baneris leidinys

jurgilieneŠią savaitę vykusiuose rajono tarybos komitetų posėdžiuose buvo sprendžiamas į darbotvarkę neįtrauktas klausimas dėl Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriui priklausančios šachtos, esančios Būblelių kaime, Nopaičio tvenkinyje, atidavimo kitam valdytojui. Tačiau šis klausimas dar kartą bus sprendžiamas kitame tarybos posėdyje.  

Antradienį vykusiame Ūkio komiteto posėdyje tarybos narė, Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus vedėja Marija Jurgilienė viešai prakalbo apie mokyklai priklausančiame Nopaičio tvenkinyje, įrengtą šachtą. Ją, pasak profesinės mokyklos Kudirkos Naumiesčio skyriaus vedėjos, būtina tvarkyti, tačiau tam mokykla neturi lėšų. Turimas turtas su tiesioginėmis mokymo įstaigos funkcijomis nėra susijęs. „Niekas neskiria pinigų jo išlaikymui ir priežiūrai. Šį tvenkinį ir pralaidą, apie kurią kalbame, 2003 metais rajono savivaldybė išnuomojo privačiam asmeniui. Man atrodo, kad būtų tikslinga, jeigu iki 2014 metų savivaldybė ar melioracijos skyrius jį perimtų. Jie galėtų eiti į projektinę veiklą, nes mes kaip įstaiga neturime tokių galimybių. Ateina žiemos sezonas, reikia prižiūrėti, tai yra papildomos išlaidos, mes jų tikrai neturime.“,- sakė M. Jurgilienė.
 
Nuotr. Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus vedėja Marija Jurgilienė.
 
Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Vilhem Haase kalbėjo, kad yra valstybės patvirtinti melioracijos statinių kiekiai, kuriems skiriamas valstybės finansavimas. Jiems prižiūrėti per metus gaunama 800 tūkst. litų. Rajono melioracijos specialistų atsakomybėn paskirti devyni tvenkiniai su pralaidomis. Anot V. Haase, jeigu minėtą šachtą perimtų savivaldybė, tai jai prižiūrėti neužtektų lėšų. V. Haase tikinimu, jeigu savivaldybė priimtų šį objektą savo atsakomybėn, reikėtų atlikti šachtos, kuri yra ne pačios geriausios būklės, tyrimus. Nopaičio tvenkinio šachtą reikėtų renovuoti. O tai būtų galima padaryti tik tuo atveju, jeigu savivaldybė rengtų projektus ir iš ten gautų pinigų jos rekonstrukcijai ir priežiūrai.

Pasak vicemero Algimanto Damijonaičio, šiuo atveju tiek mokykla, tiek savivaldybė turi būti suinteresuotos, kad įrenginys būtų tvarkomas. Tačiau jis patvirtino, kad šiandien savivaldybė tokių pinigų neturi. Jų remontui, komisijos pateiktomis išvadomis, reikėtų iš tiesų ne mažai, net 0,5 mln. litų. „Savivaldybė nebus pajėgi tokių statinių rekonstruoti. Pirmiausiai turėtume atlikti tyrimą, kreiptis į regiono centrą ir su mokyklos direktoriumi J. V. Šalaševičiumi spręsti šį klausimą aukščiausiu lygiu“,- kalbėjo vicemeras A. Damijonaitis.

Tačiau taryboje šis klausimas nebuvo galutinai išspręstas. Kaip aiškino Biudžeto ir turto skyriaus vedėja Egidija Grigaitienė, tokio turto, kaip hidrotechniniai įrenginiai, kurių niekas neprivatizuos, perduoti Valstybės turto fondui negalime. Valstybės turto fondui galima perduoti tuos objektus, kurie įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą. Melioracijos įrenginių priežiūra ir eksploatavimas yra valstybės savivaldybei perduota funkcija. Manoma, kad kitame tarybos posėdyje bus teikiamas sprendimas dėl šio objekto perdavimo patikėjimo teise savivaldybei.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

06

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos