baneris leidinys

palaiku_paruosimasNuo šių metų pradžios ligoninėms grąžinta teisė parengti mirusiuosius šarvojimui. Pusantrų metų gydymo įstaigoms to daryti nebuvo leidžiama, o dabar šiuos niuansus išsprendė Sveikatos apsaugos ministerija, pakoregavusi įstatymą. Tačiau Šakių ligoninėje, kaip aiškino vyriausioji slaugos administratorė Danutė Duobienė, nei anksčiau, nei dabar nesusipratimų dėl to nekildavo.

Nuotr. Pusantrų metų gydymo įstaigoms nebuvo leidžiama mirusiųjų, nors artimieji to ir reikalaudavo, paruošti šarvojimui. Dabar ši teisė sugrąžinta.

2009 metų liepos mėnesį įsigaliojo Žmonių palaikų laidojimo įstatymo pataisos, kuriomis ligoninėms buvo draudžiama teikti ritualines paslaugas, tad nebuvo leidžiama ir rengti mirusiųjų šarvojimui. Tačiau nuo šių metų pradžios ši tvarka panaikinta ir sugrąžinta ankstesnioji. Šakių ligoninės vyriausioji slaugos administratorė D. Duobienė kalbėjo, kad nei tuomet, kai tvarka buvo pakeista, nei dabar, kai ji vėl sugrąžinta, nesusipratimų ar pykčių dėl mirusiojo atidavimo ar jo perrengimo nėra kilę. „Tiek tuomet, tiek dabar visus šiuos klausimus sprendžia artimieji ir tai tik jų valia. Dažniausiai palaikus atsiima patys artimieji ar įgalioti asmenys, atvykę su Laidojimo namų, kurie vėliau ir paruošia šarvojimui, darbuotojais“, - kalbėjo medikė.
 
Tuo tarpu didesniuosiuose miestuose situacija kitokia. Čia medikai aiškina sulaukdavę daugybės artimųjų priekaištų, kad mirusiuosius jie priversti atsiimti specialiuose maišuose, o nepašarvotus karstuose. Tačiau šių dalykų galbūt negalima vertinti vienareikšmiškai, nes didmiesčiuose egzistuoja ir taip vadinamoji „prekyba mirusiaisiais“, kai, vos mirus žmogui, tam tikrai, tiksliau sutartai laidojimo įstaigai pranešama, jog ši pasiimtų mirusiojo palaikus. Juk kaip bebūtų, tai verslas, iš kurio uždirbami pinigai. Be to, esą daug problemų ir išlaidų kildavo tiems, kuriems mirusiojo kūną reikėdavo parsivežti į kitą miestą ar rajoną.

„Didesniuosiuose miestuose kitokia situacija, ir reikia tik džiaugtis, kad pas mus tokių nesklandumų nekyla. Mes kaip dirbome, taip ir dirbame toliau. Jei žmogus nori, kad jo artimasis būtų paruoštas šarvojimui ligoninėje, tai ši paslauga galės būti suteikiama, nes tam yra ir žmogus, ir patalpos. Jei jis nori, kad tai atliktų laidojimo paslaugas teikianti įmonė, prašom. Niekuomet nereikalavome ir nereikalausime, kad žmonės elgtųsi prieš savo valią. Tai per daug jautrūs dalykai“, - situaciją komentavo vyriausioji slaugos administratorė.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos