baneris leidinys

pinigineGintarė MARTINAITIENĖ

Nuolat kalbama apie įvairiausius iš Europos Sąjungos (ES) lėšų įgyvendinamus projektus bei jų naudą. Tačiau reikia įdėti nemažai darbo, kad projektas būtų įgyvendintas. Už šį darbą keletą kartų tam tikrus priedus yra nustačiusi rajono taryba, tačiau ar visiems pelnytai? Ar nėra nuskriaustųjų, kurie dirba be atlygio? Tuo susidomėjo tarybos narė Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionys demokratai frakcijos seniūnė Irena Haase.

Nuotr. Daugelis tvirtina, kad už projektų įgyvendinimą mokama nepakankamai, bet nuomonės išsiskiria, už ką turėtų būti mokama, kam ir kiek. Visgi tam tikri priedai mokami ne tik iš savivaldybės biudžeto, bet ir iš ES lėšų.

Užbėgant įvykiams už akių pasakysime, kad faktiškai visi pritaria, kad už projektų įgyvendinimą juos administruojantiems darbuotojams mokama nepakankamai, tačiau, kaip paaiškėjo, kartais gerokai išsiskiria nuomonės, kam turėtų būti mokama, o kam ne. Bet apie viską nuo pradžių...

Pateikė paklausimą

Šakių rajono savivaldybės tarybos narė Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionys demokratai frakcijos seniūnė Irena Haase, galvodama apie rajone įgyvendinamus ir savivaldybėje dirbančių žmonių administruojamus ES projektus, administracijai pateikė paklausimą. Ji prašė informuoti apie administruojamus projektus, taip pat nurodyti, kurie savivaldybės darbuotojai už jų administravimą gauna atlygį, o kurie ne. Taip pat politikė prašė paaiškinti, kokiu pagrindu tai vyksta.
 
Pagal pareigybes nepriklauso

Rajono vadovai, meras Juozas Bertašius ir administracijos direktorius Juozas Puodžiukaitis, paklausti, ką mano apie įgyvendinamus projektus ir juos administruojančius specialistus kalbėjo, kad tikrai ne visiems mokama pakankamai. Be to, reikėtų pabrėžti ir tai, kad projektų įgyvendinimas, ir su jais susiję dalykai ne Regioninės plėtros skyriuje dirbantiems žmonėms pagal pareigybes nepriklauso. Tad ar dirbant projektinį darbą lieka laiko tiesioginėms pareigoms atlikti? „Sutinku, kad tie žmonės tikrai apkrauti papildomu darbu. Tai ir kai kurių skyrių vedėjai, ir kiti specialistai. Žinau, kad kai kurių dalykų netgi neįmanoma spėti darbo metu“, - kalbėjo rajono vadovas.

Nuomonės išsiskiria

Nuomonės išsiskiria, kai pradedame kalbėti apie tai, kas ką administruoja ir kas turėtų gauti papildomą atlygį. Meras teigia, kad tie žmonės, kurie dirba Regioninės plėtros skyriuje, kad ir kiek projektų administruotų, tai jų tiesioginis darbas ir, jei projekte numatytos administravimo išlaidos, dar gauna papildomą atlygį. „Šiame skyriuje dirbančių žmonių darbas ir yra tas, kad jie turi administruoti projektus. Tad jie papildomų pinigų, nemanau, kad turi gauti. Jei yra administravimo išlaidos, tai ir taip gauna užmokestį iš ES“, - teigė J. Berašius. Tuo tarpu Regioninės plėtros skyriaus vedėjas Vitas Girdauskas tikina, kad krūviai milžiniški ir papildomas atlygis darbuotojams priklausytų. „Tikrai yra žmonių, kurie dirba ir namuose, ir labai daug, bet jiems mokama nepakankamai arba išvis nemokama“, - konstatavo Regioninės plėtros skyriaus vedėjas.

Ne skyriaus darbuotojai - trys

Pagal I. Haase paklausimą Regioninės plėtros skyrius parengė lentelę, kurioje nurodyti 46 administruojami projektai. Joje įtraukti trys žmonės, kurie projektus administruoja, bet nėra skyriaus darbuotojai. Tai Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė, to paties skyriaus specialistė Aurelija Papievienė ir Gelgaudiškio kultūros namų direktorius Edgaras Pilypaitis. Pastarajam gegužės mėnesį posėdžiavusi rajono taryba skyrė 30 proc. personalinį priedą prie tarnybinio atlyginimo už papildomą darbą, susijusį su vadovavimu projektui. A. Papievienė, šiuo metu administruojanti penkis projektus, ir A. Kasparevičienė, administruojanti vieną projektą, šiuo metu atlygio negauna. Meras pabrėžė, kad A. Kasparevičienė už anksčiau administruotą projektą gavo atlygį, nes tai buvo numatyta projekto išlaidose.

Pateikė savus

Visi kiti lentelėje pateikti specialistai, be dviejų finansininkių ir jau minėtų specialistų, yra būtent iš Regioninės plėtros skyriaus. Tai Edita Burdilauskienė, administruojanti aštuonis projektus, pats skyriaus vedėjas V. Girdauskas, administruojantis devynis projektus, Ala Valaitienė, administruojanti 16 projektų ir Vytautas Mauza, kuris, kaip nurodyta, administruoja šešis projektus. Pažymima, kad A. Valaitienė, kaip ir V. Mauza, už projektų administravimą papildomo atlygio negauna. Tačiau V. Mauzai pagal atskirą darbo sutartį už vieną iš administruojamų projektų buvo mokamas atlyginimas iš ES lėšų – 1049.58 Lt per mėnesį. Panašiai yra ir su E. Burdilauskiene bei V. Girdausku. Už vieną iš administruotų projektų E. Burdilauskienei pagal atskirą darbo sutartį buvo išmokama 1145.20 Lt iš ES lėšų, už kito projekto administravimą numatyta išmokėti po 300.75 Lt per mėnesį. V. Girdauskui už projekto „Sintautai – Goldap“ administravimą pagal atskirą darbo sutartį iš ES lėšų išmokama 1226.32 Lt per mėnesį. Be to, pagal atskiras darbo sutartis už tam tikrų projektų administravimą buvo mokama ir finansininkėms Dalijai Bakšienei (1308.87 Lt per mėnesį), Algimantai Kanapeckienei (572.60 Lt per mėnesį), Joaletai Bubilaitienei taip pat numatyta išmokėti 247.73 Lt. Žinoma, niekas neneigia, kad darbo krūviai didžiuliai, bet galbūt nereikėtų pamiršti ir to, kad visi specialistai gauna algą ir už tiesioginį savo darbą.

Lentelėje nepateiktas nei vienas su žemės ūkio veikla susijęs ir įgyvendinamas projektas. „Draugo“ žiniomis, tokių projektų yra apie 20. Nemažai jų įgyvendinama per asociacijas, kiti kuruojami per Žemės ūkio skyrių. Kiek žinoma, ne prie vieno projekto įgyvendinimo yra prisidėjęs Žemės ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Vilhelm Haase. Jis tikino, kad nei už vieną iš kuruotų projektų jokio atlygio negavo. 
 
Verčiausi atlygį gauna 
 
Meras, kalbėdamas apie asmenis, kurie būtų verti papildomo atlygio, minėjo Lukšių seniūną ir Zyplių dvaro puoselėtoją Vidą Cikaną, tačiau, kaip paaiškėjo, jam yra numatyta 10 proc. pareiginės algos dydžio priemoka už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą. Rajono vadovas minėjo ir E. Pilypaitį, dėl projekto įgyvendinimo nuėjusį kryžiaus kelius. Jam priedas, kaip minėjome, taip pat buvo skirtas. Su Vietos veiklos grupės (VVG) projektais ypač daug dirba administracijos direktoriaus pavaduotojas Algimantas Damijonaitis. Jam gegužės pabaigoje posėdžiavusi taryba skyrė 25 proc. pareiginės algos dydžio priemoką už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą. J. Bertašius teigė, kad esant galimybėms bus galvojama ir apie užmokestį kitiems specialistams, labiausiai prisidedantiems prie projektų įgyvendinimo, kuriems projektinė veikla priklauso mažiausiai. Kas galėtų tikėtis tokio atlygio, rajono vadovas neišdavė. Visgi aišku tai, kad labai nuskriaustų galbūt ir nėra, nes vienaip ar kitaip, vienokius ar kitokius atlygius gauna daugelis.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos