baneris leidinys

jakasGiedrė PLEČKAITYTĖ

Šakių seniūno Alfonso Jako iniciatyva praėjusį trečiadienį seniūnijos posėdžių salėje įvyko seniūnaičių susitikimas su policininkais ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininku. Jame buvo aptartos visos svarbiausios seniūnijos problemos bei jų sprendimo galimybės.

Nuotr. Šakių seniūno Alfonso Jako iniciatyva surengtame seniūnaičių susitikime buvo aptartos svarbiausios seniūnijos problemos.

Šakių seniūno A. Jako inicijuotame susirinkime iš 14 seniūnijoje išrinktų seniūnaičių dalyvavo devyni. Aptarti svarbiausias Šakių seniūnijos nūdienos problemas laiko nepagailėjo Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Virginijus Rekešius ir seniūnijos inspektoriai Raimundas Puidokas ir Vidmantas Grinevičius.
 
Aptarė priešgaisrinę saugą

Priešgaisrinės tarnybos viršininkas V. Rekešius susirinkime akcentavo vieną pagrindinių problemų – tai pavasario ir rudens metu dažnai deginamas atliekas. Viršininkas prašė seniūnaičių savitarpio bendradarbiavimo užkertant kelią atliekų deginimui, kad būtų išvengta skaudžių nelaimių. Pasak V. Rekešiaus, pagal Aplinkos apsaugos ministerijos keliamus reikalavimu, prieš deginat atliekas reikia suderinti tai su rajono priešgaisrine tarnyba. Apie tai galima pranešti telefonu 112 arba 01. Numatyta, kad atliekų iš viso negalima deginti Šakių, Gelgaudiškio ir Kudirkos Naumiesčio miestų teritorijose. Susitikime viršininko buvo pasiteirauta, ar gaisrininkai dar tikrina gyvenamuosius namus dėl priešgaisrinės saugos. „Dūmtraukių valymas, krosnių priežiūra – individualus kiekvieno žmogaus reikalas“, - teigė V. Rekešius.

Aptarė nusikalstamumą

Šakių miesto policijos inspektorius R. Puidokas aptarė viešosios tvarkos pažeidimo ir prevencijos klausimus. Kaip teigė pareigūnas, nusikalstamos veikos seniūnijose netrūksta. Pareigūnas atkreipė dėmesį, jog, siekiant išaiškinti nusikaltimą, būtinas visuomenės ir policijos bendradarbiavimas. Taip pat ragino nebijoti pranešti apie bet kokį įtartiną atvejį dėl galimo nusikaltimo ir skambinti 112 arba 02.

Miesto inspektorius R. Puidokas pastebėjo, jog žmonės abejingai saugo savo turtą. Vasaros metu didesnės problemos dėl vagysčių kyla sodų bendrijose. „Ypač Šilgalių sodai  kenčia nuo vagių. Jie vagia viską. Žmonės turėtų pastebėti nematytus žmones. Gali skambinti policijai. Atvažiuosime, pasižiūrėsime, galbūt asmenybę nustatysime. Tokiu atveju galima kontroliuoti ir apsaugoti žmonių turtą“,- kalbėjo pareigūnas. Pasak jo, daugiau pažeidimų esama mieste nei kaimiškose vietovėse.

„Labai didelė kontrolė reikalinga jaunimui, tačiau mes nepajėgūs juos vieni sukontroliuoti“,- teigė pareigūnas. Pasak jo, policijos darbui daug pagelbėtų mieste įrengtos stebėjimo kameros, kurių pagrindinėse gatvėse užtektų bent dviejų. „Bent jau matytume, kas mieste vyksta, kokie automobiliai važinėja“, - sakė R. Puidokas. Beje, kalbėdamas apie vagystes iš butų, pareigūnas pastebėjo, jog dažniausiai jos įvykdomos Šaulių, V. Kudirkos, Basanavičiaus gatvėse esančiuose daugiabučiuose namuose. Pareigūnas pabrėžė, jog apsaugoti butą nuo ilgapirščių įsilaužimo padėtų šarvuotos durys, Šakiuose dar nė viena vagystė neįvykdyta butuose su tokiomis durimis. Beje, vagystės, pareigūnų pastebėjimu, dažniausiai įvykdomos ryte tarp 10 - 11 ir po pietų tarp 14 - 15 valandų. Tuo pačiu pareigūnai pabrėžė, jog itin svarbu, kad tamsiu paros metu gatvėse degtų šviesa: „Tamsa yra įstatymo pažeidėjų prieglobstis“. Dėl šviesos deginimo seniūnas A. Jakas sakė, jog vasaros laikotarpiu šviesos niekada nebus, nes tam reikalingi dideli pinigai.

Be visų jau paminėtų problemų ne ką mažesnės problemos yra šunų laikymas ir vedžiojimas bei pačių žmonių triukšmavimas tyliuoju paros metu.

Ragino būti aktyviems

Po policijos pareigūnų apžvelgtos kriminogeninės padėties seniūnijoje, seniūnas A. Jakas kreipėsi į seniūnaičius su raginimu burtis į policijos rėmėjų grupeles, kurios seniūnijoje palaikytų viešąją tvarką. „Didesnėse gyvenvietėse pasijaustų, kad tai yra žmonės, kurie atsakingi už tvarką ir jų prisibijotų piktavaliai žmonės. Siūlau suburti grupeles, jas įsiregistruoti ir pranešti policijai, kad mes pagelbėjam jums ir mėginam padėti įvesti tvarką“,- kalbėjo A. Jakas.

Be to, seniūnas ragino pamėginti kurti naujus bendruomenės centrus ten, kur jų dar nėra. „Bendruomenės centrų atstovai gali rašyti įvairius projektus ir gauti tam tikrą lėšų kiekį kažkokiam norui įgyvendinti. Per projektus yra didesnė galimybė susitvarkyti savo teritoriją negu organizuojant talką, juk niekas nenori dėti savo lėšų. Seniūnija tiesiogiai šiuose projektuose dalyvauti negali, tai draudžia įstatymas“,- kalbėjo seniūnas.

Aptardamas seniūnijos tvarkos palaikymo klausimus, seniūnas pasidžiaugė seniūnaičiais, kurie visada atvyksta, padeda spręsti kapinių ir kitų viešųjų teritorijų priežiūrą. Tuo pačiu jis ragino nepamiršti nusišienauti savo teritorijas, jose susirinkti šiukšles. „Turi mūsų Šakiai atrodyti gražiai. Aš noriu, kad miesto centras ir seniūnijos gyvenviečių gatvės būtų tvarkomos. Turiu pasakyti, kad žmonės tvarkosi, bet paraginti reikia“,- kalbėjo seniūnas.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos