baneris leidinys

rinkimaiVyriausioji rinkimų komisija (VRK) rengiasi šių metų rudenį vyksiantiems Seimo rinkimams. Vienas iš komisijos sunkių, dažnai kandidatų kritiškai vertinamų, darbų yra vienmandačių rinkimų apygardų sudarymas.

Nuotr. Skaičiuojama, kad rinkimuose į Seimą Šakių vienmandatėje apygardoje turėtų būti šiek tiek daugiau nei 31 tūkst. rinkėjų.

Kaip informuoja VRK, dėl demografinių procesų netolygumo rinkėjų skaičius miestuose ir rajonuose keičiasi nevienodai, todėl rinkimų apygardų ribas artėjant eiliniams rinkimams tenka peržiūrėti taip, kad rinkėjų skaičius atitiktų įstatymo reikalavimus. Rinkėjų skaičius apygardoje turi būti nuo 0.8 iki 1.2 vidutinio rinkėjų skaičiaus visose vienmandatėse rinkimų apygardose. Todėl, kai kuriose apygardose, atsižvelgiant į rinkėjų skaičių, turės būti keičiamos apygardų ribos.

Nurodoma, kad Šakių vienmandatėje apygardoje 2012 metais Seimo rinkimuose turėtų būti 31 tūkst. 41 rinkėjas. Lietuvoje, 71 apygardoje, numatoma 2 mln.613 tūkst. 53 rinkėjai.

Pagal Gyventojų registro šių metų sausio 1 duomenis, vidutinis rinkėjų skaičius apygardoje bus apie 36 tūkst. 804. Pagal 2008 metų Seimo rinkimų balsų skaičiavimo protokolus vidutinis rinkėjų skaičius vienmandatėje rinkimų apygardoje buvo 37 tūkst. 973.
 
Kiek žinoma, Šakių rajono vienmandatėje apygardoje  turėtų susirungti „Tvarkos ir teisingumo“ narė Ona Valiukevičiūtė, Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys Algirdas Klimaitis, Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos atstovė Rima Rauktienė, Liberalų ir centro sąjungos Šakių skyriaus pirmininkas Kęstutis Smirnovas, Lietuvos socialdemokratų partijos narys, dabar mūsų rajonui Seime atstovaujantis Mindaugas Bastys. Savarankiškai savo kandidatūrą savivaldos rinkimuose išsikėlęs ir į rajono tarybą patekęs gelgaudiškietis Edmundas Rinkevičius taip pat neatmeta galimybės dalyvauti Seimo rinkimuose. Kol kas dėl savo kandidatūros nėra apsisprendęs Darbo partijos Šakių skyriaus pirmininkas Antanas Litvinas. Atrodo, rinkėjai tikrai turės iš ko pasirinkti.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos