baneris leidinys

martinkaitieneGiedrė PLEČKAITYTĖ

Panašu, jog viena didžiausių tiek Šakių seniūnijos, tiek ir viso rajono problemų – šunys. Na, gal ne tiesiogiai patys šunys, bet jų šeimininkai, dažnai nepaisantys gyvūnų laikymo taisyklių. Apie tai daug diskutuota ir praėjusį trečiadienį Šakių seniūnijoje vykusiame seniūnaičių susirinkime.

Nuotr. Seniūnijos darbų vykdytoja N. Martinkaitienė (pirma iš dešinės) priminė, kad keturkojai turi būti vedžiojami su antsnukiais, pavadėliais ir augintinių išmatos privalo būti surenkamos.  

Dergia svetimoje teritorijoje

Praėjusį trečiadienį vykusiame Šakių seniūnijos vadovo bei seniūnaičių susirinkime daugiausiai diskutuota dėl šunų laikymo, priežiūros problemų, nes seniūnija itin dažnai gauna gyventojų nusiskundimų. „Mane siutas ima, kada gyventojai šunis vedžioja prie kaimynų tvorų pakraščių. Nusiveda šunį prie kaimyno tvoros, kur pasodinti augalai, ir augintinis, liaudiškai tariant, jį apšlapina, vėliau augalas nuvysta. Tai tegul gyventojai vedžiojasi savo teritorijoje, o ne veda prie kaimyno ir dergia. Tie, kurie turi privačias valdas, tegul nemėgina lįsti prie kaimynų teritorijos“,- problemos aštrumą pabrėžė seniūnas Alfonsas Jakas. Buvo kalbama, kad šunų augintojai pažeidžia elementarias jų laikymo taisykles, kurios dar anksčiau buvo gana plačiai paviešintos. Anot seniūno gyvūnų laikymo taisyklių nesilaiko tik tie gyventojai, kurie nenori, kad jų aplinka būtų tvarkinga.
 
Uždrausti laikyti šunis?

Seniūnijos darbuotojai, nuolat besirūpinantys miesto švarinimu, gražinimu, išties griežtai pasisakė butuose laikomų keturkojų šeimininkų atžvilgiu dėl ekskrementų surinkimo. „Dažnai šunys ne tokie pikti būna, kaip kad žmonės, vedžiojantys juos. Pamėgink užkalbinti ir paklausti, ar turi maišelį, tai vietoj šuns vieno amtelėjimo tenka išgirsi 10 - 20 žmogaus sakinių, kad net žodžių trūksta. Manau, žmonės turėtų apskritai baigti vaikščiojimus su šunimis, o vaikščioti su mažais vaikais ir auginti, dauginti mūsų visuomenę“,- teigė seniūnas. Galiausiai nuskambėjo A. Jako išreikšta mintis, jog butuose laikyti šunis iš viso vertėtų uždrausti.

Kaip žinia, kraštutinumai niekada nepriveda prie gero. Matyt, visuomenėje trūksta elementaraus suvokimo ir lankstumo vieni kitų atžvilgiu, tada užtektų vietos ir šunims ir žmonėms. Apie galimybę uždrausti butuose laikyti šunis pakalbinome atsitiktinai mieste sutiktą šunį besivedžiojusią gyventoją. „Gyvenu bute ir mišrūnas Tobis su manim gyvena jau dešimtį metų. Tokio siūlymo nepalaikau. Manau, svarbiausia žmonių geranoriškumas. Aš už tai, kad miesto teritorijoje šunų augintojai susirinktų jų išmatas ir pati jas renku. Dažnai Tobį veduosi į laukus už miesto, tad tenai išmatų ir nerenku“,- kalbėjo Šakių miesto centre gyvenanti Jadvyga.      

Neregistruoja augintinių

Pagal prieš kelerius metus savivaldybės patvirtintą tvarką rajone buvo pradėti registruoti gyventojų keturkojai. Kaip informavo seniūnijos darbų vykdytoja Nida Martinkaitienė, šiandien Šakiuose užregistruota 350 šunų. Darbuotoja priminė, jog daugiabučiuose registruojant augintinius turi būti pateikti visos laiptinės gyventojų sutikimai, kad neprieštarauja dėl kaimyno laikomo šuns. Tokia registracija kainuoja 10 litų, tad iki šiol seniūnija surinko 3600 litų. Beje, atsiranda tokių sumanuolių, kurie savuosius augintinius paženklina kito, nugaišusio šunelio  žetonu, tad  tokiu atveju registracija netenka prasmės.

N. Martinkaitienė dar kartą priminė, jog pagal visas taisykles, gyventojai šunis turi vedžioti su antsnukiais, pavadėliais, turi turėti ir ekskrementams surinkti skirtus maišelius. Seniūnijos darbuotojos pastebėjimu, esama daug atsakingų keturkojų augintojų. „Bet yra dar daug netvarkos. Labai prašyčiau seniūnaičių, kad savo teritorijose atkreiptų dėmesį į tai“,- kalbėjo N. Martinkaitienė, įsitikinusi, kad šiuo klausimu seniūnaičiai gali labai daug padėti.

Pastebima, labai bloga situacija dėl valkataujančių šunų. „Rajone nėra jokios gyvūnų globos ar laikymo vietos. Bandžiau kviestis iš Kauno ir mėginau derinti dėl šunų gaudymo, tai baisinės kainos. Vieno šuns pagavimas kainuoja beveik kelis tūkstančius litų“,- pasakojo seniūnas. Kaip patvirtino Šakių rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Juozas Žemaitis, tarnyba irgi dažnai sulaukia pranešimų dėl valkataujančių šunų. Pernai tokių skambučių iš gyventojų gavo 33, o jau šiemet iki gegužės 1 dienos - 15 tokių pranešimų.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos