baneris leidinys

Sima BURKŠAITYTĖ

Balandžio 21 dieną Šakių rajone turėjo lankytis Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas. Pasikeitus planams, vietoj jo Darbo partiją atstovavo Vydas Gedvilas ir Kęstutis Daukšys. 

Nuotr. Darbo partijos atstovas Vydas Gedvilas atsakinėjo į Mikytų gyventojų klausimus.

Mikytų bendruomenės centre – karštas sutikimas
Darbo partijos atstovai Vydas Gedvilas ir Darbo partijos Šakių skyriaus pirmininkas Antanas Litvinas 11 val. ryto lankėsi Mikytų bendruomenės centre. Čia susirinko nemaža norinčių pasiklausyti. V. Gedvilo pagrindinis tikslas – ne reklamuotis, bet apibūdinti, kaip Darbo partija suvokia tikrąją padėtį seime.

Žmonės Mikytų bendruomenės centre buvo nusiteikę Darbo partijos atstovus gerai “patarkuoti”. Išsakė jiems priekaištus dėl valdžios veiksmų apskritai, nevengė parodyti ir antipatijos kandidatei į prezidentus Loretai Graužinienei. V. Gedvilas nesutriko: maloniai šypsodamasis atsakinėjo į klausimus ir tvirtino suprantąs žmones, kurie pasipiktinę Seimo nariais nori per jį atsigriebti. V. Gedvilas juokavo, kad yra visas jų paslaugoms ir skatino pasinaudoti proga išlieti ant jo visas blogas emocijas, kurios susikaupė per šitiek laiko dėl valdžios veiksmų.
Suprasdamas žmonių pasipiktinimą, V. Gedvilas iškėlė klausimą, ką apie politiką gali išmanyti Tautos prisikėlimo partijos atstovai, atėję iš visai kitos srities. Kaip pavyzdį pateikė Astą Baukutę. V. Gedvilas taip pat tvirtino, kad Seime reikia žmonių visokių: ir paprastų, ir išsilavinusių. Todėl pranešė, jog jų partija teikia siūlymą, kad į Seimą būtų priimami žmonės nuo 18 metų amžiaus. 
Paklausus A. Litvino, ar negalima įžvelgti šiuose teiginiuose tam tikrų prieštaravimų, jis atsakė, kad toks kategoriškas A. Baukutės atžvilgiu nebūtų: “Ji irgi turi gyvenimiškos patirties.” A. Litvinas paaiškino, kad jie nori, jog į Seimą patektų tik tie žmonės, kurie kažką sugeba ir išmano politikos srityje. “2004 metais, kada įsikūrė Darbo partija, būsimieji kandidatai į Seimą turėjo išklausyti 2 savaičių kursus Palangoje, kad įgytų politinių žinių, suteikiančių jiems galimybę deramai atstovauti valstybės interesus”, - pasakojo apie partijos narių politinį išsilavinimą A. Litvinas.

Spauda neobjektyvi

V. Gedvilas skundėsi, kad spaudoje trūksta informacijos, apie Darbo partijos veiksmus valstybės labui, tačiau yra daug šmeižto. Todėl, kaip teigė A. Litvinas, ir vyksta ši agitacija, kad žmonės išsamiau susipažintų su Darbo partijos idėjomis. Viena jų – Seimo nario užmokestį sumažinti iki 800 Lt. Žmonės po šios frazės visai sujudo, nuaidėjo ir šūksnis, kad Seimo nariai yra jau prisikaupę pinigų iš anksčiau ir nepatirs jausmo, ką reiškia gyventi iš 800 Lt per mėnesį. V. Gedvilas jiems oponavo sakydamas, kad jokių galimybių susikaupti pinigų Seime nėra. Jis atėjo į politiką prieš penkerius metus, jau turėdamas viską, ko jam reikia: ir namą, ir mašiną, todėl nebuvo priežasties nieko kaupti. Svarbiausia jam – idėja.
Nors V. Uspaskich ir neatvyko į susitikimą su žmonėmis – trumpas jo interviu apie krizę ir sumą, reikalingą pragyvenimui, iš Darbo partijos internetinio puslapio:
“ — O pats ar jaučiate krizę?
— Valgau nedaug. Arba valgau labai paprastai: agurkai, duona, lašiniai. Varškė pusryčiams. Galiu pavalgyti darbo vietoje — neiti į restoraną. Aš ir iki krizės taip gyvenau, tad šioje srityje krizės nejuntu.
Prabangių namų, išskirtinio automobilio neturiu, neturėjau ir nedegu noru turėti. Tie, kurie važinėjo prabangiais limuzinais, gyveno paauksuotuose namuose, jiems sunkiau, jie gal ir pajuto krizę. O kai aš tokių didelių poreikių neturėjau, tai mažiau ir krizę juntu. Mano poreikiai — kaip ir bet kurio kito paprasto žmogaus.
—  Kokios minimalios pinigų sumos jums reikėtų mėnesiui pragyventi?
— Eksperimentuodamas galėčiau pragyventi ir už labai mažą sumą. O norint gyventi taip, kaip visąlaik, kokių 4—5 tūkstančių užtektų. Aišku, čia be jokių investicijų, pagalbos partijai.” (informacija iš www.darbopartija.lt). Taigi, kaip matyti iš V. Uspakicho pasisakymo, geriau visada valgyti prasčiau, tada ir krizės nelabai jausis. O kai pripranti prie gero – oi, kaip sunku grįžti prie tų atsibodusių agurkų...

Taip ir neįvykęs susitikimas

Balandžio 20 dieną turgaus prekeiviams buvo išdalinti lapeliai, kuriuose buvo skelbiama, kad rytoj,12 val. turėtų atvažiuoti Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas pasikalbėti su paprastais žmonėmis. Tačiau  13 val. Zanavykų turgaus prekeiviai vis dar tebelaukė, o viena moteris pusiau pasipiktinusi pasakė: “Kad jau šitaip, tai už Graužinienę tikrai nebalsuosim!” Nežinia, kiek dar prekeiviai laukė, tačiau Darbo partijos atstovai taip ir nepasirodė.
 “Nuvažiavom į Mažąjį turgelį, o į Zanavykų turgų nespėjom, nes užtrukom Mikytuose. Ten žmonės turėjo labai daug klausimų. Nenorėjom nuo jų nemandagiai pabėgti”,- aiškino Darbo partijos Šakių skyriaus pirmininkas Antanas Litvinas. Darbo partijos atstovai turėjo lankyti žmones Kazlų Rūdoje 18 val., bet taip pat nespėjo. Kyla retorinis klausimas: jei partijos atstovai nesugeba tvarkyti savo laiko, tai kaip tada jie tvarkytų valstybės reikalus?
Žmonės, klausinėjami, kokios jų priešrinkiminės nuotaikos, pasakojo, kad rinkimams yra abejingi. Turgaus prekeivės viena per kitą aiškino, kad jau viskas atsibodę, įgrisę iki gyvo kaulo, ir visiškai nesvarbu, ką pasakys Darbo partijos atstovai, nes netiki nei vienu žodžiu. Jos beveik visos sakėsi, kad nemato jokios prasmės eiti balsuoti.
Žmonių nusivylimas begalinis, iš tiesų, valdžios vyrams derėtų jausti didesnę atsakomybę už savo poelgius tiek smulkmenose, tiek valdyme. Pažiūrėjus į suirzusius žmonių veidus matosi, kad rinkiminė agitacija jiems kelia tik nuoskaudą. Neišpildomi Lietuvos politikų pažadai veda piliečius į apolitiškumą.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


idavang baneris

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos