baneris leidinys

valaitiene_valaitisGintarė MARTINAITIENĖ

Apie permainas savivaldybėje kalbėta ne kartą. Ne vienas girdėjo ir tebegirdi įvairiausių gandų apie etatų mažinimą ar kitus struktūrinius pertvarkymus. Nauja valdžia jau suformuota, tačiau visų kortų ji dar neatskleidžia. Visgi kai kurios permainos įvardijamos – artimiausiu metu keisis Kidulių seniūnas, su viena iš skyrių vedėjų nebus pratęsta darbo sutartis, tačiau ir tai ne vieninteliai pokyčiai savivaldybėje. Yra jų ir daugiau...

Nuotr. Kalbama, kad su Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja B. Valaitiene darbo sutarties neplanuojama pratęsti. Vietoj Kidulių seniūno J. Valaičio artimiausiu metu taip pat turi pradėti dirbti naujas žmogus.

Buvęs vicemeras – direktoriaus pavaduotojas

Praėjusį pirmadienį posėdžiavusios rajono tarybos vienas pagrindinių uždavinių – išsirinkti administracijos direktoriaus pavaduotoją. Juo, kaip ir planuota, beveik vienbalsiai išrinktas iki šiol vicemeru dirbęs Algimantas Damijonaitis. Administracinis darbas šiam valstybės tarnautojui ne naujiena, tad jis tikisi, kad su naujomis pareigomis puikiai susitvarkys. Be tiesioginių funkcijų, kaip ir būdamas vicemeru, taip ir dabartinėse pareigose, A. Damijonaitis kuruos projektus bei jų įgyvendinimą. Posėdžio metu meras Juozas Bertašius padėkojo iki šiol minėtose pareigose dirbusiam Arvydui Šlėderiui, apie kurį, kaip teigė, gali kalbėti tik gerai. Tad po šio posėdžio visa pagrindinė valdžia jau suformuota.
 
Keisis seniūnas

Nors oficialiai valdžia išrinkta dar tik pora savaičių, tačiau apie įvairiausius pasikeitimus kalbėta ir anksčiau, o kalbos vis nerimsta. Meras J. Bertašius patikino, kad permainos neišvengiamos, bet akimirksniu tokie pokyčiai nevyksta. Jau aišku, kad artimiausiu metu keisis Kidulių seniūnas. Darbo sutartis su Juozu Valaičiu baigėsi balandžio 19 dieną. Be to, šiam valstybės tarnautojui ji jau buvo du kartus pratęsta. Laikinai, šiai seniūnijai vadovaus Sudargo seniūnė Rita Grigaitienė. Tačiau kas galėtų šios seniūnijos vairą perimti į savo rankas? Meras sako, jog turėtų būti skelbiamas konkursas, bet taip gali ir neatsitikti, nes pareigas, pasak jo, galėtų užimti valstybės tarnautojo statusą turintis asmuo. J. Bertašius akcentavo, kad jam svarbu, jog būsimasis seniūnas nebūtų nutolęs nuo realaus žmonių gyvenimo ir problemų. Iš užuominų galima suprasti, kad į šią vietą galėtų pretenduoti tikrai ne vienas žmogus.

Sutarties nepratęs

Gegužės 17 dieną darbo sutartis baigiasi ir dar su viena valstybės tarnautoja – Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Brone Valaitiene. Birželį šiai specialistei sukanka 65-eri ir, kaip jau yra minėjęs administracijos direktorius Juozas Puodžiukaitis, ir meras J. Bertašius, su ja darbo sutartis nebus tęsiama. „Manau, kad tiek laiko, kiek šiose pareigose dirbo B. Valaitienė, yra pakankamas laiko tarpas, tad reikia žmogui ir pailsėti. Juk reikia ne tik eilinius darbuotojus, bet ir vadovus atnaujinti. Tuo labiau, kad sukanka toks amžius“, - teigė rajono vadovas.

Švietimo skyriuje permainos neišvengiamos

Ne tik Vaiko teisių apsaugos, bet ir Švietimo ir sporto skyriuje turėtų keistis vedėja. Per kiek laiko šie pokyčiai bus įgyvendinti, meras sako dar tiksliai negalintis pasakyti. Jis įvardija, kad šiame skyriuje dirbanti specialistė Galina Murauskienė yra pensinio amžiaus, tad galima manyti, kad ji savose pareigose taip pat ilgai nedirbs. Neaišku, kaip bus ir su vedėjos pavaduotojo etatu. „Kai ateis laikas spręsti šio skyriaus likimą, tuomet ir konkrečiai įvardinsiu“, - komentavo J. Bertašius.

Netenkina darbas

Rajono vadovas teigia, kad trūkumų mato Regioninės plėtros ir Ūkio skyrių veikloje. „Manęs netenkina projektų įgyvendinimo tempai. Kažkas ten buksuoja, nors yra projektų, kur gautos lėšos, jie turėtų būti įgyvendinti, bet taip nėra, pavyzdžiui, Sintautų miestelio projektas. Tad reikia suaktyvinti darbą. Be to, šių skyrių veikla yra gana gimininga ir daug kur dubliuojasi. Jūs klausiate, o aš atsakau, kad gali atsitikti taip, jog jie gali būti ir sujungti. Tokie pamąstymai yra, bet čia ne galutinis sprendimas. Reikia, kad būtų daugiau dirbančių, o ne vadovaujančių“, - akcentavo meras.

Be to, taip jau sutapo, kad ir taip šiuose skyriuose jau įvyko tam tikros permainos. Balandžio 13 dieną iš Ūkio skyriaus vyresniojo specialisto pareigų buvo atleistas Vincas Romikaitis. Tiksliau, jis išėjo savo noru, nors iki pensijos buvo likę mažau nei du metai. Kiek žinoma, taip atsitiko todėl, kad ilgametis darbuotojas, karjerą pradėjęs 1983 metais skyriaus viršininku, darbo vietoje buvo neblaivus. Meras šio teiginio nei paneigė, nei patvirtino, tačiau patikino, kad nebus skubama skelbti konkurso šiai pareigybei užimti, nes neaišku, kaip susiklostys minėtų skyrių likimas.

Nepritapo vienur – įdarbino kitur

Nemažai kalbų tiek pačioje savivaldybėje, tiek už jos ribų sukėlė Regioninės plėtros skyriuje kovo 1-ąją įdarbinta Loreta Šlapikienė. Tiesa, užbėgdami įvykiams už akių pasakysime, kad kovo 25 administracijos direktoriaus ją atleido. Buvo akcentuojama, kad ji priimta todėl, kad specialistė Janina Povilaitytė išeina motinystės atostogų, tačiau  ji vėl pasirodė darbe, o L. Šlapikienė įdarbinta Jaunimo kūrybos ir sporto centre. Tačiau ne vienas kalbėjo, jog jai šilta vietelė parūpinta ir todėl, kad ji yra Švietimo ir sporto skyriaus specialisto Juozo Jonuškos dukra. „Regioninės plėtros skyriuje ji nepritapo, be to, grįžo J. Povilaitytė. Taip sutapo, kad buvo laisvas etatas Jaunimo kūrybos ir sporto centre ir L. Šlapikienė ten puikiai tiko. Minėtame skyriuje dirba penki darbuotojai ir  kol kas jame tikrai netrūksta daugiau specialistų“, - komentavo J. Bertašius.

Panaikino visose savivaldybėse

Nuo kovo pabaigos atostogauja karo prievolės administravimo specialistas Algirdas Stankevičius, tačiau po atostogų į darbą jis negrįš. Sustabdžius šauktinių tarnavimą Lietuvos kariuomenėje, tokie specialistai nereikalingi. Savivaldybei šią funkciją buvo delegavusi valstybė ir lėšos etato išlaikymui buvo skirtos taip pat iš valstybės biudžeto. Šių pareigybių etatai, kiek žinoma, buvo panaikinti visose savivaldybėse. Palikta ketvirtis etato, bet kam jis atiteks, J. Puodžiukaitis neįvardijo. „Pagyvensime, pamatysime, kam rašyti iš anksto“, - teigė administracijos direktorius. A. Stankevičiaus atostogos baigiasi balandžio 26 dieną.

Comments are now closed for this entry


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos