baneris leidinys

naumiestisGintarė MARTINAITIENĖ

Nuo praėjusių metų spalio mėnesio Kudirkos Naumiestyje įgyvendinamas projektas, kurio metu tiesiamos vandentiekio ir kanalizacijos trasos. Žmonės piktinasi, kad pravedus trasas visoje gatvėje, „ant ledo“ paliekami vienas ar du namai. Be to, ar vedant kanalizaciją nelogiška tuo pačiu metu tiesti ir vandentiekio trasą? Tam tikrų projekto įgyvendinimo niuansų sako nesuprantantis ir seniūnas Vincas Alfredas Puida. Tad kas galėtų paaiškinti paprastam žmogui, kodėl darbai vyksta taip, kaip vyksta?

Nuotr. Ar nelogiška, vedant kanalizaciją, šalia tiesti ir vandentiekio trasą, kad antrą kartą tos pačios vietos nereikėtų kasinėti? Naumiestiečiams ir seniūnui kyla ir daugiau klausimų, tačiau tik jiems...

Palieka namą, ar du

Kudirkos Naumiesčio seniūnas Vincas Alfredas Puida pripažino, kad didžiausios seniūnijos problemos susijusios su vandentiekiu ir kanalizacija. „Apie 80 procentų gyventojų naudoja šulinių vandenį. Tai, kad nėra išvedžiotos kanalizacijos trasos taip pat didelė problema. Žmonės, sužinoję, kad bus įgyvendinamas toks projektas džiaugėsi, jog pagaliau galės prisijungti prie nuotekų trasų ir turės vandentiekį, tačiau paaiškėjo, kad taip nėra. Kasioja visą gatvę, praveda trasas, bet palieka nepajungtus, pavyzdžiui, vieną ar du namus, tad kaip žmonės gali nesipiktinti“, - kalbėjo seniūnas. Pavyzdžiui, J. Bagdono gatvėje vedamos ir vandentiekio, ir kanalizacijos trasos, tačiau nepajungtas liks vienas namas. „O ką jiems daryti? Palieka kaip kokius našlaičius. Tai jie kaip leido nuotekas į Širvintą, taip ir leis“, - komentavo rankomis skėsčiojantys susirinkę kaimynai. Jie juokavo, kad galbūt ateities kartoms ir bus šie infrastruktūros dalykai sutvarkyti taip, kaip turėtų būti. Pasak seniūno, nors čia eina nuolydis ir visą gatvę būtų buvę galima prijungti prie trasų, dabar gatvės pabaigoje turės būti statoma siurblinė, pumpuosianti nuotekas į viršų.
 
Susidūrė pirmą kartą

Tačiau klausimų gyventojams kyla ne tik dėl to, kodėl lieka neprijungta po vieną ar du namus. Pavyzdžiui, kitoje gatvėje vedamos tik kanalizacijos trasos. Seniūnas V. A. Puida retoriškai teiraujasi, ar nelogiška būtų tuo pačiu metu vesti ir vandentiekį, tiesiant ne vieną, o du vamzdžius? „Gal geriau padaryti mažiau, bet taip, kaip reikia, o ne taip, kad po kurio laiko vėl reikėtų viską kasioti ir papildomai vesti vandentiekį, nes dabar to nepadarome“, - mintimis dalijosi seniūnas. Pasak darbus atliekančių UAB „A. Žilinskis ir Ko“ darbininkų, jiems taip pat per visą darbo praktiką taip dirbti tenka pirmą kartą. „Ką aš žinau, kodėl taip yra, mes tik darome tai, kas liepiama. Gal nori daugiau nutiesti kanalizacijos, bet man tokius darbus, kai tiesiama tik kanalizacijos trasa, tenka daryti pirmą kartą“, - kalbėjo darbininkas.

Projektavo sėdėdami Vilniuje

Tiek gyventojai, tiek seniūnas tikino, kad projektuojant darbus niekas nieko nederino, nesitarė. „Sėdėdami Vilniuje suprojektavo, o čia nė kojos nebuvo įkėlę. Jie išvis buvo sumąstę, kad tik praves magistralines linijas ir viskas, o kaip žmonėms pasijungti? Tad atsisakėme tvarkyti Vilkaviškio gatvę, kad bent jau ten, kur tiesia trasas, padarytų ir pasijungimą“, - sakė V. A. Puida. Jis apgailestavo, kad įsisavinant tokias lėšas neįsigilinama į projekto esmę. „O ką tas seniūnas? Mano balsas nieko nelemia, niekas jo negirdi, nesiklauso ir niekam neįdomu“, - teigė seniūnas.

Netinkamai sudėlioti prioritetai?

Pavyzdžiui, Kudirkos Naumiestyje, kuriame iki surašymo buvo daugiau nei du tūkstančiai gyventojų, vykdomo projekto vertė yra beveik 11 mln. litų be PVM. Būbleliuose, kur gyvena 150 gyventojų, neseniai įgyvendintam tokiam pačiam projektui buvo skirta bemaž pusė tokios sumos. Buvo nutiesta apie 6 km trasos, tačiau ir čia neapsieita be tam tikrų niuansų. „Darė darė, aštuoniems namams padarė, o penkis paliko. Tad ar taip turėtų būti?“, - teiravosi seniūnas. Ar nebuvo galima geriau tas lėšas pridėti prie Kudirkos Naumiesčio, kur gerokai daugiau gyventojų, ir taip, kaip priklauso, sutvarkyti čia. Tad kyla klausimas, ar įgyvendinant projektą tinkamai sudėliojami prioritetai?

Darė tai, ką liepė užsakovas

Generalinio rangovo UAB „A. Žilinskis ir Ko“ Rinkodaros vadovas Aurelijus Daškevičius teigė: „Mes negalime padaryti taip, kaip nori žmonės. Nėra taip, kad sugalvojome ir darome. Darbus atliekame pagal brėžinį. Ką užsakovas pateikė, tą ir darome“. Tai patvirtino ir darbus atliekančios UAB „Kamesta“ darbininkai. Projekto užsakovas – UAB „Šakių vandenys“ direktorius Vaidas Litinskas kalbėjo, kad kai kuriais atvejais situaciją sunkina tai, kad yra labai dideli nuolydžiai ir tuomet dviems namams reikia statyti siurblinę, o tai kainuoja brangiai ir net neaišku, kada ši investicija atsipirks. „Reikia žiūrėti kiekvieną situaciją individualiai. Jeigu yra daugiau gyventojų, tegul parašo prašymą, surenka parašus ir kreipiasi į mus“, - teigė V. Litinskas. UAB „A. Žilinskis ir Ko“ atstovas taip pat aiškino, kad bendromis pastangomis ieškos susidariusios problemos sprendimo būdų. „Manau, daugeliu atvejų reikia tik žmogiškumo, sutarimo ir viskas susitvarkys. Kitur užtektų keleto šimtų litų ir būtų galima gyventojo sklypą prijungti prie trasų“, - aiškino A. Daškevičius. Jis pripažino, kad būtent jų įmonė ir atliko daugelį projektavimo darbų, tačiau tuo pačiu metu aiškino: „Manau, jūs suprantate, kad projektavimas buvo vykdomas pagal nurodytą užduotį, kurią pateikė užsakovas. Ne mes taip sugalvojome“. Užsakovas -UAB „Šakių vandenys“ aiškino, kad metų pradžia, kai buvo labai daug sniego neprisidėjo prie darbų palengvinimo. „Projektavimo darbai buvo nuolat derinami. Tik šiek tiek vėliau pradėjome projektuoti, nes buvo blogos oro sąlygos, daug sniego, pripustyta, tad kai kur buvo sunku išsimatuoti, tačiau apskritai viskas gerai ir jokių nusiskundimų nebuvo“, - aiškino V. Litinskas. Pasak jo, projektas vyksta sklandžiai, yra paklota apie 5 km spaudiminės trasos, Kudirkos Naumiesčio mieste – 1 km kanalizacijos trasų ir tiek pat vandentiekio tinklų. Šio projekto įgyvendinimo pabaiga numatoma ateinančių metų vasarį.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos