baneris leidinys

dobermanasGiedrė PLEČKAITYTĖ

Panašu, jog daug laiko turės praeiti kol žmonės įsisąmonins, kad gyvūnas taip pat jaučia ir kenčia dėl žmonių žiauraus elgesio su jais. Praėjusią savaitę dėl žiauraus elgesio su šunimi buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Be to, ieškomi per šalčius lauke paliktos jaukios kalytės šeimininkai arba nauji namai.

Nuotr. Per šalčius Lukšiuose pasiklydusi kalytė ieško savo šeimininkų arba šiltų namų, galinčių ją priglausti.


Be šeimininkės likęs šuo ilgai negyveno
Sausio 19 dienos vakare Šakių rajono policijos komisariatas gavo anoniminį pranešimą apie Gelgaudiškio miestelyje, griovyje, rastą žiauriai užmuštą vilkinį šunį. Į anonimo nurodytą vietą atvykę pareigūnai keturkojį rado su užmautu maišu ant galvos. Maišas slėpė žiauriai sumaitotą gyvūno galvą. Netrukus buvo išsiaiškinta, jog tai po šeimininkės mirties likimo valiai paliktas šuo, kurį turėjo prižiūrėti į velionės sodybą atsikėlusi gyventi jauna 21-erių metų moteris I. Č., auginanti vaikelį. Deja, šunelis taip ir liko nemylimas, niekieno neprižiūrimas, todėl alkį gyvūnas malšindavęs kaip tik išmanydamas. Dėl valkataujančio didelio aviganio kilo kaimynų nepasitenkinimas, kurie iš gailesčio kartais pašerdavo šunį.
 
Vieną dieną niekam nereikalingas šuo dingo. Pasirodo, šunį turėjusios prižiūrėti moters prašymu, su gyvūnu susidorojo du Gelgaudiškio seniūnijos 18 ir 30 metų gyventojai. Taurelės nevengiantys vyriškiai sumanė šunį pakarti, tačiau nesėkmingai. Netoli kaimo nesėkmingai vyriškių kartas šuo po kiek laiko atsikvaituliavo ir vedamas ištikimybės instinkto sugrįžo namo. Keturkojo gyvastingumu nusistebėję vyrai jį mirtinai užspardė. Du kartus žiauriai kankintą šunį su maišu ant galvos vyrai pametė griovyje. Dėl žiauraus elgesio su gyvūnais Šakių policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šunžudžiams gresia viešieji darbai arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Šilumos ieško kiekviename iš praeivių

Dažnai pasitaiko tokių atvejų, kai paaugintas šuo šeimininkams tampa nereikalingas ir jį išveža į mišką ar tiesiog kažkur tolėliau nuo namų ir pametama likimo valiai. Praėjusį ketvirtadienį Lukšių miestelio gyventojai pastebėjo besiblaškantį į labradorų veislę panašų rudą šunį su antkakliu. Vietos gyventojų tikinimu, neagresyvus šuo ketvirtadienio vakare lakstė aplink miestelio centre esančią parduotuvę. Šuo akylai stebėjo kiekvieną išeinantį iš parduotuvės, matyt, tikėdamasis, kad pasirodys taip lauktas šeimininkas. Kitos dienos ryte, spaudžiant šalčiui, per sniegą tipenantis keturkojis atsekė paskui vieną darbininką į miestelio pakraštyje įsikūrusią kavinę „Modėja“. Pasak kavinės šeimininkės Jolantos, šuo pats duris atsidaro, matyti, jis buvo laikytas namuose. „Modėjos“ šeimininkė griežtai nusistačiusi prieš šuns laikymą kambaryje, todėl pasiklydusiam šuniui prieglobstį suteiks tik laikinai, kol atsiras tikrieji keturkojo šeimininkai arba žmonės, norintys jį priglausti. Atpažinę šį keturkojį arba norintys juo pasirūpinti galite skambinti šiuo telefono numeriu 8-677-28880.

Šakių kinologų klubo pirmininkas Valentinas Stiklius patikino, jog trumpaplaukis šuo per šalčius ilgai lauke neišbus. „Tokie šunys neprisitaikę gyventi lauke, kadangi jų ne tokia kailio struktūra, jie neturi povilnio. Be jokios abejonės, paliktas šuo patiria stresą. Dažnai būna taip, kad šeimininkai kankina ar išmeta savo šunį, o šis vis tiek gražiomis akimis žiūri į jį - šuo žmogų myli visada“,- teigė šunų žinovas V. Stiklius.

Ko reikia, kad tokių atvejų nepasitaikytų? „Reikia keisti visuomenės požiūrį į gyvūnus. Pavyzdžiui, Anglijoje perkant šuniuką iš veislyno reikia nurodyti, kokiu tikslu jis perkamas – ar veisimui, ar tik auginimui. Jeigu žmogus šuniuką perka tik laikymui – tai jis parduodamas sterilizuotas. Tarkim, Amerikoje į prieglaudą patekęs šuo prieš atiduodant naujajam šeimininkui yra sterilizuojamas“, - pasakojo V. Stiklius, pridurdamas, kad ir pas mus būtina valkataujančių šunų sterilizacija. Kada visa tai bus pas mus, dar neaišku, nes tam reikalingi dideli pinigai. Be to, pašnekovo tikinimu, šeimininkų paliktų šunų problemą padėtų išspręsti šunų prieglaudos. Beje, jau atsiranda žmonių, mąstančių apie šunų prieglaudos kūrimą rajone.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos