baneris leidinys

spec_mokyklaJei artimiausia taryba patvirtins, tiksliau šiek tiek pakeis Gelgaudiškio specialiosios mokyklos nuostatus, tai prie mokyklos pradės veikti Neįgaliųjų dienos užimtumo centras. Norą jį lankyti jau dabar yra pareiškę 16 neįgaliųjų.

Nuotr. Neįgaliųjų dienos užimtumo centras įsikurtų sutvarkytose, dabar nenaudojamose patalpose.

Apie tai, kad prie Gelgaudiškio specialiosios mokyklos galėtų veikti Neįgaliųjų dienos užimtumo centras, kalbėta seniai. Tokių užmojų nebuvo galima įgyvendinti todėl, kad mokykla priklausė apskričiai ir tik nuo praėjusių metų kovo mėnesio ji buvo perduota savivaldybei. „Jei taryba patvirtins, bus steigiamas padalinys įstaigos vadovės iniciatyva. Be to, gelgaudiškiečiai turi patirtį dirbti su tokiais vaikais, yra puikios, neišnaudotos patalpos“, - apžvelgdama situaciją kalbėjo Socialinės paramos skyriaus vedėja Leonora Pocevičiūtė. Minėtas centras įsikurtų atskirame, vieno aukšto pastate.

Pasak vedėjos, jau dabar yra 16 tėvų prašymų, kurie norėtų, jog jų neįgalūs vaikai lankytų dienos užimtumo centrą Gelgaudiškyje. Finansavimas, kaip teigė vedėja, turėtų būti ir iš savivaldybės, ir iš valstybės biudžetų. „Tiems, kurie yra sunkios negalios, visiškai finansuoja valstybė, o prie kitų išlaikymo turėtų prisidėti ir savivaldybė. Rementis tokio pobūdžio dienos užimtumo centro, kuris įsteigtas prie Šakių vaikų globos namų, patirtimi, per mėnesį savivaldybė turėtų skirti apie 6-7 tūkst. litų. Tačiau tai tik labai preliminarūs skaičiavimai“, - teigė L. Pocevičiūtė.
 
Šiuo metu rajone yra veikiantis dienos užimtumo centras prie Šakių vaikų globos namų, kurį lanko iki 10 neįgaliųjų. Daugiau tokio pobūdžio centrų neįgaliesiems rajone nėra. Nuo 2009 metų darželis – mokykla „Berželis“ įgyvendina ikimokyklinio, pradinio ir pagrindinio ugdymo programą asmenims, turintiems kompleksinių raidos sutrikimų iki 21-erių metų. Gelgaudiškio specialioji mokykla vykdo priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir papildomo ugdymo programas sutrikusio intelekto vaikams.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos