baneris leidinys

sodraNuo liepos 1 dienos dėl motinystės (tėvystės) pašalpos besikreipiantys tėvai turi galimybę pasirinkti, ar gauti didesnę pašalpą iki vaikui sueis vieneri metai, ar mažesnę, bet vaiką prižiūrėti dvejus metus. Pirmasis naujosios mokėjimo tvarkos galiojimo mėnuo parodė, kad tėveliai ne tik šalyje, bet ir rajone dažniau renkasi pašalpą gauti dvejus metus.

Šakių „Sodros“ vyriausioji specialistė pašalpoms Žibuoklė Pavalkienė informavo, kad liepos – rugpjūčio mėnesiais dėl motinystės (tėvystės) pašalpų gavimo kreipėsi 24 apdraustieji. Iš jų pašalpas iki vienerių metų amžiaus pasirinko trys apdraustieji. Likusieji – iki vaikui sueis dveji metai. Iš besikreipusiųjų vaiko priežiūros atostogų išėjo trys tėveliai.

Iš viso per šiuos metus Šakių „Sodra“ dėl motinystės (tėvystės) pašalpų skyrimo gavo113 prašymų. Pernai tokių prašymų buvo gauta 142.

Kaip rodo pirmieji liepos – rugpjūčio mėnesio duomenys, rajone tėveliai ilgiau nori būti su savo vaikais ir galbūt antraisiais vaiko augimo metais planuoja dirbti ir taip gauti papildomų pajamų.
 
Tėvai, pasirinkę motinystės (tėvystės) pašalpą iki vaikui sueis vieneri metai, gaus 100 procentų kompensuojamojo uždarbio dydžio pašalpą. Tie, kurie pašalpą pasirenka gauti iki kol vaikui sueis dveji metai, pirmaisiais metais gaus 70 proc., o antraisiais – 40 proc. kompensuojamojo uždarbio dydžio siekiančią pašalpą. Jei pirmaisiais metais tėtis ar mama, išėję motinystės (tėvystės) atostogų, gautų kitų draudžiamųjų pajamų, mažėtų pašalpa. Tuo tarpu antraisiais pašalpos mokėjimo metais tėtis ar mama gali dirbti, gauti pajamas ir pašalpa dėl to nemažės.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos