baneris leidinys

carlGintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusį penktadienį Šakių rajone lankėsi rajono garbės pilietis vokietis Gerhardas J. Karlas (Gerhard Josef  Carl). VšĮ „Solidarity“ generalinis direktorius ne tik aplankė šeimas, kurioms anksčiau buvo skyręs paramą, bet ir sprendė apskrityje dirbančio koordinatoriaus finansavimo klausimą. Panaikinus apskrities administraciją, tai tapo vokiečio galvos skausmu.

Nuotr. G. J. Karlas (centre) džiaugėsi tvirta rajono vadovybės nuostata, kad Šakių savivaldybė yra pajėgi išlaikyti koordinatoriaus etatą.

Marijampolės apskrityje G. J. Karlas lankosi jau 11 metų (Lietuvoje – 16 m.). Per tą laikotarpį geradaris mūsų apskrityje iš skurdo išbristi padėjo 64 šeimoms, kuriose auga 401 vaikas. Vien Marijampolės apskrityje jo parama siekia beveik 2 mln. litų. Kaip jis kalbėjo susitikimo su rajono meru Juozu Bertašiumi metu, iki šiol dirbti jis turėjo stabilias sąlygas. „Regionas yra per didelis, kad iš Vilniaus galėtume pilnai vykdyti veiklą. Iki šiol apskrities viršininkas remdavo darbą, vietoje turėjome koordinatorių, kuris koordinuodavo darbą penkiose apskrities savivaldybėse. Kaip bus dabar, neaišku, nes neliko apskrities. Jei neturėsime koordinatoriaus, negalėsime tęsti pradėto darbo ir turėsime baigti bendradarbiavimą su šiomis savivaldybėmis“, - kalbėjo G. J. Karlas. Jis teigė, kad tiek Kalvarijos, tiek Kazlų Rūdos savivaldybėse nėra aišku, kaip bus su koordinatoriaus etato išlaikymu, tad jis negali atrinkti naujų šeimų paramai gauti ir svarsto, ar išvis galės toliau bendradarbiauti su šiomis savivaldybėmis. „Aš ne politikas, man svarbiausia kovoti su skurdu, tad nenorėčiau, kad man nuolat reikėtų mąstyti apie man reikalingo žmogaus išlaikymą apskrityje“ , -akcentavo rajono garbės pilietis. Apskrityje koordinatoriaus darbą dirbo ir su savivaldybėmis bendradarbiavo marijampolietis Stasys Luobikis.
 
Pokalbis su Šakių rajono vadovu vokiečiui paliko daug geresnį įspūdį. J. Bertašius iš karto patikino, kad kiek reikės, tiek savivaldybė ir prisidės. „Mes esame pajėgūs išlaikyti koordinatoriaus etatą. Tos savivaldybės, kurios nesupranta G. J. Karlo darbo svarbos, daro gėdą visai apskričiai“, - teigė rajono meras. Jis pažadėjo, kad susitikimo su visų penkių savivaldybių merais metu jis bus vienas iniciatorių, kad būtų ne tik patvirtintas koordinatoriaus etato išlaikymas, bet ir pasirašyta neterminuota darbo sutartis su juo. Tvirta Šakių rajono vadovo pozicija ir teigiamas požiūris vokietį itin džiugino. Gali atsitikti ir taip, kad G. J. Karlas pasirinks remti ne visas penkias apskrities savivaldybes, o tik tris, kurios finansuos reikalingo žmogaus išlaikymą.

Viešėdamas rajone geradaris pirmiausiai aplankė Veršių kaime gyvenančią Rasos Kaušiūtės šeimą, kuriai pavasarį nupirko gyvenamąjį namą. Keturis mažamečius vaikus auginančiai moteriai paskutiniojo vizito metu vokietis buvo skyręs dar 8 tūkst. litų finansinę paramą, kad būtų sudėti plastikiniai langai, sutvarkyta šildymo sistema. Minėti darbai atlikti, tačiau pritrūko lėšų atsiskaityti darbininkams už darbus. Pati Rasa taip pat nesėdi sudėjusi rankų. Moteris už savo santaupas įsigijo vonią, skalbimo mašiną, o tvarte auga ne tik gausybė triušių, vištų, bet ir keturios kiaulės, tuoj veršiuotis turinti telyčia. Moters darbštumas geradariui paliko ypač gerą įspūdį. Tačiau G. J. Karlo neramino gana prasta ir sena namo elektros instaliacija. Tad vokietis skyrė dar 3 tūkst. litų paramą. Už šiuos pinigus taip pat bus padengta skola darbininkams. Jis teigė, kad skiriama finansinė parama šiai šeimai jau paskutinė, bet ateityje dar žiūrės, kaip toliau sekasi jiems tvarkytis.

Vėliau VšĮ „Solidarity“ generalinis direktorius apsilankė ir Kriūkų seniūnijoje, septynis nepilnamečius vaikus auginačioje Ingridos ir Raimondo Masaičių šeimoje. Čia taip pat apžiūrėjo, kaip sekasi atlikti numatytus darbus. Ši šeima pati pasikeitė namo stogą, šiltina namą. Galbūt norėtųsi, kad darbai vyktų sparčiau, tačiau norėdami sutaupyti bei išsitekti vokiečio anksčiau skirtuose 15 tūkst. litų, Masaičiai viską daro patys. Jie dar turi nepanaudotus 2.5 tūkst. litų. Kadangi tiek vienos, tiek kitos šeimos namuose dar yra ką tvarkyti, darbai nebaigti bei parama iki galo nepanaudota, G. J. Karlas planuoja šiose šeimose apsilankyti kovo pabaigoje. Tai nebus vokiečio atsisveikinimo vizitas, kai šeimoms jis įteikia Bibliją.

Jeigu viskas seksis taip, kaip norėtų vokietis ir sutartis su apskrityje iki šiol dirbusiu koordinatoriumi būtų pasirašyta, galbūt kitų vizitų metu bus aplankytos dar dvi rajono šeimos, kurios įtrauktos į sąrašą geradario paramai gauti.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos