baneris leidinys

siferisŽemės ūkio ministerija informavo šalies gyventojus, kad jau nuo 2012 metų sausio 16 dienos startuos šiferio stogų keitimo programa. Kadangi mūsų rajono savivaldybė minėtos programos nėra patvirtinusi, sulaukėme keleto susirūpinusių mūsų skaitytojų skambučių. Jie nerimauja, kad dėl to gali netekti galimybės pasinaudoti ES lėšomis. Mat šiferio stogų dangos keitimas bus dalinai finansuojamas tik tų savivaldybių gyventojams, kurios bus patvirtinusios šią programą.

Nuotr. Pasinaudoti ES lėšomis ir pasikeisti šiferines stogų dangas mūsų rajono gyventojai galės tik tada, kai savivaldybė patvirtins asbesto gaminių šalinimo programą.

Gruodžio 13 dienos „Draugo“ numeryje rašėme, kad praėjusiais metais atlikta šiferio stogų dangos inventorizacija, o savivaldybės Ūkio skyriaus vedėjo Kęstučio Kuncaičio kabinetas užverstas rajono seniūnijų gyventojų prašymais. Šiandien jau galime įvardinti, kad rajone reikėtų pakeisti daugiau nei 100 tūkst. kvadratinių metrų kenksmingų asbestinių stogų.

Kaimo gyventojai, pageidaujantys pasinaudoti ES parama pagal šią priemonę, nuo sausio 16 iki kovo 30 dienos galės užpildyti supaprastintas anketas ir teikti paraiškas Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento Teritorinio paramos administravimo skyriui.
 
Pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos, III krypties priemonės „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ veiklos „Asbestinių stogų dangos keitimas“ įgyvendinimo projektą bus siekiama pakeisti kaimo vietovėje esančių gyvenamųjų namų kenksmingas asbestines stogų dangas. Dėl to dauguma savivaldybių dar rudens tarybos posėdžiuose svarstė ir tvirtino „Savivaldybės paramos asbesto turintiems gaminiams šalinti iš viešojo naudojimo ir gyvenamųjų pastatų programas“.

Tačiau šiame projekte galės dalyvauti ir ES lėšomis pasinaudoti tik tų savivaldybių gyventojai, kurios patvirtins minėtas šiferio stogų keitimo programas. Net devynios šalies savivaldybės šios programos dar nėra patvirtinusios. Tarp jų ir mūsų rajono savivaldybė.

Pasak mero Juozo Bertašiaus, rajono gyventojai tikrai neliks nuskriausti. Jis patikino, kad gruodžio 27 dieną išleistos šiferio stogų keitimo taisyklės suteikė daugiau aiškumo. Be to, dabar jau tikrai aišku, kad šiai programai įgyvendinti bus skirti ne 5, o 60 mln. litų.

„Nėra ko nerimauti. Žemės ūkio ministerijai konkrečiai apibrėžus asbestinių stogų dangos keitimo projektą, iki sausio vidurio patvirtinsime programą ir mūsų rajono kaimo gyventojams niekas netrukdys pasinaudoti ES parama“, - tikino J.Bertašius, primindamas, kad iki kovo pabaigos bus dar daug laiko kreiptis į Nacionalinę mokėjimo agentūrą.

Tačiau nereikėtų pamiršti, kad į šią paramą galės pretenduoti žmonės, gyvenantys savivaldybių kaimiškose vietovėse, turinčiose ne daugiau kaip 6 tūkst. gyventojų, ir jiems bus kompensuojama tik iki 50 proc. stogo dangos keitimo išlaidų, bet ne daugiau kaip 10 tūkst. litų. Likusią dalį turės susimokėti patys gyventojai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos