baneris leidinys

pasienio_ruozasLietuvos ir Baltarusijos susitarimas dėl supaprastinto sienos kirtimo pasienio gyventojams jau guli ant politikų stalo. Laukiama, kol Seimas jį ratifikuos, tačiau pietinės krašto savivaldybės, tarp jų ir Šakių, inicijuoja papildomus susitarimus ir siekia išplėsti pasienio zonos ribas.

Į Lietuvos, Baltarusijos, Rusijos ir Europos Sąjungos institucijas nutarė kreiptis euroregionui „Nemunas“ priklausančių Marijampolės ir Alytaus apskričių bei kai kurių kitų krašto savivaldybių atstovai. Norima, kad būtų išplėsta vietinio eismo pasienio zona ir į ją patektų ne tik pasienio teritorijos, bet ir nuo jų labiau nutolusios savivaldybės. Šakių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Algimantas Damijonaitis minėjo, kad norima suvienodinti esančią tvarką. „Kaip taip gali būti, kad pusė Šakių rajono priklauso pasienio zonai, pusė – ne. Norime suvienodinti, kad visiems gyventojams būtų vienodos važiavimo per sieną sąlygos“, - teigė A. Damijonaitis. Siekiama, kad Lietuvos ir Baltarusijos pasienio regionui priklausytų visa Alytaus apskritis, Birštono, Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Marijampolės savivaldybės ir Prienų, Trakų, Vilkaviškio rajonai. Lietuvos ir Rusijos pasienio regione siūloma į zoną įtraukti visą Marijampolės apskritį, Birštono ir Druskininkų savivaldybes, Alytaus miestą bei Alytaus, Prienų ir Lazdijų rajonus.
 
Euroregiono „Nemunas“ Marijampolės biuro direktorius Gintaras Skamaročius, akcentuoja, kad patenkinus jų siūlymus išplėsti pasienio zonas labai palengvėtų verslo sąlygos, daugiau žmonių galėtų be vizų vykti į gretimą valstybę. Taip vadinamuosius komercinius važinėtojus esą derėtų tramdyti kitokiomis priemonėmis.

Apie siekį kiek įmanoma greičiau pasirašyti vizų režimą Baltijos regione palengvinančias sutartis su Lietuva neseniai pasisakė ir Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas. Jo nuomone tai teigiamai paveiktų verslo, mokslo, švietimo, kultūros ir turizmo ryšius.

Ratifikuoti praėjusių metų spalio 20 dieną Minske pasirašytą Lietuvos ir Baltarusijos vyriausybių susitarimą dėl Lietuvos ir Baltarusijos pasienio gyventojų kelionių tvarkos Seimui pateikė Užsienio reikalų ministerija. Parlamentas nusprendė įstatymo projektą svarstyti skubos tvarka.

Susitarimas leis dviejų šalių pasienio teritorijoje gyvenantiems asmenims kirsti Lietuvos ir Baltarusijos valstybės sieną turint specialius vietinio eismo per sieną leidimus ir būti kitos valstybės pasienio teritorijoje ne daugiau kaip 90 dienų per pusę metų. Iki penkerių metų galiosiantys vietinio eismo leidimai būtų išduodami tiems nuolatiniams pasienio gyventojams, kurie planuoja lankytis kitos valstybės pasienio teritorijoje. Numatomas jų išdavimo mokestis - 20 eurų. Akcentuojama, kad tai kur kas pigiau nei pirkti iki kelių šimtų litų kainuojančias vizas.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

93

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos