baneris leidinys

mikytaiViena aktyviausių rajone – Mikytų bendruomenė jau nebe pirmą kartą savo problemas bando spręsti atvirai ir ne vieni. Gyvenimo kasdienybėje susikaupusios mikytiškius kamuojančios bėdos vėl aptartos su rajono vadovu.

Nuotr. Mikytų kaimo žmonės savo problemas sprendžia atvirai ir vieningai.

Praėjusį pirmadienį mažame Mikytų kaimelyje vyko vietos gyventojų susirinkimas, kuriame dalyvavo rajono meras Juozas Bertašius, Pensininkų partijos pirmininkė Elena Antanavičienė su bendražyge Elena Irena Rinkevičiene.

Mikytiškiai nuo seno garsėja kaip aktyvūs ir pilietiški žmonės. Jie savo problemų neužgniaužia savyje, o stengiasi spręsti jas bendrai ir atvirai. Beje, susirinkime dalyvavo apie 20 vietinių gyventojų, didžioji jų dalis jau garbaus amžiaus. Kaip visuomet susitikimo pradžioje ne trumpą įžangą padarė rajono vadovas J. Bertašius, kuris apžvelgė ne tik rajono, bet ir šalies problemas.
 
Tačiau, kokios problemos kamuoja šio kaimo žmones? Pasirodo, jog jų mikytiškiai turi pakankamai. Jau kurį laiką Mikytų kaimo gyventojai turi problemų dėl pablogėjusio susisiekimo su Kaunu. „40 metų daugiau ar mažiau čia važinėdavo Kauno autobusas. O dabar šis kraštas paliktas likimo valiai“,- susirinkime kalbėjo viena Mikytų gyventoja. Šiuo metu į Kauną važiuojantis autobusas atvažiuoja tik iki Lekėčių, o į penkis kilometrus nutolusį Mikytų kaimą jis jau nebeatvažiuoja, nes jiems važiuoti iki kaimo tiesiog neapsimoka. Jei Kauno autobusų parko transportas vėl važinėtų į Mikytus, Šakių savivaldybė turėtų padengti jų patiriamus nuostolius. Šakių autobusų parko autobusai, vežiojantys žmones į artimiausią didmiestį, į kaimą irgi nebeužsuka. Štai toks pinigų skaičiavimas mikytiškiams kelia didelių susisiekimo problemų. Susitikime dalyvavęs meras žadėjo, jeigu tik tokios problemos, tai jos nėra baisios ir jos bus tikrai išspęstos, žinoma, atsižvelgiant į tokio maršruto poreikį. Kad jis yra, tai liudija susirinkime problemą kėlę kaimo žmonės. „Geriau bus brangiau, bet duosim saviems darbo ir remsime savo autobusų parką“, - sakė meras.

Kaip ir daugeliui rajono kaimų taip ir Mikytų gyventojams vis dar didelių problemų ir neaiškumų kelia naujai įteisinta šiukšlių surinkimo tvarka ir taikomas mokestis. Meras susirinkusiems žmonėms dar kartą bandė paaiškinti, kodėl žmonės turi mokėti už atliekų surinkimą. „Jums už jokius plotus negali atsiųsti sąskaitos, kol jūs nepasirašysite sutarties. Tegul siunčia, kad ir į šiukšlių dėžę. Kai sutartį pasirašysite, susitarsite, kaip jūs atsiskaitinėsite už šiukšles, tada įsigalios mokėjimas“,- žmonėms aiškino meras.

Susirinkime žmonės kėlė ir apleisto, niekieno neprižiūrimo kelio, vedančio per mišką, į kaimą problemą. „Kaimo kelias blogas. Seniūnas siunčia į urėdiją, o urėdija pas seniūną“,- sakė mikytiškė.  Pasak gyventojų, žmonės jau pavasarį kreipėsi į Lekėčių seniūną Valdą Tadą Laukaitį, kad šis padėtų spręsti kelio problemą, tačiau ir iki šiol problema neišspręsta. Meras pažadėjo pasižiūrėti, ką šiuo atveju būtų galima padaryti.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos