baneris leidinys

mikelionisGintarė MARTINAITIENĖ

„Kodėl reikia mano asmens dokumento, jei, pavyzdžiui, neįgaliojo vežimėlio reikia mano žmonai?”, - Socialinės paramos skyriaus vedėjos Leonoros Pocevičiūtės teiravosi Ūkio komiteto pirmininkas Henrikas Zaremba. Jis kėlė klausimą, kad nesaugu patikėti asmens dokumentą kitam asmeniui ir ragino keisti galiojančią tvarką.

Nuotr. D. Mikelionis tikino, kad centras yra tik paslaugos tiekėjas ir vadovaujasi jau esamais įstatymais.

Kiekvienas iš mūsų gali atsidurti situacijoje, kai sutrikus sveikatai gali prireikti ramentų, neįgaliojo vežimėlio, vaikštynės ar kitos kompensacinės technikos. Šias priemones rajone išdavinėja Socialinių paslaugų centras, tačiau esmė ne priemonėse, o kas ir su kieno asmens dokumentu jas gali atsiimti.
 
Kaip pasakojo Socialinės paramos skyriaus administratorius Darius Mikelionis, žmogus, kuriam yra sutrikusi sveikata dėl kompensacinės technikos dažniausiai pats nesikreipia. Tuo rūpinasi kas nors iš artimos aplinkos. „Sutartis yra sudaroma su gydytojo pažymoje nurodytu sergančius asmeniu, tad ir reikia to asmens dokumento, nesvarbu, kas iš artimųjų ar asmeniu besirūpinančių tą techniką paima. Mes dirbame vadovaudamiesi Vyriausybės nutarimais. Ne centras tokią tvarką sugalvojo. Įstaiga yra tik paslaugos teikėjas, neturintis jokio juristo, dažnai priverstas vadovautis tik savo pajėgomis ir protu“, - aiškino D. Mikelionis. Tai posėdžio metu aiškino ir Socialinės paramos skyriaus vedėja, pabrėždama, kad tiesiog tokia tvarka. „Pagalvokite, kaip nesaugu. Yra atvejų, kai anūkas su savo močiutės asmens tapatybės kortele ir greitųjų kreditų paima, ir į didžiules skolas įtraukia. Tai labai nesaugu. Šiais laikais labai daug nesąžiningų žmonių. Nesvarbu, ar artimasis, ar ne, bet reikėtų žiūrėti, ar negalima kažkaip pakeisti galiojančią tvarką“, - mintimis posėdžio metu dalijosi Kęstutis Gudelevičius.

Socialinių paslaugų centro administratorius aiškino, kad iki šiol centras tiesiog vadovaudavosi žmogiškuoju faktoriumi. „Kaip žmonės reaguotų, jei, pavyzdžiui, artimasis atvažiuoja iš kokio kaimuko paimti ramentų ar vežimėlio, o mes jam pasakome, kad tu dar grįžk namo, paimk sergančiojo parašą ir paskui sugrįžk pas mus - tada jau duosime reikiamą daiktą“, - kalbėjo D. Mikelionis. Jis aiškino, kad dirbant tokį darbą reikia žmogiškumo ir supratimo, nes į centrą, pasak administratoriaus, ateina papagalbos prašantys, pažeisti žmonės. Dabar daiktą paimantis žmogus tiesiog pasirašo, kad jį paėmė, nors privalo būti pateiktas sergančiojo asmens dokumentas.

Visgi, sulaukus tam tikrų raginimų, imtis priemonių bent iš dalies keisti galiojančią tvarką centras nesipriešina. Pasak centro administratoriaus, nuo šiol sutartyje bus įrašoma, kas konkrečiai atstovauja sergančiajam ir tuomet bus reikalaujama jo dokumentų. „Tai tada tas žmogus, kuris atstovauja ligoniui, paima priemonę, pateikia savo dokumentą ir prisiima atsakomybę“, - aiškino D. Mikelionis, pabrėždamas, kad prievolė reikalauti sergančiojo asmens dokumentų, išliks.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos