baneris leidinys

simtameteSpalio 15-ąją savo garbų 100 metų jubiliejų sutiko Lukšių seniūnijoje Plynių kaime gyvenanti Marcelė Lažauninkienė. Nors pati senolė jau nevaikšto, bet, kaip pasakojo jubiliatės dukra, atvykstančių svečių labai laukė.

Nuotr. Šimtametė M. Lažauninkienė prisipažino, kad sulaukti tokio būrio sveikintojų nesitikėjo.

M. Lažauninkienė yra kilusi iš septynių vaikų šeimos, tačiau gyva likusi tik ji viena. Gimė, augo ir visą laiką gyveno Lukšių seniūnijoje. Ištekėjo būdama 25-erių. Tačiau jos bendraamžis sutuoktinis Pranas šį pasaulį paliko prieš 31 metus. Kaip pasakojo jubiliatės dukra Stasė, taip gražiai, kaip gyveno jos tėvai, dabar turbūt išvis nėra gyvenančių ir sutariančių. „Niekad negirdėjome, kad pyktųsi, nesutartų ar įžeidinėtų. Labai vienas kitą mylėjo ir visada labai gražiai sutarė“, - prisiminimais dalijosi Marcelės dukra. Pati jubiliatė užaugino keturis vaikus: Stasę, Albiną, Gražiną ir Ireną, sulaukė devynių anūkų ir 12 proanūkių. Vienintelė Stasė su sūnaus šeima gyvena kartu su mama, o kiti šeimas sukūrę didesniuosiuose Lietuvos miestuose.

Būdama jaunesnė, M. Lažauninkienė dirbo pas ūkininkus, vėliau kolūkiuose. Laisvu laiku ji giedodavo chore, labai mėgo austi, megzti. Netgi svečius sutiko apauta pačios megztomis ir raštais margintomis vilnonėmis kojinėmis. Dukra Stasė pasakojo, kad ir dabar senolė labai nori bendrauti, nenori likti viena. „Jeigu ji man sako poteriauti, tai taip ir darau, jei prašo nežiūrėti televizoriaus, atsisakau ir jo. Darau tai, ko ji nori. Kaip galima atsakyti tokio amžiaus žmogui“, - apie mamos priežiūrą kalbėjo dukra.
 
Gražiai atrodanti šimtametė pati jau nevaikšto, nesikelia iš lovos. Jau 40 metų serga įvairiomis širdies ligomis, o pavasarį patirtas insultas dar labiau pablogino sveikatą. Tačiau, kaip pasakojo giminaitės, sulaukti garbaus šimtmečio sakė tikėjusis. „Kažkada paklausė, kiek dar iki to jubiliejaus liko. Pasakėme, kad du ar trys metai, tai ji sakė, kad tikrai sulauks“, - apie jubiliatės nusiteikimą pasakojo giminaitės.

Jubiliatė garbaus šimtmečio proga sulaukė didžiulio būrio sveikintojų, kurių, kaip pati pripažino, tiek daug nesitikėjo. Geriausios kloties linkėjo bei šilčiausius sveikinimus jai skyrė rajono meras Juozas Bertašius, Seimo narys Mindaugas Bastys, Socialinės paramos skyriaus vardu – specialistė Lina Vinkšnaitienė, Šakių „Sodros“ direktorės pavaduotoja išmokoms Vida Sadauskienė, Lukšių  bendruomenės nariai.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos