Socialinių pašalpų gavėjų nuolat daugėja

poceviciuteGintarė MARTINAITIENĖ

Nors valstybės vadovai vis dažniau prabyla apie tai, kad situacija šalyje gerėja, ekonomika stabilizuojasi, paprasti žmonės to nejaučia. Rajono Socialinės paramos skyriaus vedėja Leonora Pocevičiūtė sako, kad socialinių išmokų vis daugėja, tačiau ji įsitikinusi, kad tai neišgelbės valstybės.

Nuotr. Socialinės paramos skyriaus vedėja Leonora Pocevičiūtė džiaugiasi, kad vis daugiau seniūnijų piniginės socialinės paramos gavėjus pasitelkia visuomenei naudingiems darbams atlikti.

Socialinė situacija rajone, pasak L. Pocevičiūtės, išlieka įtempta. Ji pirmiausiai tai sieja su nedarbu. „Tačiau bendrų pastangų dėka ji ir pakankamai stabili, tęsiami pradėti darbai, išmokas rajono gyventojai gauna laiku, teikiamos socialinės paslaugos įstaigose, namuose, dienos centruose“, - mintimis dalijosi skyriaus vedėja.
 
L. Pocevičiūtė sako, kad rajone išaugęs ir kol kas dar vis auga socialinių pašalpų ir kitos socialinės paramos gavėjų skaičius. Pavyzdžiui, šių metų kovo mėnesį socialines pašalpas gavo 3296 žmonės, kuriems išmokėta 670 tūkst. litų. Vasario mėnesį tokių žmonių buvo 3213, o sausį – 3008, kuriems buvo išmokėta 608 tūkst. litų. Lyginant 2011 metų sausio – kovo mėnesius su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu akivaizdžiai matosi, kad šie skaičiai per metus išaugo dvigubai. 2010 metais sausio mėnesį socialines pašalpas gavo 1754 žmonės, kuriems buvo išmokėta 334 tūkst. litų, vasarį tokių gavėjų skaičius padidėjo iki 1846, o kovą – iki 2019. Niekam ne paslaptis, kad ir rajono biudžetas didžiąja dalimi nukreiptas į socialines išmokas. Ar taip ir turėtų būti, kitas klausimas, tačiau tokia yra valstybės valia. „Socialinė situacija rajone atspindi situaciją visoje respublikoje. Manau, kad socialinės išmokos tikrai neišgelbės valstybės. Nieko naujo nepasakysiu teigdama, kad ekonomika turėtų būti nukreipta į darbo vietų kūrimą, darbo santykių liberalizavimą, kreditų darbo vietoms steigti suteikimą ir pan. Socialinių pašalpų gavėjų gretose šiuo metu daug asmenų, niekada nesikreipusių dėl paramos. Jie pasirengę dirbti, jų visiškai netenkina paramos gavėjo statusas“, - kalbėjo pašnekovė.

Socialinės paramos skyriaus vedėja džiaugiasi, kad vis daugiau seniūnijų piniginės socialinės paramos gavėjus pasitelkia visuomenei naudingiems darbams atlikti. Šioje srityje ypač gerai sekasi Kriūkų, Plokščių, Lekėčių, Kudirkos Naumiesčio, Lukšių seniūnams.

Apžvelgdama socialinę situaciją rajone L. Pocevičiūtė pabrėžė, kad balandžio 8-9 dienomis vyks pavasarinė „Maisto banko“ akcija, kurios metu bus aukojami produktai skurstantiesiems. Balandžio 7 dieną Šakiuose lankysis Šakių rajono garbės pilietis vokietis Gerhardas J. Karlas, nuolat lankantis ir remiantis mūsų rajono šeimas. Artimiausiu metu rajoną turi pasiekti ir paramos maisto produktais iš ES intervencinių atsargų siunta. Prašymus gauti šią paramą pateikė 7323 rajono gyventojai. Teisę gauti šią paramą turi tie, kurių pajamos vienam šeimos nariui neviršija 525 Lt.

Šiais metais rajone pradėtos teikti dienos socialinės globos paslaugos namuose. Šiuo metu jos teikiamos 13 rajono neįgalių asmenų. „Kad ši paslauga būtų kokybiška ir pilnai atitiktų jai keliamas globos normas, teikiant šią paslaugą turi dalyvauti ir bendruomenės slaugytojai. Todėl šiuo metu su rajono ambulatorijomis aptarinėjame, kaip būtų galima suderinti šias dvi sritis“, - teigė vedėja. Ji prisiminė, kad šiemet jau įvyko trys savivaldybės Paramos teikimo komisijos posėdžiai, kuriuose buvo svarstomi gyventojų prašymai dėl itin sunkios materialinės padėties, gaisrų, stichinių nelaimių ir kt. Taip pat vyksta savivaldybės Paslaugų skyrimo komisijos, Specialiųjų poreikių nustatymo komisijos darbai. Kovo mėnesio pabaigoje rinksis savivaldybės Būsto aplinkos  pritaikymo komisija, kuri aptars būsto pritaikymo neįgaliesiems eilę. Artimiausiu metu įvyks rajono Neįgaliųjų koordinacinės tarybos, socialinių darbuotojų pasitarimai. Numatyta ir daugiau įvairių susitikimų, išvykų, projektų. Tad darbų socialinėje srityje, neatrodo, kad trūksta.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.