baneris leidinys

antanavicieneJau esame rašę, kad aktyviausi Šakių Pensininkų partijos nariai kreipėsi į Kauno apygardos administracinį teismą prašydami iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei „Sodros“ priteisti sumažintą pensijos dydį ir moralinę žalą. Tačiau bent jau kol kas nei viena iš šešių nagrinėtų šakiečių bylų neišspręsta iki galo.

Šakiečių kreipimąsi į teismą dėl sumažintų pensijų iniciavo Pensininkų partijos Šakių skyriaus pirmininkė Elena Antanavičienė. Ji piktinosi valstybės pasityčiojimu iš žmonių. „Po sumažinimo mano pensija 658 litai, nors turiu didelį darbo stažą, aukštąjį išsilavinimą ir alga buvo nemaža, man valstybė uždėjo ubago krepšį. Tad kaip man, atskaičiavus iš pensijos mokesčius už šildymą, dujas, vandenį, taip pat vaistų pirkimą, išgyventi? Geriausiu atveju mėnesiui lieka 230 litų, o kainos tik didėja“, - kalbėjo pašnekovė.

Iš viso į teismą kreipėsi 17 šakiečių, iš kurių, pasak E. Antanavičienės, jau šešios bylos nagrinėtos, tačiau iki galo nei viena neišspręsta. Šią savaitę į teismą dar vyko keletas šakiečių. Viena byla perduota į Konstitucinį teismą, kad būtų išaiškinta, ar šakietei teisingai buvo sumažinta tremtinės pensija. Pačios E. Antanavičienės byla taip pat jau turėjo būti išspręsta, bet jos nagrinėjimas atidėtas. Be to, ji teismui papildomai pateikė duomenimis apie turtinę padėtį ir šeimos sudėtį. „Žinote, kaip pas mus yra - viską ir visuomet delsia“, - kalbėjo E. Antanavičienė, paklausta, kada tikisi sulaukti teismo sprendimo. Ji nelinkusi prognozuoti, kokia gali būti šių teismų baigtis. Pagyvensim - pamatysim.
 
Į teismą kreipęsi pensininkai prašo iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei „Sodros“ skyrių priteisti sumažintą pensijos dalį ir po 1000 litų moralinei žalai atlyginti.

Vien Kauno apygardos administraciniame teisme bylų, kurių iniciatoriai yra pensijų sumažinimu nepatenkinti pensininkai yra apie pusšimtis.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos