baneris leidinys

moksleiviaiSpalio 21 dieną Šakių rajono apylinkės teisme, įgyvendinant teismų atvirumą vietos bendruomenėse ir atsižvelgiant į Nacionalinės teismų administracijos siūlymą, Civilinės teisės ir Konstitucijos dienai paminėti vyko šviečiamojo pobūdžio renginys „Ką aš žinau apie teismus ir teisėjus?“. Renginyje dalyvavo Šakių rajono apylinkės teismo teisėja Judita Songailaitė, Teismo administracijos sekretorė Audronė Matusienė ir Šakių rajono savivaldybės teritorijoje esančių vidurinių mokyklų ir gimnazijų baigiamųjų klasių moksleiviai bei juos lydintys mokytojai.

Nuotr. Bendrojo lavinimo mokyklų vyresniųjų klasių moksleiviai įdėmiai klausėsi pasakojimo apie Lietuvos Respublikos Konstituciją.

„Teismų sistemai reikia pokyčių – kas juos atneš, jei ne konstitucines vertybes išmananti, jų reikšmę valstybės gyvenime suvokianti, žmogaus teises gerbianti jaunoji karta“, – sako renginių iniciatorė Teisėjų tarybos pirmininkė Laima Garnelienė. Pasak Teisėjų tarybos nario, Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininko Ričardo Piličiausko, tokiais renginiais siekiama plėtoti teisines demokratines vertybes, užmegzti glaudesnius ryšius su ugdymo įstaigų bendruomene, leisti jaunimui iš arčiau pažvelgti į teismų darbą, paskatinti juos rinktis teisėjo profesiją.
 
Teismo administracijos sekretorė mokiniams perskaitė paskaitą „Ką aš žinau apie teismus ir teisėjus?“. Jos metu moksleiviai sužinojo, kas yra teismai, kiek jų veikia Lietuvos Respublikoje, kas sudaro teismus, kokias bylas jie nagrinėja, kas dalyvauja teismų procesuose. A.Matusienė supažindino su Šakių rajono apylinkės teismo teisėjais ir jų darbu bei rūbų specifika. Renginyje dalyvavę moksleiviai  galėjo iš arčiau apžiūrėti teisėjo mantiją ir rankose palaikyti specialųjį teisėjo ženklą.  

Teisėja J.Songailaitė dalijosi savo patirtimi, papasakojo susirinkusiems moksleiviams, kaip  jai sekėsi praeiti ilgą ir sunkų kelią, reikalaujantį daug jėgų ir užsispyrimo, kol pasiekė užsibrėžtą tikslą ir tapo teisėja - ji tik šiais metais išlaikė egzaminą ir priėmė teisėjo priesaiką.   Po paskaitos mokiniai ir juos atlydėję mokytojai turėjo galimybę pasivaikščioti po teismo pastatą, apžiūrėti teisėjų kabinetus, pamatyti teismo posėdžių sales ir pasiklausyti teisėjos J.Songailaitės pasakojimo apie Lietuvos Respublikos Konstituciją.

Koks Konstitucijos vaidmuo valstybės gyvenime? Kaip šis dokumentas sukurtas? Kaip jis priimtas Lietuvoje? Kuri šalis gali didžiuotis turinti seniausią Europoje Konstituciją? Kokios žmogaus teisės ginamos Konstituciniame Teisme? Atsakymus į šiuos ir į daugybę kitų klausimų renginio metu išgirdęs Nepriklausomoje Lietuvoje gimęs ir užaugęs jaunimas dalyvavo ir čia pat vykusioje vyresniųjų klasių moksleivių teisinių žinių konkurse. Pirmąją vietą laimėjo Griškabūdžio vidurinės mokyklos vienuoliktokė Milda Kuraitė, antroji liko Lekėčių vidurinės mokyklos dvyliktokė Neringa Belickaitė, trečioje vietoje – Gelgaudiškio vidurinės mokyklos vienuoliktokė Marija Rinkevičiūtė. Konkurso nugalėtojas pasveikino ir Padėkos raštus įteikė teisėja J.Songailaitė.

Tikimasi, kad renginiai moksleiviams Konstitucijos ir civilinės teisės dienos proga taps visuomenei atviros teisminės valdžios kasmetine tradicija.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos