akcija2024 568px

koordinacine_tarybaGintarė MARTINAITIENĖ

Vasario 15 dieną Šakių savivaldybėje posėdžiavo rajono neįgaliųjų koordinacinė taryba. Susirinkusiesiems labiausiai rūpėjo šių metų finansavimas, buvo keliamas ir neįgalumo nustatymo klausimas. Kalbama, kad dažnai šalpos išmokas gauna ne tie, kurie iš tikrųjų turėtų gauti. Tai, kad komisijai dėl neįgalumo nustatymo reikia „pasigerinti“ – vieša paslaptis.

Nuotr. Koordinacinę tarybą labiausiai domino finansavimas, tačiau buvo kalbama ir apie neįgalumo nustatymą, kuris, kaip dažnai kalbama, yra ypač korumpuotas.

Aptarė finansavimą

Susirinkimą pradėjusi neįgaliųjų koordinacinės tarybos pirmininkė Marija Mačaitienė akcentavo, kad darbotvarkėje tik vienas, finansavimo klausimas. „Labai rūpi, ar mums užteks finansavimo, dėmesio, ir kaip turėsime gyventi visus metus“, - teigė pirmininkė. Tačiau tiek Biudžeto ir turto skyriaus vedėja Egidija Grigaitienė, tiek vicemeras Algimantas Damijonaitis nuramino, kad nei viena nevyriausybinė organizacija nebus nuskriausta. „Jūsų finansinė padėtis išlieka panaši kaip ir praėjusiais metais. Žinoma, situacija sunki, bet taip jau yra“, - pripažino E. Grigaitienė. Be to, biudžete nevyriausybinės organizacijos šiais metais nėra išskirtos atskiroje eilutėje, jos įvardytos kaip socialinės apsaugos programos vykdytojai. „Suprantama, kad lengviau išgyventi tiems, kurie vykdo valstybės deleguotas funkcijas, nes jie savotiškai apsaugoti, o tokios organizacijos kaip jūsų, turi išgyventi praėjusiųjų metų lygyje. Nors iš pirmo žvilgsnio pinigų suma skirta didesnė, tačiau ypač išaugo pašalpų gavėjų skaičius, tad mes to padidėjimo nepajusime“, - aiškino Biudžeto ir turto skyriaus vedėja. Ji supažindino kiekvieną organizaciją atskirai, koks finansavimas numatomas, tačiau pabrėžė, kad bent jau kol kas tai dar tik projektas, nes biudžetą taryba tvirtins tik vasario 23 dieną. Faktiškai visi su numatytomis lėšomis sutiko, nes lyg ir nėra iš ko rinktis. Tačiau neįgaliųjų žmonių sąjunga kėlė klausimą, kodėl jiems, kaip ir neįgaliųjų draugijai, skiriamas toks pats finansavimas, nors, jų manymu, jų darbo ir išsilaikymo sąlygos nėra vienodos. Be to, neįgaliųjų draugijos vadovas Saulius Rakauskas teiravosi, ar nėra galimybių ir būdų, kaip pritraukti lėšų. Tiek Socialinės paramos skyriaus vedėja Leonora Pocevičiūtė, tiek vicemeras paaiškino, kad galima rengti įvairius projektus, bet ragino gerai išsiaiškinti visus niuansus.
 
Kaip yra su neįgalumo nustatymu

Susipažinę su biudžetu, neįgaliųjų organizacijų vadovai aptarė ir kitus klausimus. Šakių seniūnijos neįgaliųjų draugijos pirmininkė Liuda Samuolienė esą ne kartą girdėjo nusiskundimų dėl gaunamų pašalpų ir neįgalumo nustatymo. „Paaiškinkite jūs man, kaip yra. Yra tokių žmonių, kurie guli lovoje, iš jos nesikelia, tačiau jiems grupė nenustatyta, jokios išmokos nemokamos, o kitas, žiūrėk, ir mieste vaikšto, ir tancių šokti gali, bet pinigus už neįgalumą gauna“, - kalbėjo L. Samuolienė. Tačiau jai buvo paaiškinta, kad neįgalumo nustatymas yra ne savivaldybės funkcija. Be to, nuo praėjusių metų liepos mėnesio to negali daryti netgi rajono gydymo įstaigose buvusios komisijos. „Ne mūsų sprendimu mokami pinigai, kaip ir ne mūsų sprendimu vieniems nustatomas neįgalumas, o kitiems ne. Per mus tik mokami pinigai, nes tokia tvarka, kad tai turi būti daroma pagal gyvenamąją vietą“, – aiškino Socialinės paramos skyriaus vedėja L. Pocevičiūtė. „Sakyčiau tai tik popierinė komisija. Juk mane čia žiūri daktarai, o nuvykus į Marijampolę kartais net į gydytojų įrašus jie nelabai kreipia dėmesį. Juk taip pat niekam ne paslaptis, kad ten nuvykę tai komisijai turime pasigerinti“, - mintimis koordinacinės tarybos posėdyje dalijosi Kurčiųjų draugijos vadovas Adolfas Baranauskas.

Nors visų nevyriausybinių organizacijų vadovai dirba visuomeniniais pagrindais, jie pasidžiaugė, kad koordinacinė taryba, kurią pavyzdžiu laiko netgi kiti rajonai, yra puiki vieta susieiti neįgaliųjų organizacijų ir valdžios atstovams aptarti kylančias problemas bei ieškoti tinkamų problemų sprendimų būdų.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos