baneris leidinys

pinigai_savivaldybeKaip ir buvo kalbama anksčiau, šiais metais Šakių rajono savivaldybė tikrai neišgyvens be paskolų. Lėšų truks rajone vykdomų projektų įgyvendinimui. Tam iš viso planuojama skolintis apie 10 mln. litų.

Kaip patikino rajono meras Juozas Bertašius, skolinimasis ne pats blogiausias variantas, nes tai daroma su geru tikslu. „Jei skolintumėmės algoms, būtų kitas dalykas, o dabar tai investicija visam gyvenimui. Reikia daryti, kol galime, nes neaišku, kas bus po 2014 metų ir ar tada taip pat eis įgyvendinti tiek projektų, kiek dabar. Žinoma, lengviausiai sėdėti ir nieko nedaryti, bet tada, ar išvis verta čia būti. Juk tai, ką sukursime, liks ateičiai“, - teigė meras.

Šiuo metu iš viso rajone įgyvendinama ar pradėti įgyvendinti 95 projektai. Pagal projektų kiekį mūsų rajonas gerokai lenkia visus aplinkinius. Nors projektų koefinansavimui per dvejus metus planuojama skolintis apie 10 mln. litų - šiais metais apie 5.5 mln. litų ir daugiau nei 4 mln. litų ateinančiais metais - vis vien teks sumažinti tempus. „Tikrai kai kuriuos projektus teks atidėti vėlesniam laikui, nes visko aprėpti nepajėgsime. Prioritetą teiksime svarbesniems, o tie, kurie nėra skubūs, turės laukti“, - pabrėžė J. Bertašius. Pasak jo, jei, kaip planuojama, bus modernizuojamas šilumos ūkis, tam prireiks dar apie trijų mln. litų. Brangiausi, ir daugiausiai investicijų reikalaujantys yra dvarų bei jų aplinkos tvarkymo projektai, tačiau jiems teikiama pirmenybė, nes pasisakoma už kultūrinio paveldo išsaugojimą. Pasak rajono vadovo, tvarkant dvarus tikrai bus įgyvendinami ir aplink dvarą esančios teritorijos tvarkymo projektai. Jei tvarkyti, tai tvarkyti viską ir iš esmės. Daug lėšų reikalauja ir vandentvarka, infrastruktūros modernizavimas. Nemažai investicijų reikės ir Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos renovacijai, Plokščių daugiafunkcinio centro įrengimui. „Kaip galima nedaryti, jei iš tų projektų pritrauksime 127 milijonus, o mums reikia prisidėti tik 10 procentų?“ - teiravosi rajono meras. Visgi teks imti ne tik investicines paskolas su mažomis palūkanomis, bet ir komercines. „Ką darysi, manau, ne blogiausias variantas, kad imame tokiam dalykui. Tikrai ne kiekviena savivaldybė sugeba daryti tai, ką darome mes, tad gal net nereikia svarstyti, reikia to, ar ne“, - konstatavo J. Bertašius.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos