baneris leidinys

zibutis2Gintarė MARTINAITIENĖ

Gelgaudiškietis Antanas Žibutis kreipėsi į rajono tarybą su prašymu, kad ši padėtų išspręsti problemą dėl daugiabučiuose namuose keičiamų vamzdžių. Darbai, pareiškėjo nuomone, buvo atliekami be leidimų, projektų ir nesilaikant įstatymo. Be to, kai kuriuose butuose po darbų atlikimo būna šalčiau nei prieš keičiant vamzdžius.

Nuotr. A. Žibutis prašė rajono tarybos pateikti savo išvadas, ar iš tikro galima vamzdžius keisti be jokių leidimų, derinimų, o kai kur net apšildyti ir grindis.

Keičia ne tik vamzdžius, bet apšildo ir grindis

Nežinodamas, kaip spręsti nesibaigiančią istoriją dėl Suvalkieičų gatvėje, Gelgaudiškyje, pakeistų vamzdžių, A. Žibutis kreipėsi į rajono tarybą. Pensininkas pasakojo, kad tampa vis populiariau remontuojant butus keisti vamzdžius, kurie, jo įsitikinimu, išbalansuoja namo sistemą. Praėjusią vasarą keletoje butų jau buvo pakeisti vamzdžiai, dabar, gelgaudiškiečio pasakojimu, dviejuose butuose taip pat vyksta remonto darbai. „Kiek žinau, kai kur sudėti ne tik daug didesni radiatoriai nei priklauso, bet ir apšildytos grindys. Juk paskui už visa tai turi mokėti visi namo gyventojai. Tas pats vyksta ir Mokyklos gatvėje“, - tarybos nariams guodėsi A. Žibutis. Be to, kai buvo pakeisti vamzdžiai jo paties bute (darbus inicijavo kaimynai – red.) šiluma sumažėjo maždaug dviem laipsniais. Manoma, kad taip atsitiko dėl to, kad buvo sumontuoti šiek tiek siauresni vamzdžiai.
 
Turi derinti

A. Žibutis rajono taryboje svaidėsi ne tuščiais žodžiais. Vyriškis citavo 2010 metais spalio 25 dieną patvirtintą ir energetikos ministro Arvydo Sekmoko pasirašytą įstatymą. „Taisyklėse aiškiai parašyta, kad jei tai susiję su kitų gyventojų interesais, norint pakeisti galingesniais radiatoriais, reikia visų sutikimo ir parašų. Turi turėti projektą, paskui gauti pažymą, kad darbai atlikti pagal projektą. O kaip yra dabar? UAB „Šilumos tinklai“ aiškina, kad tai namo reikalas, o namo gyventojai dažnai tokių dalykų net nežino“, - pasakojo gelgaudiškietis. Jis tikino, kad dabar tokie darbai atliekami be jokių leidimų, projektų ar derinimų. Būtent todėl pensininkas ir kreipėsi į rajono tarybą, kad ši padėtų atsakyti į klausimus ir išspręsti ginčą, kaip tai turi vykti, kas už ką atsakingas ir pan.

Istorija žinoma

Tiesa, laikraštis „Draugas“ dar vasario pradžioje aprašinėjo šią istoriją, išklausė A. Žibutį, jo kaimynus, UAB „Šilumos tinklų“ atstovą. ?Gyventojai aiškino, kad leidimai buvo gauti ir vamzdžių keitimas buvo derintas su UAB „Šilumos tinklai“, o bendrovės technikos direktorius Simanas Valaitis tuomet tikino, kad niekas derinta nebuvo. „Be mūsų žinios jie neturėjo teisės kišt pirštų ir vamzdžio diametrą privalėjo išlaikyti“, - tuomet kalbėjo bendrovės specialistas. Jis ragino nesutarimus kaimynams spręsti patiems, o jie kišis tik kraštutiniu atveju. Neaišku, koks atvejis yra kraštutinis, bet, rodos, turėtų kažkas aiškiai priminti, kad įstatymų turėtų būti laikomasi visur ir visais atvejais. Artimiausiu metu šiuo klausimu žodį tars ir rajono valdžios atstovai.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos