baneris leidinys

rinkeviciusGintarė MARTINAITIENĖ

Rajono tarybos narys Edmundas Rinkevičius vasario 20 dieną Vyriausybės atstovo Marijampolės apskrityje tarnybai apskundė Šakių savivaldybės tarybos vasario 15 dienos sprendimą „Dėl rajono savivaldybės švietimo įstaigų tinklo pertvarkos 2012 – 2015 metais bendrojo plano tvirtinimo“. Šią savaitę vyriausybės atstovas Paulius Uleckas pateikė oficialų atsakymą, kad savivaldybės taryba nepažeidė aukštesnės galios teisės aktų ir buvo teisi.

Nuotr. E. Rinkevičius, susipažinęs su Vyriausybės atstovo išvadomis, argumentais ir pastebėjimais, sakė, kad su jomis nesutinka ir mano, kad pažeidimai buvo padaryti.

E. Rinkevičius savo prašyme Vyriausybės atstovo Marijampolės apskrityje tarnybai nurodė sustabdyti savivaldybės tarybos sprendimą ir, kaip teigė Vyriausybės atstovas P. Uleckas, akcentavo, kad sprendimas, iš esmės, neteisėtas tik Gelgaudiškio vidurinės mokyklos atžvilgiu. Todėl gelgaudiškiečio tarybos nario prašymas buvo nagrinėjamas tiek, kiek tai yra susiję su minėta ugdymo įstaiga.
 
Nors E. Rinkevičius tikino, kad rajono taryba, tvirtindama švietimo įstaigų pertvarkos planą sąmoningai nesilaikė Vietos savivaldos įstatymo, nesvarstė ir neleido pristatyti pasiūlymų, neleido komplektuoti klasių bei vykdyti nuotolinio mokymo, P. Uleckas mano priešingai. Jis primena, kad susitikimai su mokyklomis, kuriose numatomi pertvarkymai, buvo vykdomi, o susitikimų grafikai buvo viešinami savivaldybės tinklalapyje. Be to, buvo sudaryta speciali komisija, į kurios sudėtį įėjo ne tik savivaldybės administracijos darbuotojai, bet ir mokyklų vadovai, mokinių tėvų atstovai ir pan. P. Uleckas rašte pabrėžė, kad savivaldybės taryba tiesiog atsižvelgė į Švietimo ir mokslo ministerijos išvadas bei siūlymus ir, žinodama savo finansines galimybes, stengėsi priimti kuo racionalesnį sprendimą. Jis traktuoja, kad, atsižvelgiant į daugelį svarbių kriterijų, aišku, kad švietimo pertvarkos rajone, kaip ir visoje šalyje, buvo būtinos.

Rašte Vyriausybės atstovas P. Uleckas pripažįsta, kad E. Rinkevičiaus keliamas klausimas itin opus, tačiau, kaip jis rašo, Vyriausybės atstovas privalo vertinti tik savivaldybės institucijų priimamų teisės aktų atitikimą galiojančiai teisei ir negali palaikyti nei vienos ginčo pusės.

„Tokiu būdu konstatuotina, kad Šakių rajono savivaldybės vykdoma švietimo politika atitinka įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimus ir nėra teisinio pagrindo Vyriausybės atstovui Marijampolės apskrityje siūlyti keisti ar panaikinti sprendimu tvirtintą planą. Be to, neabejotinai įrodyta, kad prieš priimant sprendimą, kuriuo buvo tvirtintas planas, Šakių rajono savivaldybės atsakingos institucijos vykdė konsultacijas, diskusijas bei viešus aptarimus su bendruomenėmis bei kitomis interesų grupėmis“, - rašoma P. Ulecko rašte. Jis pabrėžė, kad savivaldybės taryba nei vienu iš skundžiamų sprendimų dėl Gelgaudiškio vidurinės mokyklos pertvarkos nepažeidė aukštesnės galios teisės aktų ir priimtas sprendimas yra teisėtas.

Tarybos narys E. Rinkevičius, susipažinęs su Vyriausybės atstovo pateiktu raštu bei išdėstytais argumentais sakė, kad jis tokioms išvadoms nepritaria ir vis vien mano, kad pažeidimai buvo padaryti.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos