baneris leidinys

wcPraėjusį penktadienį – lapkričio 19 dieną pasaulyje buvo minima Tarptautinė tualetų diena. Apie tai, kokia padėtis su tualetais rajono centre, Šakiuose, vietinė spauda rašė ne kartą. Šia proga vėl pasidomėjome, ar dar šakiečiai ir miesto svečiai gali tikėtis naujo, gražaus tualeto Šakiuose.

Nuotr. Štai taip Šakiuose esančio viešojo tualeto patalpos atrodo šiandien.

Minima Tarptautinė tualetų diena

Pasaulyje kiekviena diena skiriama tam tikrai progai paminėti, kad visuomenė atkreiptų dėmesį į konkretų dalyką. Taigi, gal daugelio juokui, o gal ir gilesniam pamąstymui turėtų būti žinoma, kad lapkričio 19-oji pasaulyje paskelbta Tarptautine tualetų diena. Šią dieną skatinama sutvarkyti apleistus lauko tualetus, įrengti naujus. Kaip skelbiama internete, Tarptautinė tualetų organizacija buvo įkurta 2001 metais, po Singapūre sušauktos tarptautinės konferencijos, kurioje buvo nagrinėjama tualetų problema. Pasirodo, kad 40 % pasaulio gyventojų ir šiais laikais neturi standartinių sanitarinių patogumų. Dėl šios priežasties plinta infekcinės ligos, didėja medicinos išlaidos. Jokia paslaptis, kad lauko tualetais didžioji dalis kaimo, ir ne tik, gyventojų naudojasi ir šiandien. Nežinia, kiek dar reikės laiko, kad tualetai būtų kiekviename name. Ne paslaptis, kad pasitaiko tokių atvejų, kai žmonės išmatas tiesiog išpila ant gėlyčių ar krūmų, kaip nepamainomą trąšą.
 
Apie rajono centre – Šakiuose esančius tualetus vietinė spauda rašė ne vieną kartą. Tačiau ir šiandien blogų atsiliepimų ir pastebėjimų apie mieste esantį pagrindinį tualetą išgirsti galima dažnai. Šakių miesto svečiai dažnai net ir nežino, kur apskritai galima rasti šią dažnai taip visiems reikalingą vietelę. Šakių centrinio turgaus aikštės užkampyje tebestovintis tualetas ne retam žmogui užkliūva dėl savo išvaizdos. Apie vietelę, į kurią, net karalius pėsčias vaikšto, nutarėme pakalbėti su Šakių seniūnu Alfonsu Jaku. Mus, kaip visuomenės informavimo atstovus, domimo seniūno pozicija, ar galima mieste tikėtis modernaus, jaukaus ir visiems žinomo viešojo tualeto. Tačiau seniūną prajuokino mūsų noras pakalbėti šia gal kiek intymia tema.

Šakiuose bus modernus tualetas

„Aš išvis galvočiau, kad jis nėra reikalingas. Čia tik prestižas“,- į telefono ragelį smagiai kvatojo seniūnas A. Jakas. Paklaustas, ar gal bus pasinaudota Europos Sąjungos lėšomis ir kas nors daroma, kad butų atnaujintas pagrindinis miesto tualetas, seniūnas sakė, kad geriau tualetą būtų pastatyti Lingio parke, kur vyksta renginiai, didesni žmonių susibūrimai. Jo tvirtinimu, europinės lėšos ne taip lengvai ateina, todėl tikėtis jų tualetų statybai - nereikėtų. A. Jakas tikino, kad Šakių miesto tualetą seniūnija prižiūri kaip įmanydama. „Nuolat tenka tualetą remontuoti. Būna viduje plytelės išdaužytos. Vyksta kosmetiniai remontai, kapitaliniam remontui nėra lėšų“,- sakė seniūnas A. Jakas. Apie tai, kada galima mieste tikėtis modernaus tualeto, seniūnas nieko nepažadėjo ir patikino, jog prispyrus reikalui visada žmonės gali ateiti į seniūniją, savivaldybę, ligoninę, kur tualetų durys neužrakintos, ir atlikti gamtinius reikalus. „Esu įsitikinęs, kad Šakiuose bus modernus tualetas, tik negaliu pasakyti, kada jis bus. O kad šakiečiai visiškai likę be tualetų, tai taip nėra“,- kalbėjo seniūnas. Šiuo metu miesto viešajame tualete dirba vienas žmogus. Seniūnas patvirtino, kad didelių nuostolių dėl tualeto išlaikymo seniūnija nepatiria. Pasak seniūno, iš žmonių kol kas didelių nusiskundimų nėra.   

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

05

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos