baneris leidinys

koordinacinePraėjusį antradienį mero kabinete posėdžiavo rajono Neįgaliųjų reikalų koordinacinė taryba. Susitikimo metu aptarti aktualiausi klausimai, išsiaiškintas organizacijoms skirtas finansavimas.

Nuotr. V. Ratkevičienė (kairėje) nevyriausybinių organizacijų vadovus supažindino su parengtų projektų finansavimu, jų privalumais ir trūkumais.

Nuo šių metų sausio mėnesio Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems finansavimas teikiamas ne per departamentą, kaip buvo anksčiau, o per savivaldybes. Susitikime dalyvavusi socialinių paslaugų koordinatorė Virginija Ratkevičienė apžvelgė parengtų projektų kokybę, supažindino su skirtu finansavimu. Ji teigė, kad iš valstybės biudžeto neįgaliųjų projektams skirta 213 tūkst. litų, 10 proc. šios sumos privalo skirti savivaldybė, tam tikra dalis lėšų numatyta ir projektų administravimui. Iš viso projektams vykdyti numatyta 234 tūkst. litų. Tiesa, pagal pateiktas septynių pareiškėjų paraiškas buvo prašoma 116 tūkst. litų daugiau, tad kai kurių organizacijų prašymus teko gerokai apkarpyti. Be to, buvo griežtai atsižvelgiama į numatytus kriterijus, kad, pavyzdžiui, negalima pinigų leisti ilgalaikio turto įsigijimui, atsižvelgta į, V. Ratkevičienės tikinimu, per dideles darbo užmokesčiui numatytas išlaidas.
 
Geriausiai kriterijus atitiko Aklųjų ir silpnaregių Kauno filialo rengtas projektas. Jiems, kartu su savivaldybės prisidėjimu, skirta 31 tūkst. litų. Didžiausios sumos prašė Neįgaliųjų draugija, vadovaujama Sauliaus Rakausko, tačiau vietoj prašytų 108 tūkst. jiems skirta 70 tūkst. litų. Žmonių su negalia sąjungai skirta 45 tūkst., Sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijai – 15 tūkst., Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijai „Viltis“ – 30 tūkst., Dienos užimtumo centrui prie Vaikų globos namų – 30 tūkst. litų. Jiems, kaip neseniai ir aktyviai veikiančiai organizacijai, leista įsigyti ir kompiuterį. Kitos rajone veikiančios nevyriausybinės organizacijos projektų neteikė, tad jiems tam tikra dalis lėšų, kaip ir rengusiems, numatyta, kaip ir kasmet, ir iš rajono biudžeto. Be to, kai kurių iš jų veikla yra siauresnė, neteikia jokių paslaugų, o labiau orientuojasi į susitikimus, išvykas ir pan. Tokios organizacijos būtų pensininkų bendrija „Bočiai“, Pagyvenusių žmonių ir antrojo pasaulinio karo dalyvių organizacija.

Susitikimo metu Neįgaliųjų sąjungos vadovė Stasė Vasaitienė iškėlė klausimą dėl neįgaliųjų automobilių statymo įvairių renginių, švenčių metu. Tai, pasak moters, gana nemaža problema. Meras Juozas Bertašius tikino nematantis tame problemos, tik mano, jog šiuos dalykus reikia suderinti iš anksto. Pasak S. Vasaitienės, neįgalieji yra netgi numatę tinkamą vietą – Bažnyčios gatvėje prie bažnyčios esančią aikštelę, kuri vykstant masiniams renginiams būtų atitinkamai paženklinta ir joje automobilius statytų tik neįgalieji. „Manau, kad pavyks susitarti, nes apie tai mąstome senokai, tik niekas šio klausimo nekėlė. Neįgaliesiems būtų labai patogu“, - sakė sąjungos vadovė.

Posėdžio metu buvo aptarti kiti einamieji klausimai, apžvelgta socialinė rajono situacija. Naujai koordinacinės tarybos vadovės vairą perėmusi Janina Jokūbaitienė džiaugėsi produktyviu susitikimu, kuriame iš 10 dalyvavo devynių nevyriausybinių organizacijų atstovai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos