baneris leidinys

sviedinysPraėjusią savaitę Šakių rajono savivaldybė gavo oficialų atsakymą apie Kaliningrado srityje vykdomus sprogdinimus, dėl kurių didelių nepatogumų patiria ne tik Kudirkos Naumiesčio, bet ir kitų pasienio ruože įsikūrusių miestelių gyventojai.

Nuotr. Šakių rajono savivaldybės administracija raginama aktualią problemą spręsti kartu 2011 metų birželio mėnesį planuojamo 8- ojo LR regionų ir RF Kaliningrado srities ilgalaikio bendradarbiavimo tarybos posėdžio metu.

Ankstesniame laikraščio „Draugas“ numeryje buvo publikuojamas straipsnis „Kudirkos Naumiesčio seniūniją drebina sprogdinimai kaimynystėje“, kuriame pasakojome apie Kaliningrado pasienyje, prie Šakių rajono, vykdomus nuolatinius sprogdinimus. Dėl jų, kaip žinia, didelių nepatogumų patiria pasienyje gyvenantys žmonės.

Praėjusį trečiadienį seniūnų susirinkimo metu buvo pranešta, kad vasario 22 dieną Šakių rajono savivaldybė iš Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Rytų kaimynystės politikos departamento gavo oficialų atsakymą dėl Rusijos Federacijos pasienyje vykdomų sprogdinimų. Rusijos Federacijos Kaliningrado srities pasienio teritorijoje (Kutuzovo miestelyje, kariniame poligone) prie Kudirkos Naumiesčio vykdomi senų sprogmenų naikinimo darbai. Dėl sprogdinimų sukeliamas akustinis diskomfortas Kudirkos Naumiesčio gyventojams, taip pat iškyla grėsmė vietovės oro kokybei, trikdoma visuomenės rimtis ir sukeliami materialiniai nuostoliai vietos gyventojams. LR Generalinio konsulato Kaliningrade dėmesys taip pat atkreiptas ir į papildomus nepatogumus, kuriuos gyventojai patiria pavasarį dėl oro taršos, kai pasienyje, Rusijos pusėje, yra deginami sausos žolės plotai. Apie žmonių patiriamus nepatogumus buvo informuotas LR Generalinis konsulatas Kaliningrade.
 
LR Generalinis konsulatas Kaliningrade informavo Užsienio reikalų ministeriją, kad praėjusių metų gruodžio 29 dieną LR Generalinio konsulato susitikimo su RF Užsienio reikalų ministerijos atstovybės Kaliningrade vadovu S. V. Bezberežjevu ir jo pavaduotoju B.B. Šeremetjevu metu buvo iškeltas šis klausimas, Rusija išsamiai informuota apie problemą. Kaliningrado URM atstovai pripažino, kad ši problema yra kilusi ir Kaliningrado srities Kutuzovo miestelio apylinkėse, kurių gyventojai viešai reiškia nepasitenkinimą dėl sprogdinimų. Regiono valdžia ir kariškiai tęsia dialogą, ieško tinkamo sprendimo, leisiančio sumažinti neigiamą sprogdinimų poveikį gyventojams.

Užsienio reikalų ministerijos Rytų kaimynystės politikos departamentas siūlo rajono savivaldybės administracijai šį probleminį klausimą iškelti  ir šių metų birželio mėnesį planuojamo surengti 8-ojo LR regionų ir RF Kaliningrado srities ilgalaikio bendradarbiavimo tarybos posėdžio, kuriame bus kviečiamas dalyvauti ir Šakių rajono savivaldybės atstovas, metu.  

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos