baneris leidinys

korteleBalandžio pabaigoje buvo pritarta socialinių kortelių rizikos šeimoms įvedimui. Tuomet buvo kalbama, kad galbūt po pusantro mėnesio bus galima realiai jomis naudotis. Pasirodo, jog ir dabar iki galo neaišku, kada ši sistema pradės veikti.

Kortelių esmė, kad socialinės rizikos šeimoms, kurioms negalima išmokėti grynųjų pinigų į rankas, lėšos būtų pervedamos į socialines korteles. Jomis bus galima apmokėti už maisto produktus, tačiau tokių prekių kaip alkoholis, rūkalai įsigyti nebus galima. Apsipirkti bus galima UAB „Gulbelė“ parduotuvėse, taip pat dalį pinigų bus galima išsigryninti, kad būtų galimybė vaikams nupirkti rūbų, avalynės ar kitų reikalingų daiktų. Kartais žmonės už šiuos pinigus apmoka sąskaitas, dalį lėšų atsideda didesniam pirkiniui.

Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjos Leonoros Pocevičiūtės, sutartis su UAB „Gulbelė“ buvo pasirašyta liepos 26 dieną, tačiau bendrovė laiku neįdiegė programos ir numatyta sistema dar neveikia. Taryba šiai naujovei pritarė dar balandį ir buvo kalbama, kad vėliausiai po poros mėnesių socialinėmis kortelėmis bus galima realiai naudotis. „Iš mūsų pusės yra padaryta viskas, o per kiek laiko sistemą įdiegs UAB „Gulbelė“ - žiūrėsime“, - teigė L. Pocevičiūtė. Ji minėjo, jog rajone šiuo metu yra apie 30 šeimų, kurios naudosis socialinėmis kortelėmis. Tiesa, jų naudojimąsi, kaip ir disponavimą išgrynintais pinigais, prižiūrės seniūnijų socialinės darbuotojos. Anksčiau jos yra minėjusios, kad socialinių kortelių įvedimas kelia daug klausimų ir neaiškumų, tačiau L. Pocevičiūtė ne kartą pabrėžė, kad šia naujove norima palengvinti darbuotojų darbą. Be to, Lietuvoje šios kortelės – nėra naujovė.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos