baneris leidinys

konteineriaiŠalies savivaldybės gaus dar 6,1 tūkst. antrinėms žaliavoms rinkti skirtų konteinerių, kurie bus pastatyti miestų gyvenamuosiuose rajonuose. Juos planuojama 44 savivaldybėms pristatyti per metus.

Pranešama, kad varpo formos konteineriai bus nupirkti iš Gaminių ar pakuotės atliekų tvarkymo programos lėšų. Pasak šios programos lėšų panaudojimo tarybos pirmininko, aplinkos viceministro Aleksandro Spruogio, perkant konteinerius siekiama padėti savivaldybėms sparčiau sukurti gyventojams prieinamą atliekų rūšiavimo sistemą.

Kaip rodo regionų aplinkos apsaugos departamentų rengiami patikrinimai, dar yra nemažai gyvenamųjų rajonų, kur nesudarytos reikiamos sąlygos juose gyvenantiems žmonėms rūšiuoti atliekas. Nors Aplinkos ministerija 2006–2008 metais 59 savivaldybėms jau yra nupirkusi 13,4 tūkst. antrinių žaliavų surinkimo konteinerių, jų vis dar trūksta. Perkami konteineriai savivaldybėms skirstomi atsižvelgiant į tai, kiek jos jau yra jų gavusios, kaip naudoja gautuosius ir kiek jų dar trūksta.

Pasak Ūkio skyriaus specialistės Astos Cikanienės, Šakių rajonas gaus tik 12 konteinerių. Tai toli gražu neišspręs konteinerių trūkumo problemos. „Skaičiuojama, kad 600 gyventojų priklauso 1 konteineris. Dabar reikia statyti konteinerius sodų ir garažų bendrijose, bet neturime ką. Žmonėms toli vežti šiukšles, manau, reikėtų tankinti jų padėjimą, tada, galbūt, ir daugiau rūšiuojančiųjų būtų“, - kalbėjo A. Cikanienė, mananti, kad rūšiavimą galima būtų skatinti mažinant šiukšlių surinkimo kainą.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos