baneris leidinys

klebonasRugsėjo 8 dieną su rajono meru Juozu Bertašiumi susitiko naujasis Sutkų ir Ilguvos parapijos klebonas Vytautas Sakavičius. Kaip jis pats kalbėjo, pradėjus dirbti rajone pirmiausia reikia susipažinti su vietos valdžia.

Nuotr. Ilguvos klebonas V. Sakavičius (kairėje) pažinties proga su rajono vadovu apsikeitė simbolinėmis dovanomis.

17 metų kunigaujantis V. Sakavičius į mūsų rajoną atvyko maždaug prieš mėnesį laiko, tačiau iš Dzūkijos kilusį vyriškį jau pakerėjo Zanavykijos kraštovaizdis, gamta. Įdomu tai, kad kunigystės kelią pasirinko ne tik V. Sakavičius, bet ir jo brolis dvynys, už kurį jam tekę laikyti egzaminą ne tik seminarijoje, bet ir mokyklos laikais buvę situacijų, kai broliai į atsiskaitymus eidavo pasikeisdami. „Tikriausiai rajone dar nėra buvę, kad kunigautų iš dvynių kilęs kunigas“, - džiaugėsi rajono vadovas.
 
Susitikimo su rajono meru metu V. Sakavičius kalbėjo apie daugelį šiandieniniame pasaulyje aktulių problemų. Jis kėlė mintį, kad Europos Sąjunga tarsi kovoja prieš gamtą ir nori sukurti naują žmogų, kai santuokos kuriamos ne tarp skirtingos lyties atstovų, bet tuokiasi vyras su vyru, o moteris su moterimi. „Europos problema, kad vertybėmis laikomi pinigai ir malonumai. Nuo neatmenamų laikų nuspręsta, kad pasaulis gyvuos tol, kol pagrindas bus santuoka, sukurta vyro ir moters. O kur gali nuvesti klaidingas kelias? Tik į tragediją“, - mintimis dalijosi naujasis Ilguvos parapijos klebonas. Jis kalbėjo ir apie tai, kad šiandieninėje visuomenėje gana nemažai tokių žmonių, kurie jaučiasi visagaliais, tarsi dievais. Tačiau tai, pasak V. Sakavičiaus, niekur neveda. Jis teigė, kad nuodėmė, kokia ji bebūtų, yra tas elementas, kuris viską sujaukia ir visuomet sugrįžta bumerangu. Svarbu išlipti iš duobės ir atsitiesti. Tai, kaip kalbėjo klebonas, yra tikrasis ir prasmingasis kelias. Tačiau tai svarbu suvokti. „Šioje žemėje turime praeiti skaistyklą. Kuo mūsų žingsniai tiesesni, tuo mes laimingesni. Juk mes nebūsime visuomet jauni, sveiki, tad kiekvieno mūsų kelyje būna tam tikrų sukrėtimų, išgyvenimų, kuriuos mes turime pergyventi, suprasti, įvertinti“, - kalbėjo V. Sakavičius.

Meras pasisakė prieš celibatą, kuris, jo manymu, turėtų būti panaikintas. V. Sakavičius minėjo, kad celibatas yra vertybė, jei jį mokame suprasti ir jo laikytis.

Pirmojo susitikimo metu tiek rajono vadovas, tiek Ilguvos parapijos klebonas apsikeitė simbolinėmis dovanomis ir susitarė ateityje bendrauti bei bendradarbiauti.

Šiuo metu rajone iš viso pradėjo dirbti penki nauji kunigai. Naujas vikaras atkeltas į Šakių parapiją, naujais klebonais džiaugiasi Lukšių, Ilguvos, Lekėčių ir Sintautų parapijos.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos