baneris leidinys

kelininkaiAsta GVILDIENĖ

Praėjusį savaitgalį minusinę temperatūrą pranašavę sinoptikai nemelavo, naktimis temperatūra nukrito iki 1–2 laipsnių žemiau nulio. Šakių kelių tarnybos viršininkas Antanas Pauliukevičius teigė, kad sausas oras neleido susidaryti plikledžiui ir pirmosios šalnos eismo sąlygų neapsunkino.

Nuotr. Šakių kelių tarnybos technika tvarkinga, jau nors ir šiandien parengta išvažiuoti į kelius.

Nuolatinis darbas rajono keliuose įprastai prasideda tik nuo Vėlinių, o spalis - intensyvaus pasirengimo žiemai mėnuo. Nors žiema ir sniegas Lietuvos kelininkus kasmet užklumpa netikėtai, tačiau Šakių kelių tarnybos darbuotojai tikino - jau nors ir šiandien pasiruošę išvažiuoti barstyti kelių. A.Pauliukevičius tvirtino, kad žiemos pradžiai kelininkai prikaupę druskos atsargų pilną sandėlį, kurios priklausomai nuo snieguotumo išbarsto apie 1200 - 2000 tonų. Taip pat jie apsirūpinę ir smėliu, ypač ekstremaliomis žiemos sąlygomis maišomo kartu su druska.

„Stebime, kaip keičiasi orai. Jei temperatūra nukris ir susidarys keliuose plikledis, išvažiuosime barstyti. Visos mašinos parengtos, techniškai tvarkingos, pajėgios vienu metu išbarstyti nuo 6 iki 9 tonų druskos“, - teigė Šakių kelių tarnybos viršininkas. Šiuo metu kelininkai dirba su nauja ir komfortiška IVECO technika, turinčia prailginamus sniego verstuvus ir patogius valymo peilius. Net keturios tokios mašinos šią žiemą valys ir barstys mūsų krašto kelius. Taip pat dar dirbama ir su trimis senomis  MAZ ir MAN markės kelių priežiūros mašinomis, kurios, palyginus su naujosiomis, nėra tokios patogios. „Kad suprastumėte apie ką kalbu, tai tas pat, kaip iš zaporožiečio persėsti prie mersedeso vairo“, - tikino kelininkų vadovas.
 
Pasak A.Pauliukevičiaus, finansavimas toks pat, kaip ir praėjusiais metais, nors kelis kartus pabrango degalų kainos. „Reikės kažkaip išgyventi, nes panašu, kad dar ir ateinančiais metais jis nenusimato didesnis, - su rūpesčiu kalbėjo viršininkas. – Pirmiausiai bus valomi tik pagrindiniai keliai arba jų dalys, kur eismas viršija daugiau kaip tūkstantį automobilių per parą.“

Kita vertus, kelias nenuvalomas ir nepabarstomas akimirksniu, tam reikia laiko: vieniems keliams daugiau, kitiems mažiau. Daugelis rajoninių kelių nebarstomi, jie valomi tik nuvalius pagrindinius kelius. Jeigu pūga stipri ir trunka ilgai, rajoniniai keliai kurį laiką gali būti nevalomi, nes visos pajėgos metamos prižiūrėti svarbiausius krašto kelius. Vietinės reikšmės keliai nuvalomi maždaug per 2 dienas praėjus pūgai.

Derėtų prisiminti, kad ir kokia operatyvi būtų kelių priežiūra, kad ir kiek daug technikos juose dirbtų, sningant ir pustant eismo sąlygos vis tiek būna blogos. Prieš vėją nepapūsi - gamta už žmogų visada stipresnė. Tad vairuotojai turėtų ir patys pasirūpinti savo transporto priemonėmis, kad jos būtų tinkamai parengtos žiemai.

„Kas šią žiemą valys miesto gatves, šiandien dar nėra žinoma“, - teigė A.Pauliukevičius. Paklausus apie tai rajono savivaldybės Ūkio skyriaus vedėjo Kęstučio Kuncaičio paaiškėjo, kad konkursą miesto kelių priežiūrai laimėjusi įmonė bus paskelbta per kelias dienas.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos