baneris leidinys

carlGintarė MARTINAITIENĖ

„Norim jus išlaisvinti iš šio kalėjimo, nuplėši grotas nuo langų ir durų ir padėti jums ir, svarbiausia, vaikams, pradėti naują gyvenimą. Taip tęstis toliau negali“, - konstatavo VšĮ „Solidarity“ generalinis direktorius, vokietis, rajono garbės pilietis G. J. Karlas, pirmą kartą apsilankęs Sintautų seniūnijoje gyvenančios Jūratės Mozūraitienės šeimoje.

Nuotr. G. J. Karlas pas J. Mozūraitienę (antra iš dešinės), kuri augina dvi dvynukų poras ir aštuoniolikmetę dukterį, lankėsi pirmą kartą. Vienareikšmiškai nuspręsta, jog šiai moteriai reikia padėti kuo greičiau.

Praėjusį penktadienį rajone viešėjęs VšĮ „Solidarity“ generalinis direktorius, geradaris G. J. Karlas, iš viso aplankė tris rajono šeimas. Sintautų seniūnijoje gyvenančioje  Jūratės Mozūraitienės šeimoje, kurioje auga dvi dvynukų poros ir aštuoniolikmetė dukra, vizitas buvo pirmasis, tačiau vienareikšmiškai nuspręsta, kad šeimai ne tik reikia padėti, bet tai padaryti reikia kuo greičiau.
 
J. Mozūraitienė su vyru išsiskyrė 2007 metų gruodžio mėnesį, tačiau nors teisiškai santuoka buvo nutraukta, jie iki šiol gyvena po vienu stogu. Moteris neturi galimybių niekur išsikelti, o gyventi su girtaujančiu, nedirbančiu ir smurtaujančiu sutuoktiniu darosi vis labiau nepakeliama. Psichologinį smurtą vyras naudoja ne tik prieš buvusią žmoną, bet ypač engia vyriausiąją dukrą. Įvairūs grasinimai padažnėjo, kai buvęs sutuoktinis sužinojo, kad Jūratė su vaikais planuoja kažkur išsikelti. Moteris jau senokai žvalgosi naujo būsto, bet kol kas pastangos buvo bevaisės. Vyriškis ne kartą pabrėžė, kad iš jo artimiesiems priklausančios lūšnelės ji su vaikais neišsineš jokio daikto ar baldų. Tiesa, gyvenimo sąlygos toje lūšnelėje taip pat apgailėtinos. Ne tik supuvę, kai kur plėvele apkalti langai, bet ir pro pamatus besisunkiantis vanduo, įlūžusios grindys, ištrupėjusios, kiaurios, vėjo perpučiamos sienos, tad ir kūrenant sunku, tiksliau neįmanoma, prišildyti patalpų. Kaip pasakojo Sintautų seniūnijos socialinė darbuotoja darbui su rizikos šeimomis Jurgita Urbonaitė, praėjusią žiemą vaikai nuolat sirgo, nelankė mokyklos. Pavasarį, beveik neįmanoma išeiti į lauką, nes aplink viskas tiesiog plaukia. Buvo laikotarpis, kai dėl šios priežasties vaikai net į mokyklą nėjo.

Moters pajamos už vaikus, su socialine pašalpa ir iš valstybės gaunamais alimentais sudaro 1800 litų per mėnesį. Tiek seniūnijos socialinė darbuotoja, tiek seniūnas Kęstutis Birbilas teigė, kad Jūratė iš paskutiniųjų kabinasi į gyvenimą, rūpinasi savo vaikais, šiek tiek verčiasi ūkiškai. Nors vyras kartu gyvena, prie bendro šeimos biudžeto nieko neprisideda. Jis yra bedarbis, dar gauna 315 litų socialinę pašalpą, už kurią ir girtauja. Dėl vyro neprognozuojamo elgesio buvo kviesta policija, tačiau iš esmės situacijos niekas nekeičia. Svarbiausia, kaip pabrėžė vienas iš G. J. Karlo delegacijos narių, kad viską mato penkerių ir septynerių metų vaikai, kurie auga ypač slogioje atmosferoje, yra žalojami psichologiškai. Nuspręsta, kad šiai moteriai reikia padėti ir kuo greičiau. Nors yra parduodamas namas Keturnaujienoje (2 km nuo dabartinės gyvenamosios vietos), tačiau būstą planuojama pirkti Kudirkos Naumiestyje, kad buvusiam vyrui būtų mažiau galimybių persekioti šeimą. Planuojamą pirkti namą vokietis buvo apžiūrėjęs anksčiau, kai ieškojo būsto geradario paramą jau gavusiems Ramunei ir Vytautui Naumavičiams. Kadangi parduodamo namo savininką pažįsta ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Algimantas Damijonaitis, tikimasi, kad šiek tiek per didelę sumą pavyks nuderėti ir galbūt išeis susitarti, kad dabar apgailėtinomis sąlygomis gyvenančią Jūratę ir penkis jos vaikus iš kalėjimo, kaip įvardijo pats G. J. Karlas, pavyks iškeldinti anksčiau. Pats geradaris rajone planuoja lankytis kovo mėnesį ir manoma, kad tuomet bus sudarytas namo pirkimo sandoris. Paklausta, kur norėtų gyventi pati Jūratė su savo atžalomis, moteris pilnomis ašarų akimis teigė, jog bet kur – svarbiausia išeiti iš dabartinio pragaro. Ji geradariui dėkojo už suteiktą viltį pradėti gyvenimą iš naujo.

Prieš apsilankydamas pas Jūratę, vokietis su savo delegacija viešėjo Kriūkų seniūnijoje gyvenančioje Ingridos ir Raimundo Masaičių šeimoje, kurioje auga septyni vaikai. G. J. Karlas apžiūrėjo, kaip šeimai sekasi tvarkytis, kaip panaudotos jo skirtos lėšos. Geradariui gerą įspūdį paliko atlikti darbai ir planuojama, kad ateinantis vizitas, kai geradaris šeimai įteikia Bibliją ir su ja atsisveikina, bus paskutinis.

Taip pat visa delegacija vyko pažiūrėti, kaip sekasi šešis vaikus auginančiai Ramunės ir Vytauto Naumavičių šeimai. Jiems namą VšĮ „Solidarity“ generalinis direktorius Būbleliuose, Kudirkos Naumiesčio seniūnijoje, nupirko paskutiniojo vizito metu. Šeima naujajame būste gyvena jau du mėnesius ir iš lėto tvarkosi buitį – tapetais išsiklijavo kambarių sienas, kai kur keičia grindis, įsirenginėja dar vieną kambarį, tvarkosi aplinką. Su šia šeima kovo mėnesį viešėsiantis G. J. Karlas taip pat planuoja atsisveikinti.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos