baneris leidinys

bendruomenes3Kovo 17 dieną vyko Šakių bendruomenių centrų asociacijos (BCA) susirinkimas, kuriame dalyvavo gausus būrys bendruomenių centrų pirmininkų ir atstovų. Jo metu buvo pristatytas 2011 metų Šakių BCA veiklos planas, aptarta bendruomenių poreikių analizė, materialinė bazė ir bendruomeninių iniciatyvų programos lėšų paskirstymo klausimai, pristatyta Panovių, Gerdžiūnų ir Sudargo bendruomenių veikla.

Šakių BCA sekretorė Ona Rakauskienė pristatė naują 2011 metų veiklos planą, kuriame numatyti tokie renginiai, kaip dalyvavimas akcijoje „Darom 2011“, respublikinis bendruomenių centrų sąskrydis Karklėje, rajoninis bendruomenių centrų sąskrydis Panoviuose, Vilkaviškio bendruomenių atstovų priėmimas, diskusija su Šakių rajono jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ atstovais, išvyka į Latviją ir kita veikla.

Zigmas Stravinskas - Šakių BCA administratorius  apžvelgė Šakių bendruomenių centrų poreikius ir sunkumus, kuriuos nurodė bendruomenės, atsakydamos į anketos klausimus. Pasak jo,  didžiausią sunkumą bendroje veikloje net vienuolika bendruomenių centrų nurodė žmonių pasyvumą, menką aktyvumą, abejingumą, iniciatyvos ir pilietiškumo stoką. Penki bendruomenių centrai sunkumų turi dėl lėšų trūkumo, patalpų stygiaus arba netinkamų patalpų, keturi – nurodė jaunimo pasyvumą ir lyderių, iniciatyvių, kūrybingų žmonių trūkumą.
 
Bendruomenių centrų pirmininkai, kaip didžiausius poreikius nurodė: patalpų įsigijimą, remontą ir pritaikymą BC veiklai, kompiuterinės technikos bei baldų ir inventoriaus įsigijimą. Daugiausiai, net vienuolika bendruomenių centrų siūlė stiprinti bendruomenių ryšius ir pasidalijimą darbo patirtimi, dešimt centrų norėtų projektų, vykdomų per VVG, išsamesnio aptarimo ir dažniausiai pasitaikančių klaidų nurodymo. Aštuonios bendruomenės prašo suteikti daugiau informacijos apie visas bendruomenių veiklas ir bendravimą su kitais. Keturios bendruomenės pasigenda aktyvesnio BC pirmininkų dalyvavimo bendroje veikloje ir taip pat jaunimo aktyvumo, trys centrai norėtų tęsti pažintines keliones po šalį, organizuoti išvykas po kitų rajonų bendruomenes ir tik dvi bendruomenės siūlė organizuoti ir dalyvauti sąskrydžiuose bei projektuose, ieškoti finansinių šaltinių.

Bendruomenių centrų asociacija parengė ir administruoja savivaldybės tarybos sprendimu pavirtintą Šakių rajono bendruomenių iniciatyvų programą, kurioje numatyta bendruomenių centrų veiklos rėmimo bei institucinės paramos tvarka. Šakių BCA pirmininkė Grina Šnirpūnienė priminė, kad BC pirmininkai jai turi pateikti  institucinės paramos paraiškas 500 Lt sumai.

Šakių BCA pirmininkė pasidžiaugė, kad jų asociacija pasipildė dar vienu, 34 - uoju nariu ir pasveikino tik vasario mėnesį savo veiklą pradėjusį Gotlybiškių bendruomenės centrą ir jo pirmininką Egidijų Visockį. Taip pat pasidomėta, kaip sekasi praėjusiais metais įsikurusiam Lekėčių bendruomenės centrui ir jo įkūrėjui Remigijui Valiukoniui. Jiems G.Šnirpūnienė įteikė atminimo dovanėles ir palinkėjo sėkmės savanoriškoje ir nelengvoje veikloje, kuriant gražesnį ir įdomesnį kaimo žmonių gyvenimą.

Susirinkimą užbaigė bendruomenių centrų pasidalijimas gerąja patirtimi - savo bendruomenių veiklą pristatė Panovių BC pirmininkas  Bernardas Vainius, Gerdžiūnų BC pirmininkė Jolanta Puidokienė ir Sudargo BC pirmininkė Alberta Dragūnaitienė. Jie dar kartą pristatydami darbus įrodė, kad vizija aktyvinti kaimo bendruomenę, mokančią bendrauti ir sistemingai veikti stiprinant savo ir viso rajono gerovę yra tikrai įgyvendinama.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


idavang baneris

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos