name dvejus metus niekas negyveno, tačiau vos įvažiavus į kiemą akį patraukia tvarkingai nupjauta žolė, sutvarkyta aplinka, prižiūrėti namai. Rasos mergytės pripažino, kad prieš įsikeliant į naujuosius namus teko nemažai pašveisti, ypač vonios patalpą, bet nieko nėra svarbiau nei turėti savus namus. Vaikai turi atskirus kambarius, baldų padovanojo moterys iš Lukšių. Pasak Rasos, kažkas žadėjo padovanoti ir šaldytuvą, kurio šeimai taip pat labai reikia. Moters tvarkingumas bei noras geriau gyventi bei stengtis dėl vaikų vokiečiui paliko ypač gerą įspūdį.
 
Danguje yra debesų

Nors Rasa ir sakė besijaučianti lyg danguje, G. J. Karlas teigė tame danguje dar matantis tamsių debesų. Tą patį patvirtino ir su juo po šeimas važinėjanti delegacija. „Iš išorės namas atrodo pakenčiamai ir ekstra remonto nereikia, tačiau šildymo sistemą ir langus privalome keisti, nes žiemą šeima šals“, - kalbėjo vienas iš vokiečio atstovų. Po pokalbio su visais susirinkusiaisiais vokietis nusprendė šioms reikmėms šeimai skirti 8 tūkst. litų. Seniūnas Kęstutis Birbilas bei šeimą lankiusi seniūnijos socialinio darbo organizatorė Vaidutė Cikanavičienė pažadėjo, kad seniūnija organizuos visus reikiamus darbus. Svarbiausia, kad būtų pinigų. „Yra vietinis santechnikas, kuris paskaičiuotų darbų sąmatą, vėliau viską sutvarkytų, tad ir už darbus nereikėtų labai brangiai mokėti“, - kalbėjo K. Birbilas. Tad pirmiausiai planuojama supirkti reikiamą įrangą ir pradėti darbus, kad iki žiemos šeima galėtų džiaugtis pilnaverčiu bei komfortišku gyvenimu. Vokiečio gerumo sujaudinta Rasa geradariui dėkojo už pagalbą ir sakė lauksianti jo vizito rudenį. Rasos vyresnėlės G. J. Karlui ir jo vertėjai įteikė po ramunę.

Stogas pakeistas

Vėliau vokiečio delegacija vyko į Ilguvos kaimą, Kriūkų seniūnijoje, pažiūrėti, kaip sekasi Ingrydos ir Raimondo Masaičių šeimai, auginančiai septynis vaikus. Paskutinį kartą vokietis jiems skyrė 15 tūkst. litų paramą stogo remontui ir vylėsi, galbūt užteks pinigų ir kitiems darbams. Stogas jau pakeistas, o pinigų, iš skirtos sumos dar likę, tad, kaip ir buvo planuota, bus galima atlikti namo apdailą. Vokietis buvo sužavėtas, kad šeima nesamdė darbininkų, o darbus atliko patys, padedami Raimondo brolio. G. J. Karlą tenkino ir atliktų darbų kokybė. Jau ir pirmojo vizito metu I. ir R. Masaičiai sudarė itin darbščios, nebijančios jokių darbų ir besistengiančios dėl vaikų gerovės, šeimos įvaizdį.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos