baneris leidinys

jokubaitieneGintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusį ketvirtadienį posėdžiavo Neįgaliųjų reikalų koordinacinė taryba. Posėdžio metu buvo išrinkta nauja tarybos pirmininkė, kuri nėra tarybos narė, nors pagal nuostatus tarybai gali vadovauti tik jos sudėtyje esantis žmogus. Susitikimo metu aptarti kiti einamieji klausimai.

Nuotr. J. Jokūbaitienė buvo išrinkta naująja koordinacinės tarybos pirmininke, tačiau pagal galiojančius nuostatus taip būti negalėtų.

Neįgaliųjų reikalų koordinacinė taryba rajone buvo įkurta 2005 metais ir iki šiol yra laikoma pavyzdžiu daugeliui rajonų. Nuo pat įkūrimo jai vadovavo Marija Mačaitienė, kuri dėl silpnos sveikatos ne kartą bandė pasitraukti iš užimamų pareigų. Praėjusį ketvirtadienį vykusiame posėdyje ji net nedalyvavo. Vienbalsiai naująja koordinacinės tarybos pirmininke buvo išrinkta Janina Jokūbaitienė. Ji yra aktyvi Žmonių su negalia sąjungos tarybos narė, nuo pat sąjungos įkūrimo dirbo kartu su M. Mačaitiene. Dažnai J. Jokūbaitienė buvo ir tebėra vadinama ir tuometinės, ir dabartinės sąjungos pirmininkės pavaduotoja, tad neįgaliųjų socialinės problemos jai nesvetimos ir su tuo susijęs darbas gerai žinomas. Jos kandidatūrai pritarė rajono meras Juozas Bertašius, ją, kiek žinoma, palaiko ir tarybos įkūrėja. Be to, M. Mačaitienė anksčiau yra minėjusi, kad jeigu tik reikės, ji visuomet bus pasirengusi padėti, patarti. Svarbu tai, kad pagal galiojančius nuostatus koordinacinei tarybai negali vadovauti žmogus, kuris nėra tarybos narys, o J. Jokūbaitienė nėra. Koordinacinės tarybos sudėtį tvirtina rajono savivaldybės taryba, tad naujosios pirmininkės įtraukimas į koordinacinės tarybos sudėtį bus sprendžiamas artimiausiame rajono savivaldybės tarybos posėdyje. Tad kol kas, nors vadovė ir išrinkta, bet oficialiai taryba lyg ir be vadovo. Tačiau šių pareigų niekas nenori, tad tikriausiai nesigilindami, kas gali būti išrinktas, o kas ne, nubalsavo, kad tik nereikėtų atsakomybės prisiimti kažkam kitam. Ankstesniajame posėdyje neoficialiai, beveik išeidinėjant iš salės, buvo „išrinkta“ Žmonių su negalia sąjungos pirmininkė Stasė Vasaitienė, tačiau ji iš karto pabrėžė, kad šių pareigų neis. Iš viso koordinacinei tarybai pagal patvirtintą tvarką priklauso aštuoni nevyriausybinių organizacijų vadovai.
 
Be pirmininko rinkimo tarybos posėdyje buvo aptariami ir kiti klausimai. Bene išsamiausiai apie rajoną kamuojančias problemas ir įvairiausius skaudulius kalbėjo rajono meras. Susirinkusius neįgaliųjų organizacijų vadovus domino ir ateinančiųjų metų nevyriausybinių organizacijų finansavimo klausimas. Deja, kaip patvirtino ir J. Bertašius, finansavimas net iš tolo neatrodo optimistiškai. Kartu su savivaldybės prisidėtais 10 procentų numatytų lėšų yra šiek tiek daugiau nei 234 tūkst. litų. Be to, finansavimas galės būti gaunamas tik per projektus, kuriems kartelė iškelta taip pat gana aukštai. „Tai ką reiškia tokios lėšos, kai į jas pretenduos šitiek įvairių organizacijų. Čia vien vaikų ar parapijiniams globos namams tiek reikėtų, o pažiūrėkite, kiek jūsų. Tai labai mažos lėšos“,- konstatavo rajono vadovas. Kalbant apie finansavimą, neįgaliųjų draugijos vadovas Saulius Rakauskas teiravosi, ar nenukentės socialinės integracijos programa, kai finansuojamas transporto išlaikymas. J. Bertašius teigė, kad atsižvelgiant į biudžetą bus prisidėta pagal galimybes.

Susitikime dalyvavo ir Šakių „Sodros“ direktorės pavaduotoja pensijoms Vida Sadauskienė, kuri kalbėjo apie pensijų mokėjimą. Nuo 2012 metų turėtų nustoti galioti įstatymas, dėl kurio pensijos buvo „apkarpytos“ net du kartus. Specialistė trumpai aptarė ir parengtą įstatymo projektą, tačiau kol kas konkrečiau kažką kalbėti sudėtinga. Neaišku, kokius sprendimus priims aukščiausia šalies valdžia,r ar tikrai pensijos bus atstatytos į ankstesnįjį lygį.

Socialinės paramos skyriaus socialinė darbuotoja Danė Kupstaitienė kalbėjo apie Neįgaliojo pažymėjimo keitimą pasikeitus pensiniam amžiui. Kad kiekvienam žmogui atskirai nereikėtų vykti į Marijampolę, nuspręsta prašymus dėl pažymėjimų  priimti Neįgaliųjų draugijoje ir Šakių žmonių su negalia sąjungoje.
Socialinės paramos skyriaus vedėja Leonora Pocevičiūtė priminė, kad lapkričio 18 – 19 dieną planuojama „Maisto banko“ akcija, prie kurios ragino prisijungti ir daugiau organizacijų. Pernai joje dalyvavo Vaikų globos namai, Socialinės paramos centras ir Žmonių su negalia sąjunga.

„Bočių“ pirmininkė Liuda Samuolienė posėdyje dalyvavusius organizacijų vadovus informavo, kad ji ir šiais metais, bendradarbiaudama su Kanadoje veikiančia organizacija „Pagalba Lietuvos vaikams”, gaus labdaros. Ji ragino atrinkti vaikus, kuriems vėliau ir bus suteikta parama. Pernai minėta organizacija, kurioje dirba ir kažkada Šakiuose gyvenusi Elytė Naujokaitytė – Gudinskienė, parėmė 83 rajone gyvenančius vaikus. Už gautas lėšas buvo perkami maisto produktai, drabužiai, o vėliau ir vaikai, ir tėvai linksminosi baigiamajame padėkos renginyje.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos