baneris leidinys

vanduoKol kas neaišku, kiek brangs geriamasis vanduo rajone, tačiau kad tai neišvengiama, aišku senokai. UAB „Šakių vandenys“ skaičiavimais, siūloma kaina už vandenį ir nuotekas, kartu su Pridėtinės vertės mokesčiu (PVM), būtų 12 litų. Pasak bendrovės direktoriaus Vaido Litinsko, tikimasi, kad per pirmąjį metų ketvirtį Valstybinė kainų ir energetikos komisija pateiks savo išvadas.

UAB „Šakių vandenys“ direktorius Vaidas Litinskas jau seniai kalba, kad vandens ir nuotekų kaina neatitinka realybės. Taip, pasak jo, yra ne tik mūsų rajone, bet ir visoje šalyje, nes uab-ai dažniausiai priklauso savivaldybėms, jos valdo visą turtą, kurio tik maža dalis inventorizuota ir sutvarkyta. O kur dar turto priežiūra, amortizacinės išlaidos, kurios turėtų būti įskaičiuotos į bendrą paslaugos kainą. Dar tarybos posėdžio metu V. Litinskas džiaugėsi, kad pagaliau mūsų rajone pajudėjo ledai ir turtas pradėtas tvarkyti. Paskutiniajame, kaip ir ankstesniajame, tarybos posėdyje vėl, kaip nepiniginis įnašas savivaldybei priklausantis turtas buvo perduotas bendrovei, taip didinant jos įstatinį kapitalą. „Vis vien skaičiai gana juokingi, nes inventorizuota tik apie 10 proc. viso bendrovės prižiūrimo turto“, - teigė V. Litinskas.
 
Tad bendrovė, atsižvelgdama ne tik į padidėjusį įstatinį kapitalą, bet ir įvertinusi kitas priežastis dar kartą kreipėsi į Valstybinę kainų ir energetikos komisiją dėl kainos peržiūrėjimo. Susirašinėjimas ir derinimas su komisija vyksta jau nuo rudens, tačiau tikimasi, kad per pirmąjį metų ketvirtį paaiškės sprendimas ir bus aišku, kiek šakiečiai mokės už geriamąjį vandenį. V. Litinskas tikino, kad prašoma įvertinti tai, jog padidinus minimalią algą bendrovei reikės apie 280 tūkst. litų papildomų lėšų. Dar apie 50 tūkst. reikės naujų siurblinių ir valyklų priežiūrai, be to, nemažai finansinių resursų pareikalaus ir jų darbuotojų išlaikymas. „Siūlome atsižvelgti, įvertinti tai. Mūsų siūlymu vandens ir nuotekų kaina su PVM turėtų būti 12 litų“, - teigė bendrovės direktorius.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos