baneris leidinys

griskabudisGiedrė PLEČKAITYTĖ

Paskutiniame seniūnų susirinkime nemažai dėmesio buvo skiriama rajono kelių priežiūros ir eismo saugumo klausimams aptarti. Šiemet, kaip niekada anksčiau, seniūnijose išaugo greičio ribojimo kalnelių poreikis, tačiau jų visų įrengimui savivaldybėje trūksta lėšų.

Nuotr. Griškabūdyje, Rygiškių gatvėje, norima kelio ženklinimo liniją du metrus perkelti miestelio kultūros namų link.

Didelis greičio ribojimo kalnelių poreikis

Gegužės pradžioje Šakiuose vykusiame respublikinės reikšmės seminare – pasitarime „Kaip racionaliai ir efektyviai panaudoti kelių priežiūros ir plėtros programos lėšas, skirtas vietinės reikšmės keliams (gatvėms) tiesti, taisyti (remontuoti), prižiūrėti ir saugaus eismo sąlygoms užtikrinti“ buvo diskutuojama apie kelių priežiūrą, jų pritaikymą žmonių gerovei. Atsižvelgdamas į tai, Ūkio skyriaus vedėjas Kęstutis Kuncaitis akcentavo, kad paskutiniu metu savivaldybė sulaukė daug prašymų iš seniūnijų dėl greičio ribojimo kalnelių įrengimo. „Yra labai daug prašymų dėl kalnelių įrengimo. Patenkinti visų jūsų prašymų nelabai galėsime dėl finansinių galimybių. Nors, aišku, svarbiausia – eismo saugumas ir žmogus“,- kalbėjo vedėjas. Prašymus įrengti minėtus kalnelius pateikė keturios seniūnijos. Daugiausiai, net keturis kalnelius prašo įrengti Lukšių seniūnija, Draugystės, Ežero gatvėse bei du kalnelius gatvėje nuo dvaro kapų link. „Po savaitgalio radau išverstus tris ženklus. Pergalės gatvėje įrengėme kalnelį ir baigėsi lakstymai. Tokie kalneliai labai naudingi“,- sakė V. Cikana. Po du greičio ribojimo kalnelius įrengti prašo Šakių, Griškabūdžio ir Kudirkos Naumiesčio seniūnijos. Pasak K. Kuncaičio, pernai rajone buvo įrengti tik du tokie kalneliai. „Kol kas vyksta pagrindiniai pirkimai. Iš Kelių programos eismo saugumui savivaldybė šiemet numato skirti 60 tūkst. litų“, - pridūrė Ūkio skyriaus vedėjas. Trečiadienį Saugaus eismo komisijos nariai nutarė, kad vietinės reikšmės keliuose kalneliai su asfalto danga turėtų būti įrengti net šeši. Tokie kalneliai bus padaryti Griškabūdyje, naujai asfaltuojamoje Kermuškalnio gatvėje, Gelgaudiškyje prie mokyklos.
 
Kelių tvarkymas

Pagal Kelių priežiūros ir plėtros programą 2010 - 2012 metams šiemet iš visų seniūnijų pateiktų prašymų, pasak Ūkio skyriaus vedėjo, nebus patenkintas tik vienas prašymas dėl Kidulių seniūnijoje esančios Sodų gatvės tvarkymo. „Jeigu žadėjome pagal dvimetę programą padaryti Sudargo seniūnijos Grinaičių kaimo Žvejų gatvės asfalto dangos atnaujinimo darbus per dvejus metus, tai padarysime per vienerius. Aš noriu pasakyti, kad kiekvienas kovoja už savo lizdą, bet būtų geriausia, kad rastume sutarimą“,- kalbėjo vedėjas. Anot K. Kuncaičio, Būblelių kaime esančių Beržų ir Akacijų gatvių padengti asfaltu vienu metu nebus įmanoma. Šiam objektui sutvarkyti 2011 – 2012 metais numatyta skirti 180 tūkst. litų. Be to, savivaldybė yra sulaukusi ir gyventojų prašymų dėl kelių tvarkymo.

Susirinkime Griškabūdžio seniūnas Saulius Naumavičius kalbėjo, kad Griškabūdžio miestelyje yra nemažų problemų dėl miestelio Rygiškių gatvės. „Prašau padėti bendradarbiauti dėl Griškabūdžio pagrindinės gatvės. Reikia ašinę liniją perkelti du metrus į šoną kultūros namų link. Atvažiuoja sunkiasvorė technika, fūros, vežančios grūdus, ir grynai vaikai prie pat stotelės. Vieną pirmokėlį kai pakėlė – tai galvojau, kad nuneš į šoną“,- situaciją piešė seniūnas.

Kaip teigė K. Kuncaitis, reikia atkreipti dėmesį į tas sunkiasvores mašinas, kurios veža birias medžiagas. Jis ragino nelikti abejingiems tiek ūkininkų, tiek žemės ūkio bendrovių nesaugiai vežamiems kroviniams. Ką daryti? „Reikia juos perspėti, o jeigu  nepadeda – reikia bausti“,- sakė K. Kuncaitis. Pagal visas taisykles už birias medžiagas vežančias transporto priemones atsako transporto valdytojas. Vedėjas patikino, kad dėl perkrautų krovinių automobilių, niokojami ne tik keliai, bet ir tiltai laužomi. Tačiau seniūnai replikuodami į tai pridūrė, kad tokie įspėjimai neturi jokios reikšmės, motyvuojama vežėjų mokamais mokesčiais.

Posėdžiavo komisija

Savivaldybėje posėdžiavę rajono Saugaus eismo komisijos nariai aptarė saugaus eismo priemones, kurias šiemet numatoma įgyvendinti valstybinės reikšmės ir regioniniuose keliuose. Pasak K. Kuncaičio, buvo nuspręsta, kad šiemet turėtų būti įrengta žiedinė sankryža kelyje Šakiai – Kaunas, ties „Ventus“ degaline, kitą tokią pat sankryža planuojama įrengti ir prie Griškabūdžio degalinės. Be to, Baltrušiuose ir Sudarge bus pastatyti nauji greičio matuokliai. Pasak K. Kuncaičio, susirinkime buvo nutarta remontuoti Lukšiuose esančią centrinę sankryžą.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos