baneris leidinys

neigaliu_centrasNors visai neseniai Sutrikusio intelekto žmonių dienos centro auklėtiniai džiaugėsi atidarę savo darbų parodą, jie nesėdi sudėję rankų ir toliau kuria įvairiausius rankdarbius, vis labiau išsiskiriančius savo įvairove.

Nuotr. Dienos centro auklėtiniai džiaugėsi galėdami išbandyti vis naujus darbelių gaminimo būdus.

Sutrikusio intelekto žmonių dienos centre prie Šakių vaikų globos namų dirbančios socialinė darbuotoja Ingrida Kazlauskienė ir specialistė Elvyra Kasparaitienė pasakojo, kad darbas su specialius poreikius turinčiais žmonėmis nėra lengvas, tačiau jos nuolat ieško vis įvairesnių ir patrauklesnių užsiėmimų bei laisvalaikio praleidimo formų. Neseniai jie siuvo Užgavėnių kaukes bei ėjo čigonauti, taip puikiai praleisdami laiką ir patirdami neišdildomų įspūdžių, o dabar pirštų miklumą tikrina išbandydami visiškai naują technologiją - gaminimą iš laikraščių. Pasak specialisčių, auklėtiniai jau moka veltinį velti, tapyti, lipdyti ar kitokius darbelius daryti, tačiau tie patys užsiėmimai atsibosta, tad šį kartą jie bando išradingai panaudoti laikraščius. Pirmiau juos vynioja, vėliau konstruoja krepšelius, kepuraites ar kitokius daiktus, dar vėliau dažo ir džiaugiasi savo gaminiais. „Su šia technologija susipažinome Lenkijoje, kai buvo įgyvendinamas neįgaliųjų projektas. Tik jie darė krepšelius, o mes ir kepures sumąstėme pagaminti“, - rodydama auklėtinių sukurtus darbus pasakojo E. Kasparaitienė. Nežinodamas iš ko pagamintos pintinėlės tikrai nepagalvotum, jog jos neįgaliųjų rankomis sukurtos ne iš ko kito, o iš laikraščių.

Šį rudenį jau bus penkeri metai, kai veikia šis dienos užimtumo centras. Jį lanko apie 10 neįgaliųjų. Specialistės džiaugiasi, kad gali padėti neįgaliesiems prasmingai praleisti dieną.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos