akcija2024 568px

narkunieneGintarė MARTINAITIENĖ

Ne vienam tik išgirdus regėtojos Aneliukės vardą aišku, apie ką kalbama. Šią moterį gerai žino ne tik rajone. Gruodžio mėnesį, sulaukę anoniminio skambučio, aiškinomės, kokia A. Matijošaitienės sveikatos būklė ir ar tikrai nuogąstavimai, jog jai reikia pagalbos, yra pagrįsti. Kaip Aneliukė laikosi dabar ir kas pasikeitė po mūsų apsilankymo? Pasirodo, nemažai kas...

Nuotr. Sprendžiant problemą dėl Aneliukės sveikatos, nemažai pastangų įdėjo bendruomenės slaugytoja A. Narkūnienė.

Pas Keturnaujienoje gyvenančią ir prieš daug metų įvairius regėjimus mačiusią A. Matijošaitienę vykome gruodžio pradžioje, sulaukę anoniminio skambučio. Skambinusioji nerimavo, kad Aneliukė netinkamai prižiūrima, negauna reikiamos medicininės pagalbos. Ja besirūpinančios savanorės nelabai žinojo, kokios pagalbos apskritai gali tikėtis ir ką realiai gali gauti, nors pripažino, kad Aneliukės sveikata nėra pati geriausia ir tam tikrų priemonių imtis būtina. Įvairius niuansus kaunietėms išaiškino Socialinių paslaugų centro darbuotojas Darius Mikelionis ir Sintautų seniūnijos socialinė darbuotoja Vaidutė Cikanavičienė. Tuomet ir vieniems, ir kitiems signalas, jog ten gali būti kažkas negerai, buvo netikėtas, nes iki tol nebuvo sulaukta nė menkiausio nuogąstavimo ar nusiskundimo. Tiesa, Keturnaujienos koplytėle besirūpinantis ir laikas nuo laiko ten apsilankantis Kudirkos Naumiesčio parapijos klebonas Donatas Jasulaitis tuomet tikino, kad tikrai jokios pagalbos moteriai nereikia.
 
Keturnaujienos bendruomenės centro pirmininkė ir felčerė Aldona Narkūnienė prisiminė, kad gruodžio mėnesį, praėjus kuriam laikui po straipsnio, ji sulaukė Aneliukę slaugančių moterų skambučio, kad pablogėjo moters sveikata. Nuvykus į vietą ir apžiūrėjus ligonę buvo aišku, kad sutrikusi kraujotaka ir neatidėliojant reikia imtis priemonių. Tad felčerė išsikvietė gydytoją Dalią Grigaravičienę iš Kudirkos Naumiesčio, kuri konstatavo, kad tai ekstra atvejis ir ligonę būtina gabenti į Kauną. „Jai labai skaudėjo, nes dėl kraujotakos sutrikimų buvo pradėjusi gangrenuoti koja. Tad surinkome visus reikiamus siuntimus ir jau rytojaus dieną ją slaugančios moterys išsivežė į Šakius, o iš ten medikai nuvežė į Kauno klinikas“, - pasakojo A. Narkūnienė. Kurį laiką pagulėjusi Kaune ji buvo parvežta į Šakius, kur dėl pablogėjusios sveikatos pateko ir į reanimaciją. Šiuo metu 85-erių moteris guli Slaugos skyriuje ir yra prižiūrima kompetentingų specialistų.

Kai Aneliukė jau buvo išvežta į Kauną, felčerė sulaukė dar vieno sodyboje apsistojusių kauniečių skambučio, kad prasta ir nuolat su A. Matijošaitiene gyvenančios Irenos sveikata. Tačiau ši moteris yra prisirašiusi Kaune ir, kaip aiškino A. Narkūnienė, nelabai jai galima ką ir padėti. „Skambina man ir sako, kad reikia daryti kardiogramą, tirti kraują, bet aš to nepadarysiu, tad rekomendavau kviestis greitąją pagalbą“, - sakė bendruomenės slaugytoja. Dabar Irena gydosi Kaune ir, kada parvyks atgal į Keturnaujieną, neaišku. Tačiau savanoriškai čia apsistojančios kaunietės sodybos nepalieka. Budi tai viena, tai kita. „Jos ugnį pasikuria, ožką, šunį prižiūri, vis pasikeisdamos gyvena. Kalbėjau neseniai, viskas ten gerai“, - situaciją apžvelgė A. Narkūnienė.

Sintautų seniūnijos socialinė darbuotoja V. Cikanavičienė teigė, kad po publikacijos atsirado bendravimas su Aneliukę slaugančiomis moterimis. „Buvo atvažiavusios, kalbėjomės, užpildė prašymą dėl lankomosios priežiūros ir pažadėjo pranešti, kai ji bus išleista iš ligoninės. Tada žiūrėsime, kiek valandų jai galėsime skirti, nes tolia galimybė tikrai yra“, - tikino pašnekovė. Ji pasakojo, kad moterys už gaunamus A. Matijošaitienės pensijos pinigus nuperka medikamentų, rūpinasi kitais būtinais dalykais.

Šioje situacijoje belieka džiaugtis, kad sureaguota tinkamai ir laiku, nors buvo teigiančių, kad burbulo pūsti nėra reikalo. Atrodo, to ir nedarėme, nors po straipsnio redakcija sulaukė ne vieno skambučio ir, kas įdomiausia, Aneliukės sveikata domėjosi ne tik Šakių, bet ir aplinkinių rajonų gyventojai. Vieni tik teiravosi, kaip sekasi ligonei, kiti smulkiai dėstė, pasakojo, kaip buvo prižiūrima a r neprižiūrima mūsų straipsnio herojė...

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos