Šakiečiai išsirinko vietos bendruomenės tarybą

kasperaviciusBalandžio 4 dieną Šakių seniūnijoje rinkosi per dvi dešimtis pačių aktyviausių ir daugiausiai visuomeniniame gyvenime dalyvaujančių Šakių seniūnijos darbuotojų, bendruomenių pirmininkų, seniūnaičių. Jie pirmieji ėmėsi iniciatyvos išsirinkti naują valdžią – vietos bendruomenės tarybą ir nuspręsti, kur panaudoti jai skirtus pinigus.

Nuotr. Vietos bendruomenės tarybos pirmininko pareigas nuo šiol eis Kęstutis Kasperavičius.

Po abejonių ir svarstymų, koks optimaliausias žmonių skaičius turėtų dirbti taryboje, vienbalsiai buvo nuspręsta, kad kuo daugiau nuomonių ir minčių, tuo geriau ir lengviau dirbti. Šakių seniūno Alfonso Jako manymu, taryboje turėtų dirbti visi čia susirinkę aktyviausi seniūnijos žmonės. Kadangi šiai nuomonei buvo pritarta, iš susirinkusiųjų tarpo buvo išrinkta valdyba, pirmininkas, jo pavaduotojas ir sekretorė.

Balsų dauguma lėmė, kad iš trijų iškeltų kandidatų tarybos pirmininku tapo Ritinių bendruomenės centro pirmininkas Kęstutis Kasperavičius, jo pavaduotoju – seniūnaičių seniūnaitis Vytautas  Andziulevičius, o sekretore - Asta Jakaitienė. Kokia taryba be valdybos? Pasak K.Kasperavičiaus, kuo daugiau galvų, tuo daugiau gerų minčių, o ir pasitarti yra su kuo. Į valdybą buvo pasiūlyti ir išrinkti - Genovaitė Milkerienė, Modesta Domeikaitė, Vytautas Švedas ir Šakių parapijos klebonas Sigitas Matusevičius.
 
Tokios bendruomenių tarybos, kokia buvo išrinkta Šakių seniūnijoje, bus kuriamos ir kitose rajono seniūnijose, kad padėtų įgyvendinti socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko patvirtintą Vietos bendruomenių savivaldos  programą, pagal kurią, kaip jau minėjome, mūsų rajono seniūnijos pasidalins per 62 tūkst. litų. Šakių seniūnijai atitenka didžiausioji – 11 tūkst. 297 litų dalis.

Pasak Šakių seniūno Alfonso Jako, nors yra daugybė vietų kiekviename seniūnijos kampelyje, kur būtų galima panaudoti gautus pinigus, tačiau, padalinti į 12 dalių, jie neturės jokios vertės, todėl seniūnas pasiūlė tokį projektą, kuriam negalėjo nepritarti ir visi likusieji. Jo manymu, geriausia būtų šiuos pinigus panaudoti Šakių mieste esančių tiek katalikų, tiek evangelikų liuteronų bažnyčių įėjimų, durų, aplinkos ir apšvietimo sutvarkymui. „Jei patys neįeisime, tai vieną dieną pro bažnyčios duris būsime įnešti, todėl, galvoju, kad visi tikintieji su tuo sutiks ir nepyks, kad būtent čia bus panaudoti seniūnijos bendruomenei skirti pinigai“, - kalbėjo A.Jakas. Kadangi tam pritarė visi susirinkusieji ir čia dalyvavę abiejų bažnyčių klebonai Sigitas Matusevičius bei Virginijus Kelertas, seniūno pasiūlymui buvo pritarta.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.