baneris leidinys

pulokieneAsta GVILDIENĖ

Prasidėjusios vaikų vasaros atostogos – nemaža problema tėvams, šiandien dažniausiai uždirbantiems tik minimalų atlyginimą. Kur poilsiauti vaikams, jei neturi kaime gyvenančių senelių, o penkių dienų stovyklos kaina siekia pusę ar net daugiau atlyginimo?

Nuotr. VšĮ „Šakių vaikų ir jaunimo centras“ vadovė V.Pulokienė vasaros stovyklas parapijos vaikams savanoriškai organizuoja nuo 2002 metų.
800 ar 1000 litų per mėnesį uždirbantys tėveliai sunkiai išleistų net vieną savo vaiką į vasaros stovyklą. Iš tiesų, lengviau vaikams, kurių tėvai įforminę socialiai remtinos šeimos statusą, gauna pašalpas, paramą produktais ir kitas lengvatas. Tačiau rajone vis dar yra nepasiturinčių šeimų, kurios, nors ir sunkiai besiversdamos, iš valstybinių įstaigų paramos neprašo – sukasi pačios, kaip išmano, tačiau dėl to turi daug mažesnes galimybes. Tiesiog daug ko negali sau leisti. Tame tarpe ir vaikų poilsio vasaros atostogų metu, stovyklavimo ar kelionės.
 
Pasidomėjus, ką mūsų rajono įstaigos ir savivaldybė siūlo bei organizuoja vaikų poilsiui, paaiškėjo, kad tai – tik tradicinės  vasaros  stovyklos, skirtos daugiau socialiai remtinų šeimų atžaloms.

Savivaldybė skiria lėšas

Rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotojas Elvydas Pauliukėnas informavo, kad šiais metais nepasiturinčių ir socialiai remtinų šeimų vaikų poilsiui rajono savivaldybė skyrė 10 tūkst. litų. „Kadangi vasaros stovyklos šiandien kainuoja didelius pinigus, ieškojom, kur galėtume gauti pigesnius kelialapius ir kur arčiausiai būtų nuvežti“, - kalbėjo E.Pauliukėnas.

Pasak jo, nors artimiausios stovyklos Kauno rajone, tačiau vis tik pagrindinis prioritetas – kaina. Kadangi pernai vaikus savivaldybė vežė į Jurgežerius, Kalvarijos savivaldybėje esančią „Gintaro poilsiavietės“ stovyklą, pasidomėjo ja ir šiais metais. „Įprasta kelialapio kaina - 430 litų, tačiau su nuolaida 10 dienų poilsis kainuoja tik 315 litų. Tai labai gera kaina, - teigė Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotojas. – Pirkdami 30 kelialapių, dar tris gavome nemokamai, todėl šiemet turime galimybę net 33 vaikams pasiūlyti poilsį gamtoje prie ežero.“

Rajono bendrojo lavinimo mokyklų vadovai pasiūlė net 68 moksleivius, norinčius stovyklauti liepos 19 – 28 dienomis. Pirmenybė, pasak E.Pauliukėno, buvo teikiama nepasiturinčių, socialiai remtinų šeimų vaikams, kurie aktyviai dalyvauja mokyklos užklasinėje veikloje arba gerai mokosi.

Dienos centro stovykla Zypliuose  

Jau antrą vasarą iš eilės Zyplių dvare rengiama 5 dienų stovykla Lukšių dienos centro vaikams, kurios rėmėjas - Šakių rajono ūkininkas Vytautas Kaunas. Joje šiemet nuo birželio 13 iki 17 dienos poilsiaus 15 vaikų, kuriems bus organizuojami ne tik tradiciniai stovyklos renginiai: atidarymo ir uždarymo šventės, sportinės varžybos, bet ir susitikimas su Vilkaviškio dienos centro vaikais, piešinių konkursas. Pasak Socialinių paslaugų centro vadovės Vilmos Bielskienės, stovyklos tikslas ugdyti vaikų socialinius įgūdžius ir turiningai užimti jų laisvalaikį.

Savanoriška katalikiška veikla

Šakių klebonija ir VšĮ „Šakių vaikų ir jaunimo centras“ parapijos vaikams, aktyviai dalyvaujantiems katalikiškoje veikloje, nuo 2002 metų organizuoja nemokamas penkių – septynių dienų vasaros poilsio stovyklas. Jau tradicija tapusios stovyklos net septynis metus iš eilės vyko Zyplių dvare Lukšiuose. Jų visi vadovai buvo savanoriai.

Pasak Vaikų ir jaunimo centro vadovės Vidos Pulokienės, praėjusių metų stovykla savo dalyvių skaičiumi pranoko visus kitus metus, nes stovyklauti norą pareiškė net 38 parapijos vaikai. Į stovyklą atrenkami aktyvūs vaikai, patarnaujantys šv.Mišiose, giedantys bažnyčios chore ar pagelbstintys kitoje katalikiškoje veikloje.  

Katalikiškos stovyklos šiek tiek skiriasi nuo tradicinių vasaros stovyklų. Nors jose gausu įvairių renginių, kelionių ir išvykų į Kauno kunigų seminariją, Pažaislio vienuolyną ir gražiausius gamtos kampelius, tačiau pagrindinis dėmesys skiriamas kasdienėms šv.Mišioms, giesmių giedojimui pritariant gitara prie degančio laužo.

Kaip informavo Šakių klebonas Sigitas Matusevičius, šiemet tradicinė katalikiška stovykla nebus organizuojama Zyplių dvare. V.Pulokienė mano, kad reikia permainų, todėl liepos 12 – 19 dienomis aštuoniolikai parapijos vaikų bus išpirkti kelialapiai ir nemokamas transportas į Nemunaičio katalikiškąją jaunimo stovyklą Alytaus rajone.

Lukšietis olimpiadininkų stovykloje

Kai vasaros stovyklos Lietuvoje ne visiems mirtingiesiems yra prieinamos, tai apie tūkstančius kainuojančias poilsio stovyklas užsienyje net neverta kalbėti. Džiugu, kad mūsų rajono moksleiviai turi galimybių jose pabuvoti su įvairiais projektais ar dalyvaudami ir skindami pergales olimpiadose bei konkursuose.

Liepos mėnesį Vilniuje, Matematikos ir informatikos institute vyks pasirengimo tarptautinėms informatikos olimpiadoms stovykla. Kartu su Lietuvos rinktine, kuri šią vasarą dalyvaus pasaulinėje informatikos olimpiadoje Tailande, į šią stovyklą nutarta pakviesti keletą geriausiai Lietuvos informatikos olimpiadoje pasirodžiusių moksleivių. Lukšių Vinco Grybo gimnazijos informacijų technologijų mokytojas Antanas Burkšaitis informavo, kad kviečiamųjų sąraše ir mūsų rajono Lukšių Vinco Grybo gimnazijos moksleivis Saulius Kazokas. „Turint galvoje, kad Saulius mokosi tik pirmoje gimnazijos klasėje, tai labai didelis jo pasiekimų įvertinimas“, - džiaugėsi A.Burkšaitis.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos