baneris leidinys

bitkauskas_sigitasAsta GVILDIENĖ

Nuo liepos 10 dienos Griškabūdžio ir Barzdų parapijų klebono pareigas vykdo kunigas ir šiuo metu pirmasis ir vienintelis Vilkaviškio vyskupijos egzorcistas, Alytaus apskrities policijos kapelionas ir Vilkaviškio vyskupijos bažnytinio tribunolo diecezinis teisėjas Sigitas Bitkauskas.

Nuotr. Kunigas egzorcistas mano, kad jo atėjimas į Griškabūdžio parapiją buvo Dievo planas.

Kunigas yra baigęs Kauno Vytauto Didžiojo Universitetą ir turi bakalauro bei teologijos  licenciato (magistro) mokslinius laipsnius. S.Bitkauskas pakeitė nušalintą iš pareigų, milijono litų pasisavinimu kaltinamą kunigą Jordaną Kazlauską. Tai jau aštuntasis jo perkėlimas per 18 kunigavimo metų. Kaip buvo sutiktas Griškabūdžio parapijoje ir kokį įspūdį paliko mūsų žmonės kalbiname naująjį kleboną.
 
Sovietmečiu visi berniukai svajojo būti pilotais ir kosmonautais, kaip atsitiko, kad pasirinkote kunigystę?
Iš tiesų, sovietiniais laikais kalbėti ir pasirinkti kunigystę buvo sudėtinga, nes buvo draudžiama lankyti bažnyčią, buvo šaipomasi iš kunigų. Todėl, kai besimokant mokykloje reikėdavo pasakyti, kuo norėčiau tapti užaugęs, tai visiems sakydavau, kad būsiu veterinaru arba fotografu. Mano  lietuvių kalbos mokytoja per vieną pamoką man ir mano suolo draugui pasakė pranašiškus žodžius: „Tu Avinauskai – papulsi į kalėjimą, o Bitkauskas – tai bus kunigu.“ Iš tiesų, ši jos pranašystė ateityje išsipildė: aš tapau kunigu, o mano suolo draugas tikrai atsidūrė kalėjime, tačiau tai buvo nelaimingas atsitikimas – jis vairuodamas greitosios medicinos pagalbos automobilį pateko į įvykį, kurio metu žuvo žmogus.

Kunigystė – profesija ar pašaukimas? Kas nulėmė jūsų pasirinkimą?

Kunigystė – ne profesija. Tai turėtų būti tik pašaukimas, nors dar vis pasitaiko kunigų, kuriems kunigystė yra profesija. Nors mano tėvai nebuvo išskirtiniai tikintieji, labiau tradiciniai katalikai, apsilankantys bažnyčioje per didžiąsias šventes, tačiau aš, vaikystėje patarnaudamas Mišiose, jaučiau vidinį norą ir poreikį tapti kunigu. Mane palaikė ir kunigystei ruošė jėzuitų vienuolis kunigas Antanas Gražulis.

Kokie buvo įspūdžiai, pradėjus savo kunigystės kelią?
Mes buvome patriotai. Man kunigystė buvo labai svarbi. Savo kelią pradėjau Kauno arkivyskupijoje, kur ištarnavau 14 metų. Buvo daug entuziazmo, daug energijos, daug didelių norų, tačiau visuomet buvo taip, kaip vedė Dievas. Aš niekada nesuabejojau savo pasirinktu gyvenimo keliu. Jei reikėtų rinktis antrą kartą, pasirinkčiau tik kunigystę ir nieko kito.

Ar tikėjotės kada kunigauti Griškabūdžio parapijoje?
Pastebėjau, kad mane paskiria kunigauti ten, kur iškyla kokia nors problema. Tai jau trečioji tokia mano paskyrimo vieta. Manau, tai yra Dievo planas, nes gyvenime nieko šiaip sau nebūna. Kai vyskupas paklausė, ar sutikčiau kunigauti Griškabūdyje, aš ilgai negalvojęs sutikau. Mane veda Dievas.

Turiu prisipažinti, kad mano atėjimą į šią parapiją galėjo įtakoti ir beveik pusę metų  atliekami vietinių gyventojų grupės užsakyti egzorcizmo seansai už buvusį kleboną ir už pačią vietą, kurioje, kaip žmonės pasakojo yra daug negerumų, daug kunigų pasikeitė, daug žmonių savo noru iš gyvenimo išėjo.

Kaip jus sutiko vietiniai gyventojai?
Griškabūdiečiai mane priėmė nuoširdžiai, kuo, iš tiesų, labai džiaugiuosi. Jau pirmosiomis dienomis pajaučiau jų gerumą. Bažnyčia visada pilna žmonių, nereikia raginti, kad lankytųsi šv.Mišiose. Mes atstatėme senąjį šv.Mišių laiką. Tikrai labai šilti žmonės. Malonu, kad jie ateina į kleboniją ir šypsosi. Puikus ir toks jaunas Griškabūdžio seniūnas. Susipažinau su meru, jo pavaduotoja, prokurorais. Galiu drąsiai pasakyti, kad  Šakių savivaldybė skiriasi nuo Marijampolės. Čia iš karto pajutau šiltus santykius ir norą dirbti žmonėms.

Kas įtakojo, kad tapote egzorcistu?
Kai žmogui būna sunku, jis atsigręžia į Dievą. Prieš trejus metus vykdamas į piligriminę kelionę į Madžigoriją, aš patyriau atsivertimą ir kitaip pradėjau žiūrėti į tikėjimą. Pradėjau važinėti į konferencijas, lankiau kursus ir įstojau į Lietuvos egzorcistų asociaciją. Kadangi Vilkaviškio vyskupija savo egzorcisto neturėjo, aš sutikau juo tapti ir padėti žmonėms. Tai labai sunkus darbas. Ne taip paprasta išvaryti piktąją dvasią iš apsėsto žmogaus ir išlaisvinti jį nuo demoniškos įtakos.

Ar daug kreipiasi žmonių?
Kreipiasi labai daug. Būna, kad nenutyla telefonas nuo ryto iki vakaro. Vilkaviškio vyskupijoje užtektų darbo trims egzorcistams. Pasaulis grimzta į blogį. Ne veltui padaugėjo šamanų, būrėjų, raganavimo atvejų. Pamačiau, kiek daug problemų žmonėse, kiek daug apsėdimų. Velnias nemiega. Šakiuose vedžiau keletą vidinio išgijimo pamaldų ir planuoju reguliariai tęsti Griškabūdžio bažnyčioje, nes matau, kad žmonėms labai reikia dvasinės pagalbos, o malda yra gyvenimo pagrindas. Per maldą Dievas laimina. Ko prašysite savo maldose, tai ir gausite.

Kodėl mūsų laikmečiu sumažėjo besirenkančiųjų kunigystę?
Apsidairykite aplinkui, kas darosi. Žmonės jau niekuo nebetiki. Taip, šiuo metu ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje sumažėjo pašauktųjų kunigauti. Nors pažvelgus į Ameriką, Afriką, mūsų kaimynę Lenkiją – ten netgi per daug kunigų. Po moralinio nuosmukio vis tiek įvyks Atgimimas. Tačiau aš manau, kad Dievas pasirūpins - nepaliks mūsų be kunigų.

Išsiskirdami su kunigu, sužinojome, kad jis labai myli gyvūnus. Pasirodo, kartu su juo  Griškabūdžio klebonijoje apsigyveno kalbanti žako papūga Čiki, mielai kompaniją palaikantis šarpėjų veislės šuo Litas, o kai bus pastatytas voljeras, čia įsikurs ir dresuotas gražuolis vilkšunis.

Dėkojame kunigui už pokalbį ir linkime gausios Dievo palaimos bei sėkmingo darbo naujose parapijose.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos