Daugėja kompensacijų prašančių šakiečių

pinigaiGintarė MARTINAITIENĖ

Ekonominei situacijai negerėjant, Šakių rajone daugėja žmonių, prašančių kompensacijų už šildymą, karštą ir šaltą vandenį. Tai, kad socialinė situacija įtempta, rodo ir kiti faktoriai.

Nuotr. Pernai per metus buvo išmokėta 7 mln. 660 tūkst. litų, tuo tarpu šiais metais už devynis mėnesius suma tik milijonu mažesnė.

Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjos Leonoros Pocevičiūtės, šį mėnesį daugėja žmonių, prašančių kompensacijų. „Tikrai už spalį jaučiamas didėjimas, o dar ne visas mėnuo. Pavyzdžiui, už devynis šių metų mėnesius suma tokia, kiek pernai buvo už visus metus“, - teigė vedėja. Tai yra, pernai kompensacijoms už šildymą, karštą bei šaltą vandenį buvo išmokėta 1 mln. 246 tūkst. litų, o šiais metais už devynis mėnesius susidaro 1 mln. 90 tūkst. litų suma. L. Pocevičiūtė sako, jog sunku prognozuoti, kiek lėšų reikės visiems metams, bet mano, kad šiems poreikiams patenkinti teks atseikėti apie pusantro ar šiek tiek daugiau milijono litų. „O ką darysi, yra, kaip yra. Tiesiog tokia situacija“, - komentavo L. Pocevičiūtė.
 
Socialinės paramos skyriaus duomenimis, nemažėja ir socialinėms pašalpoms skirtų milijonų. Pernai per metus buvo išmokėta 7 mln. 660 tūkst. litų, tuo tarpu šiais metais už devynis mėnesius suma tik milijonu mažesnė.

Tai, kad žmonėms tikrai sunku išgyventi, rodo ir didėjantis prašančiųjų maisto, iš ES fondų, skaičius. Gruodžio pabaigoje maisto davinius gaus 8 tūkst. rajono gyventojų. Tai 1862 asmenimis daugiau nei metų pradžioje. Pasak Socialinės paramos skyriaus socialinės darbuotojos Danės Kupstaitienės, džiugu, kad parama bus teikiama ir kitais metais. „Kitais metais bus tikrai geri produktai, tarp kurių ir aliejus, ir mėsos konservai. Džiaugiamės, kad ši parama bus tęsiama ir toliau“, - teigė specialistė. Planuojama, kad pirmoji kitų metų maisto produktų siunta gyventojus pasieks vasarą. Šią paramą gauna žmonės, kurių mėnesinės pajamos vienam asmeniui neviršija 525 litų.

Apie socialinę situaciją rajone kalbėjęs Sveikatos ir socialinės politikos komiteto pirmininkas Darius Mikelionis svarstė, kad svarbiausia, jog rajonui pavyksta su esama ir nelengva situacija susitvarkyti. „Visur jaučiamas didėjimas, pašalpoms mokama dešimtimis milijonų, gaunančių produktus taip pat nemažėja, o išsprendžiami ne tik šie klausimai, bet dar koks socialinis būstas nuperkamas ar patvarkomas, tad ar galime skųstis? Svarbiausia, kad neblogėtų“, - mintimis viename iš posėdžių dalijosi socialinėje srityje dirbantis politikas.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.