baneris leidinys

ugniagesys_gelbetojasGintarė MARTINAITIENĖ

Ne kartą atsakingų institucijų atstovai aptarinėjo, ką daryti bei kaip spręsti ugniagesių komandų mažinimo klausimą. Toks susitikimas šiuo klausimu Marijampolėje vyko ir praėjusį trečiadienį. Panašu, kad iš rajone planuotų panaikinti keturių komandų pavyks išlaikyti tik vieną. Dėl to darbo neteks beveik 30 žmonių.

Nuotr. Rajone dėl trijų ugniagesių gelbėtojų komandų likvidavimo darbo neteks 27 darbuotojai.

Iš keturių liks viena

Nors dar oficialus sprendimas nepriimtas, jau aišku, kad bus likviduotos Briedžių ir Barzdų ugniagesių gelbėtojų komandos. Kol kas derinama dėl Sintautuose esančios brigados, bet, kaip teigė rajono vadovas, nelabai pavyksta įrodyti, kodėl ji turėtų išlikti, nes arti Šakių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. J. Bertašiaus nuomone, vienas iš pagrindinių argumentų yra tas, kad Sintautuose yra įsikūrusi UAB „Mediresta“, užsiimanti medienos perdirbimu. Be to, šiame priešgaisriniame punkte gana didelė gamybinė bazė. „Tačiau kol kas neatrodo, kad šią brigadą pavyktų išsaugoti“, - konstatavo meras. Vienintelis Sudargo punktas, iš žadėtųjų naikinti, bus išsaugotas. Apie tai nemažai buvo kalbama ir praėjusį trečiadienį Marijampolėje vykusiame susitikime su Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininku Vidu Barausku. Susitikime be rajono vadovo dalyvavo ir Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Virginijus Rekešius. „Sudargas išliks vien todėl, kad įgyvendina nemažą projektą, bus atnaujinta įranga“, - situaciją komentavo rajono vadovas. Dėl to, kad bus panaikintos kitos trys minėtos brigados, darbo neteks 27 darbuotojai. Akcentuojama ir tai, kad mūsų savivaldybė pagal ugniagesių komandų skaičių bene tankiausia savivaldybė ne tik apskrityje, bet ir visoje šalyje. Artimiausiuose rajonuose dažniausiai rekomenduojama likviduoti po vieną ugniagesių gelbėtojų brigadą.
 
Lėšų nėra

Dar gegužės mėnesį buvo pranešta, kad dėl mažėjančio finansavimo gali tekti naikinti kai kurias ugniagesių gelbėtojų komandas. Rugpjūčio pradžioje buvo konstatuota, kad rajone iš 11 veikiančių komandų keturios turėtų būti likviduotos. To, kaip ne kartą buvo kalbama, nenori ne tik rajono valdžia, bet ir Šakių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Tačiau prieš vėją, kaip sakoma, nepapūsi. Lėšų nėra ir taškas. Ateinančiais metais Šakių rajono priešgaisrinės saugos funkcijoms atlikti žadama skirti 1 mln. 222 tūkst. 498 litus, tai yra 486 tūkst. litų mažiau nei šiemet. „Savivaldybė nėra pajėgi užkaišyti visų skylių. Lėšų trūksta ne tik priešgaisrinėje, bet ir švietimo, socialinėje srityse“, - kalbėjo rajono meras Juozas Bertašius.

Siūlo atidėti

Siūlymų, kaip išlaikyti egzistuojančias komandas, buvo įvairių. Vienas jų - sumažinti punktuose dirbančiųjų skaičių. Kiekvienoje brigadoje dirba po 9 žmones, tačiau pagal įstatymą vienu metu turi dirbti po du darbuotojus, tad šis siūlymas atmestas iš karto. Rajono vadovas raštu kreipėsi į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Vidaus tarnybos generolą Remigijų Baniulį su siūlymu atidėti ugniagesių komandų tinklo optimizavimą iki Savanorių ugniagesių veiklos įstatymo priėmimo. Mero įsitikinimu, tai leistų, nesusilpninant vykdomų funkcijų, kurti savanorių ugniagesių rinktines esamų ugniagesių komandų bazėje. „Tiesiog nenorime, kad būtų išdraskyta tai, kas sukurta. Patys žinote, kaip būna, kai patalpos, šiuo atveju bazė, lieka be šeimininko. Žinoma, reikia tikėtis, kad ir savanorystė nebus pagrįsta savivaldybės lėšomis, nes tai ne mūsų, o valstybės funkcija“, - kalbėjo J. Bertašius.

Neskubės

Kada konkrečiai komandų ugniagesiai gelbėtojai liks be darbo, dar neaišku. „Artimiausiai tarybai siūlymo dar tikrai neteiksime, nes nenorime skubėti. Lauksiu generolo R. Baniulio atsakymo, be to, ir iš apskrities dar raštiško raginimo likviduoti esančias komandas, negavome. Tad palauksime, o tai, kas neišvengiama, tai ar taip, ar taip, bus“, - konstatavo rajono meras.

Ruošia įstatymą

Pagal Savanorystės įstatymo koncepciją, kurį tikimasi parengti artimiausiu metu, savanoriu ugniagesiu bus laikomas toks rinktinės narys, kuris bus nuolat pasirengęs savanoriškai dalyvauti gesinant gaisrus, likviduojant įvykius, ekstremaliąsias situacijas ir šalinant jų padarinius, taip pat atliekant kitą visuomenei naudingą veiklą priešgaisrinės saugos srityje. Savanoriška pagalba bus teikiama pagal susitarimus su savivaldybėmis dėl civilinės ir priešgaisrinės saugos paslaugų, kuriuose bus apibrėžti šalių įsipareigojimai ir savanoriškos veiklos trukmė. Projekte numatyta, kad savanoriui ugniagesiui bus užtikrintos vienkartinės pašalpos žūties ar sveikatos sutrikdymo atvejais, transporto, ryšių, išlaidų atlyginimas, darbo užmokestis už savanoriškai pagal poreikį išdirbtą laiką ir aprūpinimas darbo priemonėmis.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos