baneris leidinys

kontroles_komitetas2Gintarė MARTINAITIENĖ

Kontrolės komitetas, vadovaujamas Edmundo Rinkevičiaus, taryboje ne pirmą kartą bando pasitvirtinti savo veiklos nuostatus, tačiau vis nesėkmingai. Kolegos šiam sumanymui nepritarė ir ketvirtadienį vykusiame posėdyje. Tačiau nuostatai nepriimtini ne tik valdančiai daugumai, bet ir pačio komiteto nariams jau ne pirmą kartą pritrūksta vieningumo.

Nuotr. Balsuojant už Kontrolės komiteto veiklos nuostatus vieningai nebalsavo net patys komiteto nariai. Jie šiuo klausimu nesutaria ne pirmą kartą.

Kontrolės komitetas ne pirmą kartą kelia klausimą dėl savo veiklos nuostatų tvirtinimo. Kaip reikalauja pagrindinis rajono tarybos dokumentas - reglamentas, jiems turi pritarti rajono taryba.

Paskutiniajame Kontrolės komiteto posėdyje buvo nuspręsta, kad komitetas, skirtingai nei visi kiti, nori turėti savo veiklos nuostatus, juos pasitvirtinti taryboje ir jais vadovautis. Tiesa, kai komiteto pirmininkas E. Rinkevičius siūlė už tai prabalsuoti, ne visi komiteto nariai balsavo vieningai.
 
Kaip tarė, taip ir padarė. Šio mėnesio tarybos posėdžiui buvo parengtas sprendimo projektas dėl nuostatų tvirtinimo, tačiau tikriausiai niekas nesitikėjo, jog atėjus laikui balsuoti šiuo klausimu kils tokios diskusijos. Tarybos narys Zenonas Ulkė tikino, kad parengtas sprendimas, jo manymu, prieštarauja vienam iš vietos savivaldos įstatymo punktų ir jis tiesiog ragino nepriimti tokio sprendimo. Jam pritardami vicemerė Rima Rauktienė bei tarybos narys D. Mikelionis tikino, kad nuostatai dubliuojasi su galiojančiu ir taryboje patvirtintu reglamentu, todėl abejojo, ar reikia tvirtinti dar vieną panašų dokumentą. „Mūsų manymu, jūs galite ir dabar dirbti vadovaujantis tais dokumentais, kurie jau yra patvirtinti. Be to, kai kur nuostatuose net viršijami įgaliojimai“, - kalbėjo R. Rauktienė. Tiesa, nei Kontrolės komiteto pirmininkas E. Rinkevičius, nei jo kolegė Irena Haase jokių neatitikimų su kitais įstatymais tikino nematantys. „Iki šiol komitetas dirbo pagal šiuos nuostatus ir nė vienas tarybos narys jokių pastabų nesakė. Manau, patvirtinti nuostatai komitetui leistų dirbti dar sparčiau, geriau“, - tikino I. Haase. Z. Ulkė sveikino komitetą su iniciatyva išplėsti veiklą, bet, jo nuomone, nuostatų tvirtinimas menkina reglamentą. „Tai tada gal inicijuokit reglamento pakeitimus ir sudėkit savo pasiūlytus punktus. Man tai nepriimtina, todėl ir iškėliau šį klausimą“, - tikino Z. Ulkė.

„Iki šiol nesuprantu, kodėl toks pasipriešinimas prieš Kontrolės komitetą ir prieš opoziciją. Netinka kažkas? Tai tiesiai šviesiai pasakykit, kad valdančiajai daugumai netinka opozicija ir apskritai Kontrolės komitetas bei jo nuostatai, nes įžvelgiu tik tai“, - piktinosi I. Haase. Tiek ji, tiek komiteto pirmininkas ne kartą pabrėžė, kad joks įstatymas nedraudžia turėti nuostatus ir juos pasitvirtinti taryboje. Pasak E. Rinkevičiaus, savo veiklos nuostatus turi Jonava, Jurbarkas, Anykščiai ir dar keletas savivaldybių, tad jis nesuprantąs, kam reikia ieškoti adatos šieno kupetoje.

Tiesa, komitetas suformuotas ir veiklą vykdo daugiau nei metus, tačiau iki šiol neturi pirmininko pavaduotojo. Kadangi pats komitetas šio klausimo neišsprendžia, rajono meras tikino ilgiau nelauksiantis. „Maniau, kad atsakomybę prisiims ir pavaduotoją išsirinks opozicinė dauguma. Praėjo daugiau nei metai ir nieko. Kitam posėdžiui tikrai pasiūlysiu kandidatą“, - žadėjo J. Bertašius.

Po išsakytų minčių ir nuomonių buvo nuspręsta daugiau nesiginčyti, o tiesiog balsuoti dėl parengto sprendimo projekto. 13 tarybos narių balsavo prieš, šeši susilaikė, o penki pasisakė už veiklos nuostatų tvirtinimą, tad sprendimas nebuvo priimtas. Galbūt šiek tiek keista dėl to, kad netgi komitete dirbantys Kęstutis Gudelevičius, Kęstutis Smirnovas, Aurelija Masvytienė ir Zigmas Povilaitis balsuojant šiuo klausimu susilaikė. Palaikė tik opozicija - E. Rinkevičius, I. Haase, Antanas Burkšaitis, Violeta Simonavičienė, Vaidas Balčiūnas. Tačiau ar tokiu klausimu pirmiausiai vieningai neturėtų balsuoti pats komitetas, norintis nuostatų?

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos