baneris leidinys

Šį pavasarį rajono atsakingos institucijos ėmėsi iniciatyvos tikrinti rajone esančių vandens šaltinių geriamojo vandens kokybę. Buvo patikrinti trys garsiausieji šaltiniai bei kelių seniūnijų vandentiekių tiekiamas vanduo.

Šakių visuomenės sveikatos biuras inicijavo Lekėčių, Plokščių, Gelgaudiškio šaltinių vandens kokybės patikrinimo. Iš paimtų šaltinių vandens mėginių buvo atlikti bakteriologiniai ir cheminiai tyrimai. Atliekant mikrobiologinį tyrimą buvo tiriamos žarninės lazdelės, enterokokai, kurių šaltinių vandenyse nerasta. Tai reiškia, jog prie atvirų šaltinių neatliekami gamtiniai reikalai. Cheminio tyrimo metu buvo tiriami vandenyje esantys nitratai, nitritai, permanganatai. Pasak biuro direktoriaus Viktoro Lebedžinsko, visų trijų šaltinių vandens tyrimo rezultatai atitiko normos reikalavimus. Nitritų leistina norma yra iki 5 mg/l, tai Gelgaudiškio ir Lekėčių šaltiniuose jų yra mažiau nei 0,005 mg/l, o Plokščiuose – 0,019 mg/l. Nitratų kiekis vandenyje gali siekti iki 50 mg/ l. Lekėčiuose nustatyta 0,19 mg/l, Gelgaudiškyje – 1,27 mg/l, Plokščiuose – 11 mg/l. Pagal dabartines normas permanganato leidžiamas kiekis gali būti 5,2 mg/l. Taigi Lekėčių šaltinyje šios medžiagos nustatyta mažiau nei 0,5 mg/l, tai reiškia 50 kartų mažiau nei leistina. Gelgaudiškio šaltinyje nustatyta 3,6 mg/l, Plokščių – 3,79 mg/l. Pasak direktoriaus iš to galima spręsti, kad  šalia Šventaduobės šaltinio yra vieta, per kurią patenka trąšos. Taigi galima drąsiai teigti, jog geriausias vanduo yra Lekėčių Didžiajame šaltinyje. Šakių visuomenės sveikatos biurui vieno šaltinio vandens tyrimai atsiėjo apie šimtą litų. Direktorius patikino, kad šiomis dienomis Šakių miškų urėdijai  bus pateiktas užklausimas, ar dar rajone esama kokių nors nežinomų šaltinių, kuriuos taip pat norima ištirti.  

Marijampolės apskrities aplinkos apsaugos Šakių rajono agentūros specialistai kartu su Šakių valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba balandžio, gegužės mėnesiais vykdė vandenviečių, esančių Kidulių, Slavikų, Plokščių ir Gelgaudiškio seniūnijose, patikrinimus. Pranešama, jog patikrinimų metu šiurkščių pažeidimų nenustatyta. Kai kurių vandenviečių naudotojai įpareigoti parengti priemonių planus trūkumams pašalinti. Bendri patikrinimai bus atliekami ir kitose seniūnijose.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos