baneris leidinys

seniunaiGintarė MARTINAITIENĖ

Šiandien paskutinioji metų diena. Ne vienas pagalvoja, kokius didžiausius darbus nuveikė, kokius planus įgyvendino ir kokiais lūkesčiais pasitinka ateinančiuosius. Apie tai kalbėjomės ir su visais 14 rajono seniūnijų seniūnais, kuriems pateikėme tokius klausimus:

1. Kokie svarbiausi šių metų įvykiai, darbai įvyko seniūnijoje?
2. Su kokiomis didžiausiomis problemomis seniūnija šiais metais susidūrė ir kaip jas pavyko išspręsti?
3. Kokiomis nuotaikomis bei lūkesčiais pasitinkate ateinančius metus?
4. Ką ateinantiems metams palinkėtumete seniūnijos gyventojams?
  
sintautaiSintautų seniūnija, seniūnas Kęstutis Birbilas:

1. Po beveik 40 metų Sintautų parapijoje klebonu dirbusio prelato Antano Maskeliūno naujo parapijos klebono pareigas pradėjo eiti Donatas Rolskis. Svarbiausi darbai: seniūnijos ir parapijos komiteto iniciatyva perdažyta Sintautų bažnyčios tvora, rekonstruotas Sintautų pagrindinės mokyklos vaikų darželio stogas, parengtas Sintautų pagrindinės mokyklos sporto salės statybos projektas.

2. Problema – finansavimo lėšų trūkumas. Sprendimo būdas – dalis darbuotojų  ėjo nemokamų atostogų.
3. Tikime, kad blogiausia jau praeityje.

4. Ateinančiais metais seniūnijos gyventojams linkime sveikatos, stiprybės, darbingų ir turtingų metų.

kriukaiKriūkų seniūnija, seniūnė Ona Rakauskienė:

1. Socialiniame būste įvestas vanduo,  dviejose Kriūkų miestelio gatvėse sutvarkytas apšvietimas, išpjauta nemažai pavojingų, senų medžių kapinėse, pajungtas vanduo Paežerėlių kapinėse. Perėmėme į savo balansą Gerdžiūnų buvusio darželio pastatą. Tvarkomas prekybinis pastatas miestelio centre. Sutvarkyta karių kapų aplinka. Užbaigtas asfaltuoti kelias Kriūkai-Kaunas. Labai džiaugiamės peržvyruota atkarpa į Ilguvą. Pavasarinis potvynis sugriovė pavėsinę, sugadino dviračių taką. Vasaros potvynis sugadino šešias nuokalnes: penkias sutvarkėme, o kalno į Piesčių kaimą ne, nes ten reikalingas kapitalinis remontas. Išrinkti šeši seniūnaičiai. Neblogai sekasi vykdyti visuomenei naudingų darbų atlikimo programą.

2. Nėra šarvojimo paslaugų, nėra kirpyklos, prasta vandens kokybė, jaunimas emigruoja į užsienį, lieka senyvo amžiaus žmonės, kuriems reikalinga pagalba. Nemažai socialinių problemų susijusių su bedarbyste.

3. Tikimės, kad visose sferose labai nepablogės gyvenimas. Metus užbaigiame neblogai. Turime vilties, jog krizė negilės.

4. Visiems seniūnijos ir visos Lietuvos žmonėms palinkėčiau geros sveikatos, kantrybės, meilės vienas kitam, pakantumo, atjautos ir supratimo, geranoriškumo ir geraširdiškumo. Kai visi būsime geresni, tai ir gyvenimas bus geresnis arba atrodys geresnis. Būtų gražu, jeigu suprastume, kad dalindamiesi su šalia esančiu džiaugsmu ir skausmu, patys turtėjame vidumi.

sudargasSudargo seniūnija, seniūnė Rita Grigaitienė:

Baigiantis metams norisi kalbėti tik apie malonius dalykus. Džiugina tai, kad kiekvienais metais vis daugiau sulaukiame turistų iš Lietuvos ir užsienio, lankančių Sudargo piliakalnius, kad nenutrūkstamai vyksta sklaida apie juos. Tai renginys „Piliakalnių atsidūsėjimai“. Sudargas tampa vis patrauklesniu dėl seniūnijos darbuotojų, aktyvios bendruomenės, seniūnaičių darbo. Artėjančių švenčių proga Sudargo seniūnijos gyventojams linkiu šviesių ir viltingų Šv. Kalėdų, laimingų ir prasmingų Naujųjų Metų. 
 
 
 
 
 
griskabudisGriškabūdžio seniūnija, seniūnas Saulius Naumavičius:

1. Nuo spalio 1 dienos Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčioje prasidėjo restauravimo darbai: stiprinamos stogo konstrukcijos, keičiama danga, bažnyčios viduje tiesinamos sijos  bei atramos. Vyksta J.Jablonskio tėviškėje esančių pastatų restauravimo darbai.

2. Didelių problemų nebuvo.

3. Tikimės, kad 2011 m. bus pradėtas įgyvendinti nuotekų šalinimo plėtros Griškabūdžio gyvenvietėje projektas.

4. Gerumo, laimės, sveikatos, kiekvienoje šeimoje prasmingų darbų, Palaimos ir Vilties sulaukus Šv. Kalėdų ir pasitinkant Naujuosius, 2011 metus.

slavikaiSlavikų seniūnija, seniūnas Vidmantas Sprainaitis:

1. Šiais metais tęsėme įsikūrimo darbus seniūnijos administraciniame pastate, buvusį katilinės pastatą pritaikėme mikroautobuso garažui. Viešųjų darbų darbininkai visai neblogai atliko bibliotekos patalpų remontą ir Slavikų biblioteka nuo šių metų įsikūrė šviesiose, erdviose, žiemą šildomose patalpose. Visų slavikiečių bendru rūpesčiu bendruomenės centras turi savo patalpas.

2. Neskirstėme problemų į mažas ir dideles, nes vienam  žmogui problema gali atrodyti nereikšminga, o kitam gana svarbi. Savo problemas geriau ar blogiau, bet sprendėme. Dirbdami niekada neužmirštame, kad visiems gerai tikrai nebus, visiems neįtiksi. Bet reikia džiaugtis tuo, ką turime, tuo, ką padarome. Smagu, kad seniūnijos darbuotojams nereikėjo „prašytis“ nemokamų atostogų.

3. Pagrindinis lūkestis ir rūpestis 2011m. tikriausiai bus medicinos punkto perkėlimas į naujas patalpas. Tada po vienu stogu gyvens seniūnija, biblioteka ir visiems slavikiečiams reikalingas medicinos punktas. Atsiras vietos ir nedidelei susirinkimų saliukei.

4. Slavikiečiams linkiu nebūti pasyviais stebėtojais. Kalbėkimės, tarkimės, ginčykimės ir raskime geriausius sprendimus, nesislapstykime už kitų nugarų. Linkiu visiems geros sveikatos, darnos šeimose, nepiktos žiemos ir.... nesuklysti renkant rajono valdžią.

ploksciaiPlokščių seniūnija, seniūnė Laimutė Miliūnienė:

1. 2010 – ieji metai Plokščių seniūnijai nebuvo blogi. Pavasarį visus nustebino, gal kiek ir išgąsdino, ypatingas Nemuno potvynis. Plokščių miestelis šventė jubiliejinę 340 metų šventę. Kraštas žemdirbiškas, gana palankūs orai leido nuimti derlių ir pasiruošti žiemai. Kaip ir kasmet, neįgalieji rinkosi į tradicine tapusią popietę „Kartu – mes stiprūs“. Spalio mėnesį seniūnijoje lankėsi laidos „Bėdų turgus“ filmavimo grupė. Šios laidos dėka gyvenimas palengvėjo vienai šeimai. Nuo lapkričio mėnesio pradėjome organizuoti gyventojų, gaunančių socialines pašalpas, telkimą visuomenei naudingiems darbams.

2. Negalima sakyti, kad seniūnijoje nebuvo problemų, tačiau jos tam ir yra, kad spręstume. Pagal galimybes buvo sprendžiamos vienos mažiau, kitos daugiau. Už pagalbą 2010 – aisiais metais džiaugsme ir bėdoje dėkojame Plokščių vidurinei mokyklai, Voniškių, Plokščių ir Kubilių bendrovėms ir visiems seniūnijos gyventojams.

3. Daugėja socialiai remtinų asmenų ne tik gaunančių ES maisto produktų paketus, bet ir socialines pašalpas. Baigiantis metams nuotaikos nėra labai optimistinės, nes ne visų gyventojų poreikiai ir lūkesčiai liko patenkinti. Ir ateinančiais metais tikimės tarpusavio sutarimo, tolerancijos, gražaus bendradarbiavimo su socialiniais partneriais.

4. Praėję metai niekur nedingsta, jie lieka mūsų širdyse, mūsų darbuose. Ateinančiais metais linkiu tarpusavio supratimo, jauskime šalia savo artimą, negailėkime gero žodžio, gyvenkime viltimi ir tikėjimu. Seniūnijos gyventojams linkime geros sveikatos, tikrumo, tikėjimo ir vilties.

zvirgzdaiciaiŽvirgždaičių seniūnija, seniūnas Algimantas Baubonis:

1. Ypatingų įvykių gal ir nebuvo. Normaliai dirbame įprastą darbą, gyvename ir sprendžiame seniūnijos gyventojų problemas. Gyvenimas eina normalia vaga. Džiugu, kad šiais metais pavyko išasfaltuoti Draugystės gatvę, kurios kelio danga kėlė pavojų eismo dalyvių saugumui. Taip pat pastoviai greideriuojame žvyrkelius, tvarkome pakeles.

2. Didžiausia problema su ūkininkais, kurie rudenį, veždami iš laukų derlių, labai gadina kelius. Ūkininkai tai gerai supranta, tačiau nemato kitos išeities. Pasitarę su ūkininkais, šią problemą išsprendėme, visi keliai geranoriškai buvo sutvarkyti. Ūkininkės Laimos Stonkuvienės dėka labai pagerėjo kelių priežiūra ir sniego savalaikis valymas žiemą.

3. Nuotaikos optimistinės. Tie, kurie nori dirbti, visada randa, ką veikti, o tie, kurie karta iš kartos vengė dorai užsidirbti – ar sunkmetis, ar pagerės situacija, vis tiek vengs dirbti. Manau, visada reikia turėti ateities viziją ir mažiau dejuoti.

4. Pirmiausiai - optimizmo. Dėkoju už bendradarbiavimą, patarimus ir palaikymą sprendžiant seniūnijai aktualius klausimus. Sveikinu ir visiems linkiu:

Lai gerovės ir laimės Šv. Kalėdos ir Nauji metai Jums teikia,
Te pildosi viskas, ko tik širdžiai reikia,
Daugiausia - sveikatos, giedriausių dienų,
Šeimyninės laimės ir metų ilgų...

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos